schiefelbein1

samozbierajaca przyczepa do kostek

Polecane posty

Czesc mam zamiar zbudowac samozbierajaca przyczepe do kostek. Co o tym myslicie? Warto sie za to brac czy raczej dac sobie spokoj. Kazdego roku zbieram dosc duzo kostek bo pasuja mi bardziej w chlew niz baloty.Ma moze ktos jakies schematu np od new holland 1037? z góry dzieki za odpowiedz.

soltys48    11205

Można spróbować-kilka lat temu oglądałem taką przyczepę ale oryginalną(nie pamiętam jakiej firmy)sprowadzoną z francji. Posiadała ciekawy system rozładunku-układała od razu stóg

Wiadomość z agroFakt.pl

MichalP    39

Ma sens jak najbardziej. A patrzyłeś za używkami?

Edytowano przez MichalP

SuwalkiOK    0

A nie lepiej i mniej skomplikowanie jest zamontować do prasy taśmowy wyrzutnik lub drabinkę i za prasę zapinać przyczepę? Osobiście pracuje na prasie Fahr hd 30 z taśmowym wyrzutnikiem kierowanym hydraulicznie i fajnie się tym wrzuca kostki nawet na zakrętach tylko że na małych kawałeczkach to już jest problem zmieścić się z takim zaprzęgiem.

Tak oglądałem tylko ze to wszystko jest pokazane tak tylko powierzchownie. Chodzi mo bardziej o to jak to jest zbudowane

nie bardziej chodziło mi o taka ktora zbiera i od razu ustawia z tyłu peki a potem mozne je automatycznie wyładowac. Jest łatwiejsza w budowie i mysle ze taniej ja wykonam niz ta ktora pokazałes

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

soltys48    11205

niedaleko mnie ma jeszcze taką niekompletną przyczepę handlarz, wszystkie które przywiózł sprawne poszły od ręki.....

Jeżeli ktoś by miał namiary do kogoś kto chce sprzedać taką przyczepę samozbierającą do małych kostek bardzo proszę o namiary :) z góry dziękuję.

KPK Kumurun Team

Rafik87    16

Odnawiam temat, czy jest tutaj jakiś użytkownik takiej przyczepy lub miał z nią styczność i może wyrazić opinię na jej temat?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez SamaPrawda
      Witam, ma ktoś może doświadczenie z taką przyczepą? muszę skrócić łańcuch na podłodze i nie wiem jak go zluzować, z tego co słyszałem to ona ma automatyczne Napinanie łańcucha, nie wiem czy to prawda, ale tak wygląda, mógłby ktoś pomóc w tej sprawie i powiedzieć co i jak?
    • Przez Pawelo320
      Jaki siłownik do hydraulicznego dyszla do przyczepy samozbierająca Mengele LW 310 Quatro ? Jeśli można to proszę podpiąć link do jakiegoś 
    • Przez grnowaczyk
      witam. zastanawiam się nad kupnem samozbierajcej dla 30 sztuk bydła opasowego w planach jest zwiększenie stada. maszyna służyła by głównie jako paszowóz, czyli wożenie zielonki bezpośrednio do skarmiania. ale wiadomo zimą też trzeba czymś karmić więc jakąś pryzmę też by się zrobiło. myślałem o czymś prostym nie dużej ładowności bez noży i wałków ale dobrze by było żeby miała łamany zaczep. pracowała by z zetorem 7245 a c330 służył by do ubijania. jeśli chodzi o wybieranie z pryzmy to 7245 posiada ładowacz z wybierakie. dzisiaj byłem oglądać claas sprint 330 z łamanym zaczepem z 24 nożami bez wałków. cena 5500 niby na pierwszy wrażenie to fajna przyczepa po mimo że ma noże a ja szukam bez. a co wy byście polecieli? czy może lepiej szukać z nożami i wałkami? dodam że areał to 7hektarów traw plus hektar lucerny i do tego co roku sieję jakieś 4-5 hektarów poplonów na zielonkę. wcześniej robiłem belki i trochę w pryzmę gdzie wynajmowałem samozbierającą
    • Przez Łuki212
      Witam wszystkich niedawno kupiłem przyczepę samozbierająca bergmann stl 2104, niestety poprzedni właściciel nie dbał o maszyne , jedna z przyczyn jest wyrwanie komputerka sterującego całą maszyną wszytskie kable powyrywane ( co sprawia że maszyna nie ma sterownika) mam zamiar naprawić ten sterownik ma ktoś możliwość podesłania zdj środka komputerka "jak to jest po podłączane" zdaje sobie sprawę że nie każdy jest taki sam ale mniej więcej żebym wiedział co do czego, mam roszyforwane jaki kabelek jest od czego tylko po podłączać z góry bardzo dziękuję. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj