walkol

Afrykański pomór świń coraz bliżej

Polecane posty

lukasz222    2883

Ja utrzymuję swoje zdanie - dzik przy granicy to nie tragedia dla polskiej hodowli ani wystąpienie w Polsce choroby, bo ona nie wystąpiła, tylko została przyniesiona przez zwierzę i nawet nie wiadomo czy się rozprzestrzeniła - to zwykły błąd (lub prowokacja) w nazewnictwie w mediach. Nie ma żadnych obostrzeń w zagrożonych powiatach, więc jeśli każdy kto trzyma świnie zachowa odpowiednie środki zapobiegawcze, to żadna hodowla zlikwidowana nie będzie i statusu kraju w którym jest problem z ASF nie będą mieli jak nam wlepić. Nie wpuszczajcie pod budynki samochodów które jeżdżą po innych hodowcach, nie wyrzucajcie obornika ciągnikiem, którym jeździcie po lesie, zrezygnujcie na jakiś czas z wolnych wybiegów i co najważniejsze - nie ładujcie jak w poprzednich tygodniach wszystkiego co Wam ledwo odrosło do skupów, bo sami się pogrążacie. Zasiać panikę jest łatwo, trudniej nad nią zapanować. A póki co powodów to paniki nie ma - są jedynie powody do zachowania szczególnej ostrożności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba że żadnej tragedii nie ma jeszcze, tragedią dla hodowców są dziennikarze nie mający zielonego pojęcia o czym mówią i zakłady mięsne którym ciągle mało i tylko czekają na takie rewelacje by polecieć z ceną, wszystko do czasu, doprowadzą do tego że nie będą ustalać ceny dnia, tylko płacić cenę dnia jaka będzie na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

To że choroba dojdzie do nas to było pełne. Teraz rząd powinien wstrzymać import mięsa z zagranicy i zapanować nad paniką i będzie dobrze. Nie ma co się martwić na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Wirus jest u nas a co za tym idzie jest źle a bedzie jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

W związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń w Polsce ul. Wiejska i ul. Marszałkowska w Warszawie są zagrożone. Mówi się o ewakuacji.

post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

A czy kukurydzą po której żerowały dziki można karmić świnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

jeśli dziki które żerowały w kukurydzy były zarażone ASF to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

moim zdaniem to będzie klęska nie tylko dla branży opartej na wieprzowinie ale dla całego rolnictwa. nie będzie zbytu ceny polecą, polecą zboża bo po co komu one jak nie ma hodowli, ruscy się na nas wypną do końca- jabłka na chwilę obecną już nie idą itd itd. Unia wypchnie swój chłam bo napewno nie stanie za nami, nasz rząd też będzie niewzruszony bo dla niego Ukraina jest ważniejsza. obym się mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

czy aby ktoś nam tej "świni" nie podrzucił?Oczywiście nie mam na ten temat żadnej wiedzy.Ale mam bujną wyobraznię i wiem,że czasami teorie spiskowe się sprawdzają.Bo to dziwne ,że dzik znaleziony jest niedaleko granicy.Dwa dni temu w tv słyszałem,że Litwa chciała pieniądze z unii na płot odgradzający ją od Białorusi.Twierdzili ze Polska z Białorusią ma szczelny i tam dziki nie przejdą.Wczoraj slyszałem w radiu ,że umorzyli sprawę tej tratwy z dynamitem co sobie plynęła na Euro 2012.Po co to pisze? Bo kiedyś jakiś ekspert mówil ,że to być może z tą tratwą jest tak ,że maczały w tym palce jakieś służby co chciały sprawdzić działanie i przygotowanie służb polskich. Sam mam tuczniki-i kurcze nie pamiętam kiedy na nich ostatnio zarobiłem.W najlepszym razie zostaje po nich zero w portfelu i zapach obornika w nosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

nie ma tu mowy o racjonalnym mysleniu to czysta polityka nie ma tu miejsca na na myslenie o nas ....a wladza nie pamietam zeby kiedykolwiek byla wsparciem dla dla nas zeby szla za naszymi interesami ciagle wlarza w tyl.... uni albo ameryce a ruski nie taki glupi wiedza ze wiekszosc naszego eksportu opiera sie na nich a my oczczujemy to czkawka znowu swinki beda za 3zl... kto bedzie sie tym przejmowal napewno nie wladza


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Polska importuje około 277 tys. ton wieprzowiny, tzn gotowego mięsa, nie wliczając żywej trzody. Eksportuje 34 tys. ton. Problemem nie jest zatrzymany eksport do Rosji. Likwidując import z krajów zachodnich zyskamy dużo więcej, ceny wzrosną, a polska produkcja rozkwitnie. Polska władza ma dobry powód aby obniżać ceny trzody. Od dawna można zauważyć, że nasi politycy pilnują interesów zachodu, a nie naszych!!! Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Powiem tak, w mediach coś napomkną, ale tak ze inni nie zrozumieją. Nie powiedzą że cena spadła o 50 gr, bo ludzie się upomną , gdzie obniżki w sklepach. A to, że od lata ceny spadły chyba około 2 zł to nikt nie powie. Chyba trzeba się upomnieć, i dzwonić do szła kontaktowego i słąć maile do mediów. Żeby rzetelnie o tym poinformowali.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

media w Polsce to rozbudowana koteria powiązana towarzysko i RODZINNIE.Myślisz,że ich obchodzi "burak" na wsi.Ich obchodzą prawa gejów,czy śnieg spadnie i będzie można jezdzic na nartach,kto powiększył sobie biust,i jak podlizac się władzy(tej co daje stanowiska,programy autorskie w tv itp).Na prawdę to nikogo z mediów to nie obchodzi.Chyba,że by rządziła prawica -to by można ująć się za chłopkami by pokazać nieudolność rządu.A tak to tylko u niektórego pismaka przeleci myśł-a dobrze tak wieśniakom.Z Unii pieniądze dostają i zusu nie płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W województwach Warmińsko-Mazurskim ,Podlaskim i Mazowieckim ogłoszono strefę buforową a ostatnie ognisko gm.Szudziałowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Przy granicy z białorusią, ok 1 km, a następny dzik 10 km od niego.

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-drugi-przypadek-afrykanskiego-pomoru-swin,nId,1108037


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Powidzieli gdzie??

 

A juz myslalem,ze w lubelskim.

 

Z powodu pomoru,u jednego hodowcy nie wstawia warchlakow z danii bo jest w strefie buforowej. W podlaskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tylko pamiętajcie że strefa obejmuje 70km,w Lubelskim też jest strefa więc nic dobrego dla Ciebie kolego .Dla zainteresowanych polecam strony Mazowieckiego Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Moj powiat wlodawski,to moze nie. Ale predzej czy pozniej i tak tu dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

Szczelność granicy powiadacie, a co powiecie na to?

http://isokolka.eu/kuznica/6982-bez-paszportu-przez-granice-foto

 

Od czasu obostrzeń w badaniu odstrzelonych dzików, myśliwi praktycznie nie polują na nie, bo zwyczajnie im się nie opłaca. Zrobiła się taka plaga, że nawet koło zabudowań ryją łąki.

Dzik ma to do siebie że jak nikt go nie niepokoi to robi się strasznie pewny siebie, dlatego nie dziwne, że z Białorusi ciągną do nas bo mają tu jak w raju.

A wystarczyło w porę odstrzelić sporą część populacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Na Białorusi i od niedawna Litwie walą do dzików jak do kaczek, więc zaradne pasożyty przechodzą na spokojniejsze tereny. Tyle tylko, że w interesie Polski powinno być zmobilizowanie jak największej liczby myśliwych na pograniczu, choćby mieli wytłuc je do nogi - a tu żadnych działań nie widać. Litwa już prosi KE o wsparcie finansowe na odstrzał i budowę ogrodzeń na granicy z Białorusią, zaś Kalemba odbywa konferencje.

Jeśli tylko na zarażonych dzikach się skończy to dobra nasza, gorzej, jeśli choroba zostanie wykryta w jakiejś chlewni. Tak więc panowie dla własnego interesu - wdrażajcie środki zapobiegawcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj