walkol

Afrykański pomór świń coraz bliżej

Polecane posty

kafar191    8

Może lepiej rozmawiajmy o prawdziwym problemie bo o polityce nie warto bo kogo byśmy nie wybrali to i tak nie mamy potem wpływu na to co oni zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kiedy cena wróci na 5zł za zywiec ?

jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Realnie ? latem 2016 ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.bialystok...tualnosci/2.htm

 

No i co teraz z tą trzodą począć...

Zakaz przewożenia równa się zakazowi sprzedaży, będziemy je trzymać dla przyjemności. Tylko jak długo, kilka miesięcy, rok, dwa?

Ubicie gospodarskie równa się karze 3tys. (kilku rolników z powiatu już się przekonało za sprawą "życzliwych" sąsiadów)

Paranoja

Powiat sokólski.

 

 

Przeczytaj dokładnie, szczególnie par. 7.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Czyli świnie wolno sprzedać jedynie do rzeźni znajdującej się na zapowietrzonym terenie? A rzeźni nie może opuścić mięso nie poddane obróbce termicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda ze s.w. Leppera juz nie ma.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Mi weterynarz mowil ze cena za kilka miesiecy bedzie wysoka za swinki,bo bedzie ich malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nawiozą Duńczyków i w 3 miesiące wszystko wróci do normy ,więc cena nie wzrośnie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Kogut Obyś miał rację ale jak embargo utrzyma się na całej UE to Europa ukisi się we własnej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Może się wypowie znawca w produkcji Maxiben ,chyba że liczy, ale straty za cały rok do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

 

 

Przeczytaj dokładnie, szczególnie par. 7.

 

No i w tych obostrzeniach z pod 7. jest "pies pogrzebany"

Nawet trasę ma wet wyznaczyć, nie mówiąc o odpowiedniej ubojni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

U mnie wszyscy mali hodowcy rezygnuja ze swinek. Sokolow mowi,ze w Danii jest juz problem z prosiakami,takze moze byc roznie(chyba,ze to nieprawda) Czas pokaze.Szkoda,ze naukowcy nie wymyslili szczepionki na ten pomór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Brad Pitt i Will Smith poradzili sobie z wirusem zombie więc i może z pomorem dadzą radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Lekarstwa na pomór nie ma ale jest na rozprzestrzenianie choroby - ołów aplikowany pod skórę dzika. Niestety w Polsce coś zwlekają z rozpoczęciem masowego leczenia. Czyżby polskie władze miały niższe IQ niż zacofańcy z Białorusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Widzę lukasz222 że Jesteś optymistą twierdząc że nasze władzę mają jakiekolwiek IQ

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piechu nie byłbym tego taki pewien, oni są mądrzejsi niż nam się wydaje.

Szkoda że ci "nasi" władcy nie stawiają sobie za główny cel polskiego interesu narodowego ;[


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

potwierdzam to na swoim przykladzie.

od wejscia do ue poglowie swin spadlo o polowe i nic tego trendu nie zmieni a teraz to sie jeszcze poglebi . powod jest prosty na zachodzie norma sa fermy ktore maja po kilkanascie tys tucznikow lub pare tys macior a nie tak jak u nas -z ekonomia nikt nie wygra, chyba ze putin ze swoja kasa z ropy i gazu ale to nie nasza liga.

a takich chorob bedzie co raz wiecej-przewozi sie zwierzeta przez pol swiata,samoloty lataja z jednego kontynetu na drugi, klimat sie zmienia i sa skutki.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Może się wypowie znawca w produkcji Maxiben ,chyba że liczy, ale straty za cały rok do przodu.

zawsze powtarzałem ze pomor wejdzie i będzie na jakiś czas pozamiatane ale nie myslalem ze az tak perfidnie ZM i skupnicy obniza cene która w niemcowni wynosi po przewalutowaniu ok.6.40 zl wiec roznica znaczaca

maxiben nigdy nie liczy zyskow bardzo do przodu tym bardziej strat w Biblii napisane jest ze po latach chudych przychodzą tłuste taki i będzie w trzodzie tylko nie wielu je doświadczy kiedy nie powiem żeby nie było ale jedno wiem na pewno ze trzeba tanio i dobrze produkować bo na to wpływ mamy a i strata teraz mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Wiadomo że to była celowa robota z tym dzikiem, raz że zakłady odbiją sobie letnie ceny, a druga sprawa to przemyślane działania np.niemiec aby Polaków zniechęcić do tej hodowli i żeby oni zagarnęli cały rynek, albo żebyśmy tylko byli pachołkami trzymającymi na umowy duńskie warchlaki, i pewnie nie mogli się pogodzić z tym że w najbliższym PROW poszły by duże pieniądze na odbudowę Polskich prosiąt, także to jest elegancko ukartowane pomiędzy putinem, tuskiem, merkel i danią aby nie pozwolic Polakom rozwinąć się w tej branży. I tu się powinni zastanowić hodowcy by nie nabijac kieszeni duńczykom i się zaopatrywać w polskie prosięta ,tylko muszą powstać chlewnie zarodowe


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

No wlasnie. Malo jest naszych prosiat. A jak sa to sredniej jakosci. A z tym dzikiem to moglo byc tak ze ktos wzial kase zeby do Polski takiego chorego osobnika sprowadzic i po sprawie. Reszta runela jak lawina. Do ruskich eksport wieprzowiny jest wart z tego co wiem okolo 1mld euro. Unia pcha nosa w nieswoje sprawy to teraz ma za swoje,a ruscy i tak przezyja bez naszego miesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Swiete slowa trzeba inwestowac tylko w polskie produkty z polskich firm i to wystarczy zeby gospodarke napedzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

zawsze powtarzałem ze pomor wejdzie i będzie na jakiś czas pozamiatane ale nie myslalem ze az tak perfidnie ZM i skupnicy obniza cene która w niemcowni wynosi po przewalutowaniu ok.6.40 zl wiec roznica znaczaca

maxiben nigdy nie liczy zyskow bardzo do przodu tym bardziej strat w Biblii napisane jest ze po latach chudych przychodzą tłuste taki i będzie w trzodzie tylko nie wielu je doświadczy kiedy nie powiem żeby nie było ale jedno wiem na pewno ze trzeba tanio i dobrze produkować bo na to wpływ mamy a i strata teraz mniejsza

 

Maxiben...nie żebym się czepiał, ale czy Ty uważasz , że jak w koło będziesz mówił/pisał/myślał że;

ale jedno wiem na pewno ze trzeba tanio i dobrze produkować bo na to wpływ mamy

...to Twoje świnki zaczną w końcu żyć powietrzem? do ilu zł jesteś w stanie zejść z produkją 1kg? 4,20 - 3,20? ...a może 1,5? jak duży wpływ masz na ceny potrzebnych przy produkcji pasz komponentów?

To co napisałeś na początku swojego posta, świadczy o tym, że kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z powagi i zarazem beznadziejności sytuacji. NIe wiem czy wiesz, ale Koledzy z obszaru 'zagrożonego' już dzisiaj nie mogą sprzedać swoich świntuchów...z tego zasłyszałem, obowiązuje u nich zakaz jakiegokolwiek przemieszczania zwierząt do 14 marca - co będzie póżniej, nikt nie wie...a już dzisia gotowe do sprzedaży wieprze, nadal jedzą i rosną - jak myślisz, jaka będzie za nie zapłata (o ile w ogóle będzie możliwość je sprzedać)? jak ciąć koszty w takim przypadku? jaki mają na to wpływ? może im coś doradzisz?

 

Czas się obudzić Kolego.

Pozdrawiam.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj