Polecane posty

Bomba41    0

Witajcie, piszę tutaj bo mamy problem, stara "obora/stajnia" która aktualnie stoi, zapewne w niedługim czasie sie zawali, ściany się porozchodziły, krokwie pouwieszały, ogólnie jak to mówią "kopnąć i sie rozleci". Dlatego trzeba będzie postawić coś na jej miejsce, oczywiście nie służy mi ona już jako obora, tylko jako budynek gospodarczy "na wszystko" garaż/magazyn/wiata, itp.

Chce, żeby budynek miał podobne wymiary jak obecny, postawiony na fundamentach obecnego, wysokość tak, abym mógł wjechać ciągnikiem (brama jakieś 2,50m wystarczy) najlepiej by było dwie bramy od frontu i jedne pojedyncze drzwi wejściowe (budynek stoi tyłem, szeroką stroną 2m od sąsiada miedzy, więc opcja przejazdowa (niestety) odpada. dach mógłby byc jedno spadowy, ale czy nie jest to zbyt duże obciążenie przy 6 metrach długości? nie wykluczam również możliwości dawania podpór wewnątrz budynku.

Pytanie, jak NAJTANIEJ postawić ten budynek, konstrukcja stalowa obijane blachą? konstrukcja drewniana obijane blachą? czy może jednak mur? jaki jest REALNY koszt postawienia takiego budynku z dachem, proszę o propozycje najtańszego postawienia budynku, bo dysponuje ograniczonym budżetem. Prosze o sugestie pozdrawiam

kamil255    256

Ja za wymurowanie stodoły od podstaw o wymiarach 15x7m dałem 11.5tys razem z pokryciem dachu.Dodam,że murarz to znajomy więc policzył taniej.

Zobacz zdjęcie w mojej galerii.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    441

Najtaniej to cię drzewo wyniesie. I blachą obić. Zobacz u mnie w galerii wiatę przy zbiornikach Można je podzielić na dwie. 12x7 i 8x9 koszt bez posadzek 16-17 tyś. 2 tyś można było zaoszczędzić na słupach i dać drewniane.

Bomba41    0

11,5 tysiąca za samo murowanie, czy z materiałami, tak samo z materiałami na dach??? jeżeli tak to ściągam tego muraża jak najprędzej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez McisawBystrzanowski
      Chciałbym zamontować kamery w kilku miejscach aby monitorowały mi plac. Zależy mi na tym aby dobrze "widziały w nocy". 
      Na co należy zwracać uwagę przy ich zakupie? Jaki może być ich koszt?
    • Przez bartusx5
      Witam.Mam od kilku lat postawioną dosyć dużą wiatę na maszyny i mamy problem bo wcięły się wróble już dawno ale teraz mamy nowy ciągnik i coraz bardziej zauważamy bałagan brzydko mówiąc ,,napaskudzone od odbytu wróbli'' na wszystkim maszyny ciągniki szafki posadzka konstrukcja dachowa...Przynoszą sobie słomę kiszonkę siano sznurki wszystko co się da a zaś wszystko po całej wiacie lata i ja muszę sprzątać Szkoda gadać.Nie mam bram zrobionych.Co zrobić aby je przegonić na stałe? Mam powieszonego zdechłego wróbla na sznurka ale to nie pomaga może blisko niego nie latają ale i tak są w wiacie..Co zrobić by je przegonić?
    • Przez jacek3773
      Mam dylemat jaki kocioł wybrać. Dzwoniąc do instalatorów czy producentów każdy chwali swoje. Moc kotła +- 14Kw. Obecnie jest zasypowy górnego spalania. Chodzi o to jaki palnik .sterownik jak z serwisem .bo pewnie już wielu zmieniało i ma doświadczenie czy porównanie. 
    • Przez McisawBystrzanowski
      Czy korzystacie w budynkach gospodarczych systemów alarmowych? Mam trochę sprzętu, materiałów i innych wartościowych rzeczy. A pies niestety nie jest najskuteczniejszych straszakiem
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj