hoodoowca

OSI Poland Foodworks.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hoodoowca    39

Witam,otrzymałem propozycję sprzedaży bydła do OSI Poland Foodworks w Krotoszynie .Ceny poubojowe wydają się korzystne ,termin płatności 10 dni.

Niestety nic nie wiem o tej firmie ani nie znam nikogo kto tam sprzedawał bydło.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Oddałem wczoraj do nich i powiem szczerze omijaj ten zakład szerokim łukiem. Według nich moje byki miały 53% wybicia średnio, wszystkie byki mieszańce z limousine w 50% i 75%. Sklasyfikowali 3/4 byków w klasie R, około 15% byków w klasie U i około 10% w klasie O. Dodam że oddałem dwa miesiące wcześniej byki do innej ubojni gdzie byłem przy uboju i średni procent wybicia wyniósł 57%, 3/4 byki w klasie U, 20% w klasie R i jedna sztuka była w O klasie (dodam że to był mój jeden jedyny HF, który wybił się 54%, a w OSI Poland FOODWORKS średnio miałem 53%!!!). Nie pojechałem tam na ubój ze względu na 400km drogi do ubojni i teraz mam za swoje. Poza tym zrobiłem jeszcze jeden błąd z tą firmą zaufałem na gębę co do ceny za bydło, oczywiście później dyrektor wszystkiego się wyparł i przyjął cenę z cennika. Nie polecam tego zakładu, a jeśli już to żądaj wszystkiego na piśmie z podpisem i najlepiej w obecności notariusza i koniecznie być przy uboju bydła.

 

Aha jeszcze jedno nie miałem wag przed ubojowych żywca ze względu, że niby waga się zepsuła, ale zadzwoniłem do zakładu na dział uboju i dowiedziałem się że waga była jednak sprawna. Jawne oszukaństwo!!! Wagi miałem swoje (waga legalizowana), tylko że zważyłem masę ogólną byków i stąd mogłem wyliczyć tylko wybicie średnie wszystkich byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Też w międzyczasie sprzedałem im kilka sztuk i tyle mogę powiedzieć że szału nie robi waga żywa między moją a ich to minus 50 kg na sztuce no i wtedy wybicie wychodziło 59% ale według ich wagi .

Narazie zawieszam współpracę choć dziś dostałem plan kontraktacji na nowy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Ewidętnie robią w h.. Dodam że byki wyjechały ode mnie na czczo, bo przyjechali po nie o 5 rano, zanim dostały jeść, ale już kiedyś się przejechałem na morlinach, a to jest jedna brać, bo z morlin poprzechodzili do OSI (McDonalds)

 

Ewidętnie robią w h.. Dodam że byki wyjechały ode mnie na czczo, bo przyjechali po nie o 5 rano, zanim dostały jeść, ale już kiedyś się przejechałem na morlinach, a to jest jedna brać, bo z morlin poprzechodzili do OSI (McDonalds). 50 kg utraty masy po przewiezieniu to trochę dużo, mnie zwykle wychodziło góra 10-20kg różnicy na sztuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro2088    0

kiedyś ponoć robili ewidentnie w h. to za czasów szefa Niemca. rabali na miesnosci. teraz się zmienilo, miesnosc ok, placa bez problemów, bija dużo, nie mam problemów, ale jak wszędzie trzeba uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja sprzedawałem dwa byki tam, wyszło nie najgorzej. Dostałem ok 400zł więcej niż jak bym sprzedał pośrednikowi. Pieniądze w tygodniu czasu dostałem. Niestety sztuki nie były ważone przed sprzedażą u mnie więc nie wiem jak jest z ich uczciwością.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

nie chce robić im reklamy bo tego nie lubie. . . Ale prawdę mówiąc źle nie wyszedłem na szukach im oddany. . I to za kilkuletnie krowy mleczne naprawdę ostro wydojone:) ale ręki to za nikogo nie dam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

mał ktoś z was doczynienia ostatnio z tą firmą?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Ja cały czas oddaje praktycznie, byk tak jak wszędzie ale krowa i jałówka naprawde dobrze wychodzi. Ja mam niby jaka s dopłate za umowe i certyfikat 30 gr do kg ich przedstawiciel mi to zrobil a nie zobowiązuje mnie to zeby im oddawac. I kasa do 6 dni jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a po jakim czasie odbierają bydło od momentu im zgłoszenia?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Ważyłem w tamtym roku i pojechalem do nich na wage i uboj( było wtedy 10 szt i nie chcialem wtopic). Bylo do 20 kg roznicy z moja waga teraz w sumie nie waze. Przynjamniej tutaj pewny jestem ze zapłacą bo jeden przewoznik od 3 lat wisi z kasą. Tak czy inaczej przy tej cenie sie nie wzbogacimy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamtime18    1

To powiem wam tak maja coraz wiekszy region i z cena leca w kulki wage  trzeba pilnowac przed ubiciem i w dniu ubicia bo obicnaja czasem nawet 100kg jak ktos nie skontroluje. Sprzedaje tam od ponad 10lat moze 12  nie pamietam juz ile . Zawsze bylo ok ale teraz jest coraz gorzej, mam takze umowe doplacanie do sztuki ale to jest tylko na papierze  ladnie napisane w rzeczywistosci teraz nic nie doplacaja , umowa jest po to aby tylko oczy zamydlic rolnika. czyli pic na wode nie daje nic, sprzedaje  po uboju. Jest skup w mojej okolicy i bydla duzo to juz prawie kazdy przestaje sprzedawac tam z okolic jedynie z daleka ciagna bydlo  bo miejscowi przekonali sie ze niestety robia za przeproszeniem w h...


Mi ostatnio  ocieli na cenie 50gr i takze na wybiciu wiec na byku bylem  stratny 800zl a to droga nie chodzi

Edytowano przez dreamtime18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

To powiem wam tak maja coraz wiekszy region i z cena leca w kulki wage  trzeba pilnowac przed ubiciem i w dniu ubicia bo obicnaja czasem nawet 100kg jak ktos nie skontroluje. Sprzedaje tam od ponad 10lat moze 12  nie pamietam juz ile . Zawsze bylo ok ale teraz jest coraz gorzej, mam takze umowe doplacanie do sztuki ale to jest tylko na papierze  ladnie napisane w rzeczywistosci teraz nic nie doplacaja , umowa jest po to aby tylko oczy zamydlic rolnika. czyli pic na wode nie daje nic, sprzedaje  po uboju. Jest skup w mojej okolicy i bydla duzo to juz prawie kazdy przestaje sprzedawac tam z okolic jedynie z daleka ciagna bydlo  bo miejscowi przekonali sie ze niestety robia za przeproszeniem w h...

Mi ostatnio  ocieli na cenie 50gr i takze na wybiciu wiec na byku bylem  stratny 800zl a to droga nie chodzi

 

Rzeczywiście te umowy to jakiś pic płacą słabo i nic nie dokładają, a jak się podpiszę to myślą że człowiek im za darmo odda. Chętnie im sprzedawałem na żywą bo z płatnościami jest dobra sprawa. Ale ostatnio zaprzestałem bo handlarze przebijają ich o 40 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Witam. A harmonogramy na nowy rok odsyłaliście? Cena faktycznie jest srednia ale wydaje mi sie ze chociaz na wagach nie oszukuja i placa na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LokiLokii    0

Witam, radzę omijać tę firmę szerokim łukiem, sprzedałem 12 krów ważone u mnie średnia waga 530 kg , na każdej ucięte od 30 do 80 kg dodam że jedna krowa była hf , 3 limousin , a reszta mieszańce .Wyliczyłem sobie że mam w plecy około 10 tyś.Radzę uważać Złodzieje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Pierwszy post i negatywna opinia? Może z konkurencji jesteś? O OSI tyle jednak złych opinií napisano na tym forum, że dziwię síe rolnikom, którzy im sprzedają.

P.S.
Co to były za krowy o średniej wadze 530kg?!!:-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LokiLokii    0

Pierwszy post i negatywna opinia? Może z konkurencji jesteś? O OSI tyle jednak złych opinií napisano na tym forum, że dziwię síe rolnikom, którzy im sprzedają.

 

P.S.

Co to były za krowy o średniej wadze 530kg?!!:-|

No niestety z tą konkurencją nie trafiłeś , negatywna opinia owszem nie napisze pozytywnego jak ktoś mnie oszukał .Wiesz dlaczego tak dużo rolników dalej im sprzedaje mimo złych opinii bo to jest polska mentalność, gdy się kłamie wszyscy w to wierzą a jak mówisz prawdę to nikt nie uwierzy .Ja napisałem tylko swoją opinie ale każdy ma prawo przekonać się na własnej skórze . A krówki były średnie i nie chude, nie liczyłem na grube tysiące ale to już przegięcie że na najlepszych sztukach ucięte po 80 kg. Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

OSI mnie też wykiwało . Po długiej przerwie w odstawie do nich dadzą na początek podpuchę ale póżniej sobie to odbijają .Nie sprzedam im nic od czasu jak byk szarolez na oko 650 kilo , ładny poszedł w P klasie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Ja wiem, że to oszuści chociaż na własnej skórze o tym się nie przekonałem. Też nie rozumiem jak ludzie mogą nadal tam sprzedawać. Liczą na parę groszy więcej, bo na początku płacą nieźle. Potem rżną rolnika i wielki płacz. Oszustom mówmy stanowcze NIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_C    0

Chcę przestrzec tych, którzy mają zamiar sprzedać bydło do OSI Foodworks. Nie wierzcie w to co obiecują - ich przedstawiciel adrian P. jest oszustem(przykro mi,że tacy żyją w Polsce i dają przykład swoim dzieciom) i wogóle nie zna się na wycenie bydła. Gwarantował mi cenę min. 6,50+vat za byki i min. 5+vat za krowy w przeliczeniu na wagę żywą (tak jak większość handlarzy) do tego premia. Po uboju wyszło prawie 1 zł. mniej na każdym kilogramie. Zwierzęta ważyłem przy odbiorze (nie były specjalnie okarmione czy opojone). Wszystko mam udokumentowane nagraniami-łącznie z umową ustną(dał mi gwarancję ceny). Czy mogę coś z tym zrobić? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj