kamil5

Jaki rozsiewacz na 100ha

Polecane posty

rafal13113    144

jeśli on ma faktycznie komputer to się nie zastanawiaj nowy kverneland tl (bo hl jest bez kompa) kosztuje w granicach 60 netto

nawet jeśli jest bez komputera to cena jest ciekawa, a rozsiewacz sam w sobie jest fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

niestety zbyt piekne zeby było prawdziwe :(

cena netto

a komputer okazał sie tylko sterownikiem

zamówiona juz exacta cl mam nadzieje ze bede zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

wyposazenie standard

czyli 1100 l + wałek

otwieranie hydrauliczne siłownikami dwustronnego działania ( za co w innych firmach trzeba dopłacic )

interesowała mnie jeszcze nadstawka i plandeka ale cena to przegiecie

za nadstawke 450 l dodatkowo 2180netto katalogowo

plandeka 2180 netto

oswietlenie 795

te rzeczy zrobie sobie sam

cena katalogowa 17390

po rabatach od 14500 - 15600 u róznych sprzedawców

a kupiłem jeszcze troszke taniej maszyne z 2011r

a ty ile dałeś za swój jesli mozna wiedziec ?

Edytowano przez Pandanus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

daliśmy 24500 tylko że Hl ale z plandeką, oświetleniem, wysiewem graniczny, 1 nadstawką, a z nadstawką to przegieli ci mi policzyli 650 zł netto więc różnica kosmiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co w tym rozsiewaczu jest takiego, że kosztuje 15 tysięcy złotych? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

kilka rzeczy raz firma co znane to się ceni dwa dość nietypowy wysiew jednym rozsiewaczem możesz siać nawozy od 12m do 45 m bez rzadnych zmian systemów trzy system wysiewu jest dokładny (tak podaje firma i testy do których dotarłem) 8 łopatek na jedną strone, cztery to staranne wykonanie, a cena nie jest taka kosmiczne porównaj ceny amazone i bogballe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bogballe ojciec ma i poza powłoką lakierniczą większych zalet nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

kamil41 dlaczego nie polecasz polskiego rozsiewacza z nierdzewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

no tak cudze chwalicie bo swego nie znacie ja tam bym wziął z brzegu z cały z nierdzewny taki o pojemności 1200l Mx też ma tarcze graniczne i zamykanie hydrauliczne a po za tym test DLG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie patrząc na rozsiewacz @Bartek to jest on podobnie opylony jak Bogballe z oryginalnymi łopatkami. Jedna tarcza do wszystkiego to nie koniecznie zaleta bo jest ona rozbudowana, a im bardziej skomplikowana budowa tarczy i łopatek oraz przepływ nawozu przez tym większa podatność na pylenie. Jedyne czym szczególnym wyróżnia się na plus to większą ilością łopatek na tarcze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

nie wiem mi wałka nie dali trudno, i ma jeszcze jedną dużą zaletę otwierając zasuwę nawóz się nie wysypuje do puki nie włączy się wałka :) i wadę bo się naklejka odkleiła przy myciu co mnie trafiło :(

Edytowano przez rafal13113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Bogballe ojciec ma i poza powłoką lakierniczą większych zalet nie ma...

Rozwiń i uzasadnij swoją wypowiedź.

My mamy Boqballe już około 13 lat i hektarów co roku sporo robi i nie chcemy innego rozsiewacza. Znajomy kupił nowego Amazone 1500 litrów to u niego znać pasy na polu a u nas jest wszystko równo. Fakt lakier ma bardzo dobry. U nas po sianiu nawozu jest codziennie myty i wygląda naprawdę nieźle. Jedynie co to już musimy łopatki wymienić.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie o te łopatki się rozchodzi. :) Przez ich złożoną budowę rozsiewacz pyli nawozy, dodatkowo łopatki się mocno zużywają w stosunku do zwykłych rynienek. Do tego wysiew graniczny, który jest nieporozumieniem, w teście wyszło to co na polu... przy zmianie kierunku sieje mocno za siebie, a boki zostają nie dosiane. Rozmawialiśmy z gościem od Bogballe to ludzie kupują łopatki starego typu, bo są znacznie trwalsze.

 

To porównanie do Amazonki to trochę zawodne, bo skąd pewność, że była dobrze ustawiona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Amazonka była nowa i myślę że ustawiona też była dobrze ;)

U nas na tych łopatkach zasiał około 3 tysięcy hektarów a może i trochę więcej.

W ogóle koszt łopatek to jest masakra... 1400 złotych za kawałek blachy. Jest to cena za komplet czyli 4 sztuki.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co i tak i tak stanowi wartość kosmiczną. :o:P Muszę zobaczyć czy nawozowe tarcze RCW będą pasować do Bogballe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felek81    3

A ja mam sulky i komplet łopatek u korbanka kosztuje od 150 zł dla 12-18 do 250 zł dla 18-24. Tym sulky bije na głowę inne rozsiewacze tanimi częściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Co i tak i tak stanowi wartość kosmiczną. :o:P Muszę zobaczyć czy nawozowe tarcze RCW będą pasować do Bogballe.

To jak sprawdzisz to daj znać ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj