Skocz do zawartości
andrejus

Budowa i zasada działania hamulców w 155.54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
panczo1922    68

wejdz na stronę http://www.claas.de/

u góry w zakładce "service+teile" masz Parts Doc online

wejdz w to...

na dole wybierz sobie język, odhacz akceptację warunków i korzystaj:)

PS. żeby wyświetlało rysunki musisz mieć zainstalowaną wtyczkę Java co zapewne masz...

andrejus    157

wejdz w to...

PS. żeby wyświetlało rysunki musisz mieć zainstalowaną wtyczkę Java co zapewne masz...

w znalazłem cześć która mnie interesuje, jak ją zamówić?

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Wiadomość z agroFakt.pl

janosik32    0

Jeśli masz numer części (w linku który podałem patrzyłeś?) to nawet wystarczy sam numer w gugla wklepać i naprowadzi na część i sprzedawcę. Jeśli bez numeru to dzwonisz do np. serwisu i próbujesz dogadać się o jaką część chodzi. Jeśli masz zdjęcie z katalogu to na pewno się uda. Nam się udało.

Szagi    0

wejdz w to...

Mam,dzieki wielkie,tylko nie moge wyswietlicz nazwy czesci i jej nr katalogowego czy to sie jakos wlancza na tym rys.?

panczo1922    68

jeśli kolega akurat tej gumy szuka:)

Wejdź np http://www.agro-serwis.pl/ , zarejestruj się i masz dostęp do większości maszyn Claasa (w tym Renault) i co ważne z numerami części.

dzięki kolego!

to jest jeszcze lepsze niż ten katalog który podałem...

Numery części, nazwy, itd...

jestem na etapie drukowania:)

ok 900 stron!!!!! :)

Edytowano przez panczo1922

panczo1922    68

wczoraj zmieniałem ten gumowy czopek na wejściu ręcznego...

Robota szła dobrze...

wszędzie dobry dostęp, wszystko wychodzi jak trzeba..

taka uwaga: pomimo spuszczenia oleju to podczas odkręcania pokrywy jeszcze trochę oleju wyleciało przez co ubabrałem sobie posadzkę..:/ poza tym uważajcie przy zdejmowaniu obudowy bo sama nie chce odejść a po opukaniu jej dookoła potrafi nagle spaść.. mi tak się stało, całe szczęście nic się nie uszkodziło...

PS. pierwszy raz rozbierałem coś przy zagranicznym ciągniku (jestem wychowany na C-360 itp.. :) :)) i jak zobaczyłem te części od środka to aż mnie zatkało! Jakość wykonania powala... materiał jakiego w tamtych czasach PRL chyba nie widziała... Ciągnik ma 20 lat a tarcze hamulcowe jakby dopiero z fabryki wyjechały! Masakra:)

EDIT:

uwaga na ten uszczelniacz za 6 zł co pisałem w poście wyżej...

nosz ku...wa nie pasuje!:/:/:/

minimalnie za duży... dowiedziałem się że podobno ten jest dedykowany do MF bo wyglądają prawie tak samo...

juz jest zamówiony w GRENE-cena 70zł..:/

Edytowano przez panczo1922

romek2211    0

Witam,jeżeli ktoś potrzebuje części lub pomocy w naprawie ciągników Renault,Deutz,Case,John Deere,Massey Ferguson zapraszam najlepiej kontakt telefoniczny z powodu braku czasu..Prowadzimy sklep z częściami nowymi i używanymi oraz serwis tych marek.Pozdrawiam i zapraszam. tel:518 859 975

andrejus    157

Do klienta dojeżdzasz? Wynagrodzenie po naprawie ciagnika czy tj. korbanki na godzinę bez względu czy naprawiają czy psują?

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

rami    6

mam takie renault 155=54 po godzinie jazdy ciągnik staje bo hamulce mi blokują co zrobić żeby je odblokować i żeby się nie blokowały jak  ostygnie to następne półgodziny można jeżdzić i znów hamulce zablokowują ciągnik 

PIOTREK79    1

155.54 hamulce mokre nie sadze ze blikuje cylinderek sprawdz kolego drożność hamulcowych przewodow gumowych pod kabią

155.54 hamulce mokre nie sadze ze blokuje cylinderek sprawdz kolego drożność hamulcowych przewodow gumowych pod kabią

rami    6

tak płynu hamulcowego będzie przyczyną braku hamulców wiesz tam jest mechanizm rozpierający na kulki tak ja mtz  a olej służy tylko do smarowania i chłodzenia tarcz jest jest odpowietrznik za rozdzielaczem ale cylinderki ma\ją swoje odpowietrzniki trzeba u góry bębna odkręcić śrubę klucz 22 odpowietrzyć układ 

Wojtek987    61

Panowie, czy ktoś wie jaka powinna być gruba tarczka hamulcowa??

Przed wymianą oleju chciałem sprawdzić stan okładzin i wydaje mi się że jest to ok. Jak to powiedział @panczo1922 "Ciągnik ma 20 lat a tarcze hamulcowe jakby dopiero z fabryki wyjechały! Masakra:)" U mnie też niby okładziny są, tylko pedał nisko bierze i zastanawiam się czy to nie od wytartych tarcz? Ktoś wspomoże takimi informacjami?

AlaCapone    4466

Skoro nie wiesz ile powinny mieć to idziesz do sklepu i mierzysz.

Regulowałeś je kiedykolwiek? Odpowietrzałeś i sprawdzałeś stan pompki?

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

Wojtek987    61

Dzięki @izydor. To znaczy że nie są bardzo zdarte. Najcieńsza ma 4,5, a tak to do 4,8 dochodzą. Na blachach nie widać wytartych rowków :)

Skoro nie wiesz ile powinny mieć to idziesz do sklepu i mierzysz.

Regulowałeś je kiedykolwiek? Odpowietrzałeś i sprawdzałeś stan pompki?

To nie spożywczy aby, leżały na półce i można było porównać ;)  a powiedzieć w sklepie mi nie chcieli - szkoda. Trochę latek mam i wiem jak wygląda objaw zużytych pompek czy cylinderków. A zapowietrzone hamulce nawet ludzie z gimbusów potrafią  wyczaić. Zmieniam olej i chciałem zobaczyć stan tarcz by nowego oleju opiłkami nie zasyfić. Podkręciłem ręczny, pedał jet już ok. Mam teraz świadomość, że z hamulcami mam spokój na jakiś czas.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BaszaPasza11
      Witam. Od roku czasu borykam się z problemem w mojej Reni. Dokładnie chodzi o hamulce. Podczas wciskania pedału do końca (bardzo mocno) to ciągnik słabo hamuje i słychać delikatny zgrzyt. Jeśli wcisne 2-3 razy hamulec dopiero robi sie twardy i można go wcisnąć do połowy. Bardzo byłbym wdzięczny o porady z waszej strony. Dodam że ciągnik sprowadzony z Francji
    • Przez dzikidaniel
      Czy ktoś wie czy adaptacja z Celtisa będzie pasować na Aresie 556? Silniki niby te same jednak budowa może się różnić i już będzie problem.
      Pytam się gdyż mogę kupić tura do małego Aresa tyle że jest on zdjęty z Celtisa.
    • Przez leszek1981
      Witam . Posiadam renie 15554 , skrzynia tractoshift ,sprzęgło szarpie w obu kierunkach jazdy .Elektrozawory  działają lecz potencjometr sprzęgła  lub komputer zle nim steruje to znaczy ; 
      przy wciśniętym pedale cofnie zawór proporcjonalny (rozłonczy sprzęgło) .lecz gdy puszczamy pedał to wbija cewka zawór bez stopniowego włączenia. Ma tak od zakupu (rok) macie jakiś pomysł czy szukać dobrego fachowca z komputerem .ZAMOŚĆ.
    • Przez waszkalipiec
      Witam mam zamiar kupić ciągnik renault tx 113.13 ma on uszkodzone sprzęgło jest miękkie i łatwo się wciska.Biegi górne wchodzą z trudem natomiast dolne nie wchodzą.Co może być tego przyczyną.Jakie są tego koszty i czy 11000 mtg to dużo na taki ciągnik.
    • Przez Michal8146
      Witam. Posiadam ciągnik Renault 95.14 który nie chce odpalić. A więc od początku...traktor został wstawiony po normalnej pracy do garażu i po 2 dniach nie odpalił, świeca grzeje rozrusznik kręci i nic więc zmieniłem filtr paliwa nie pomogło. Podczas kręcenia nie pojawia sie dym. Dodam że z plaka też nie startuje. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Z góry dziękuję