walkol

Afrykański pomór świń coraz bliżej

Polecane posty

walkol    34

Dziś czytałem artykuł ,że Polska już się przygotowuje na nadejście wirusa pomoru z Rosji, jest już nie daleko Estonii i mogą go przenieść dziki

Polacy przeprowadzili już przegląd 2 mobilnych ubojni o możliwości uboju 300 szt na godz i co Wy na to, jest zagrożenie?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Następne niepotrzebne straszenie jak ptasią grypą, Niema się o co martwić moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja myślę, że wielkiego zagrożenia nie ma, myślę że nasza inspekcja weterynaryjna poczyni jakieś działania zapobiegawcze. A co do szczepionek to nie są stosowane na ASF. Ważnym czynnikiem w przenoszeniu zakażenia ASF jest mięso, produkty mięsne, oraz niedogotowane odpadki kuchenne i poubojowe pochodzące od świń chorych lub od zwierząt nosicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

W końcu musiało wybuchnąć jakieś dziadostwo, zbyt długo była cisza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Szczerze? Tragedią byłoby wykrycie wirusa u trzody chlewnej, jeden dzik który przyszedł z Białorusi by zdechnąć w polskim lesie nijak nie uzasadnia spadku cen czy restrykcji (prócz uzasadnionych środków zapobiegawczych) wobec hodowców. Nie dajmy skupującym i politykierom robić z siebie winnych choroby, której ognisko leży poza naszymi granicami. Przyszedł czas na stanowcze decyzje i działania ze strony władz - zobaczymy czym się popiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak zawsze niczym ,przykładem była ptasia grypa ,wielkie halo ,stracili hodowcy a ptaki zdychają do dziś i nikt tego nie kontroluje ,teraz jest pomór i stracimy my ,za rok ktoś wpadnie na pomysł aby wykonywać profilaktyczne badania tak jak na Aujuszkiego bo będą fundusze z UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Fundusze z UE powinny iść na środki zapobiegawcze - maty dezynfekcyjne, finansowanie odstrzału dzików przy granicy UE, itp. Bo wychodzi na to, że rolnik mimo że traci musi jeszcze inwestować w odkażanie czy maty, a myśliwi do dzików strzelać nie będą, bo albo nie wolno, albo cena taka, że nawet naboje sie nie zwrócą. Moim zdaniem na te chwile jeśli rolnik nie spanikuje to i w skupach wariactwa nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Ja mam do granicy z Ukraina 3km,a do Bialorusi 30. Ciekawe co teraz bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A co za różnica w km jak ogłoszą u nas to cały kraj odczuje, co do mat to już każdy hodowca ma obowiązek ich posiadania więc to nie problem ,problemem jest, to jak polski rząd zabezpieczy nas ,jak pomoże w kryzysie ,ale jak znam życie to nie zrobi nic ,ważniejsze jest udzielanie się w nie swoich sprawach np.Majdan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ojtam ojtam, przeżyli ptasią grypę, przeżyli chorobę wściekłych krów, to i przeżyjem wirus świński. Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dla hodowców świntuchów to może być nieciekawie, ale dla producentów kukurydzy to może być całkiem dobra wiadomość. Na Litwie zredukowali pogłowie dzików o 70%.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Na razie nie jest problemem ten dzik tylko sam fakt, ze teraz Polska będzie miała status kraju gdzie występuje Pomór a co za tym idzie nigdzie nie będziemy mogli wywozić naszego mięsa nigdzie. Jak dla mnie to tragedia całkowita i dodatkowy sposób na i tak poniżające ceny żywca i tak jak piszę kolega Tomasz78 każdy hodowca odczuje. Współczuje tylko tym co kupowali drogie prosiaki i kupowali paszę aby je tuczyć. A co do ptasiej grypy to przecież gdzie wystąpiła to likwidowano stado czyli z pomorem było by to samo tylko jestem ciekaw czy wrazie czego będą płacić odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

teraz to jest dopiero adrenalina tzrymac świnie i czekac na poprawę sytuacji czy może wsio sprzedac póki cena jest zeby wyjść na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rosjanie wiedzieli co zrobić, był nich pomór, to przestali kupować z zachodu, teraz jest u nas, to też powinniśmy przynajmniej zamknąć import i to co jest to ceny by się utrzymały, a tak my nie będziemy mogli sprzedawać, a do nas zachód będzie pompował swoje mięso. Doprowadzą do tego że nikt nie będzie hodował już świń, już jest małe pogłowie, a będzie jeszcze mniejsze. Może to o to chodzi, Unia w końcu musi mieć gdzie sprzedawać. ;[ Niech nikt nie liczy że ceny wyrobów drastycznie spadną, może chwilowo nieznacznie, pogadamy później jak naszej wieprzowiny nie będzie.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj