mrbogiwogi

Przerobić stodołe na oborę

Polecane posty

Wacek21    35

No raczej :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

daromen89 planuję na to przeznaczyć 5000zl na zakup ogrodzenia oraz rurek które są potrzebne do zespawania zagrody przy żłobie, ale ja robię wolno stanowiskową a ty pewnie będziesz wiązał bydło bo to mleczne jak możesz to napisz z czego masz zbudowaną stodołę i czym pokrytą oraz czy w czasie mrozów masz w planach w niej trzymać cielaki

 

slaw17 jak woda nie zamarznie gdy -20*C na polu ja mam w planach lać ciepła wodę do wanien poczekać aż się wszyscy napiją i ją wylać a jak wy robicie w czasie mrozu

Stodoła jest z pustaka żużlowego położona równolegle do obory w której teraz trzymam krowy to jest ten sam budynek pokryty eternitem. Ciężko to opisać ale jak ja bym tam nie zrobił stropu to by była taka pi..a tam ze szok.

Cielaków nie bede tam trzymał same krowy robie strop betonowy bo po pierwsze bedzie ciepełko, woda nie bedzie zamarzac co przy bydle mlecznym jak kazdy wie wody do woli wiec pojenie mnie nie bedzie obchodzic i nie martwie sie ze jak jest -30C to mi cos zamarznie lepsza wydajnosc krów na strop betonowy mozesz sobie wsadzic jakies siano słome nawet sianokiszonke zboże np..automatycznie masz kolejny magazyn za prawie darmo.

Ja np bede kładł tam słome siano i zboże.

W okresie zimy nie mam gdzie trzymać słomy i mi zamarza dużo sie marnuje. Tam sobie włoże i w zime tylko zwale i juz posłane podobnie z sianem.

Ja bym robił strop z prawdziwego zdarzenia jak coś robić to pożądnie to już masz na lata i ile więcej wygody dla ciebie i dla zwierzat. A jak ci QQ zamarznei na pryzmie w zime to co robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

I takie zamarźnięte będą jadły? Jak byś miał ciepła oborę to przywozisz na jedną noc i problem znika QQ sama rozmarźnie. Warto sie męczyć całe życie z pojeniem ciepłą wodą i robijaniem kukurydzy? Zrób ten strop i będziesz miał spokój w tym roku zima jest słaba a jak beda mrozy od listopada do marca to bedziesz miał kupe roboty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

No niby nikt ale to jak masz w planach przepudowę to chyba zeby było jak najwygodniej prawda? Jak masz opasy to wozisz im w zime jesc do szopy rozdajesz i idziesz pić z kolegami zamiast tłuc młotem i poić ciepła woda:D a LM-ki rosną to sie nazywa życ nie umierac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donkamillo    1

Witam. A nie zastanawialiscie sie nad płytami styropianowymi? Ale to sie wiaże z duzo wiekszymi kosztami. No chybaze planujecie przechowywanie słomy na stropie, to oczywiscie odpada. Ja także jestem zdania ze słoma musi byc pod dachem :)

Edytowano przez donkamillo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

odświeżę temat, bo zamierzam przerobić część stodoły  dla byków lecz nie wiem jak się do tego zabrać, stodoła ma szczyty murowane i wrota 4m szerokie, od ściany szczytowej co 4 m są słupy murowane, pomiędzy słupami są deski, na byki bym przeznaczył ,,sąsiek'' o wymiarach 8,5 x 4 i planował bym zrobić jakieś przesklepienie, aby tam trzymać słomę. Ile mogę trzymać byków luzem na takiej powierzchni czy może lepiej wiązane i jak rozwiązać usuwanie obornika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj