abuk14

Claas Consul zamiast Bizona-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemas15    0

Mam pytanie jak ustawić consula do żyta, jęczmienia, owsa, pszenicy, gryki i mieszanki ?


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Może ale wg mnie raczej szkoda kombajnu jeździłbyś na 1 najbardziej opóźnionej w gęstym zbożu a na usługe z takim przerobem nie wzięli by Cię takie jest moje zdanie


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zastanawiać się nad kombajnem. W okolicy same Bizony, które są juz wyeksploatowane i mało kto chce jeździć na zarobki, więc mam zamiar kupić kombajn. Moim zdaniem taki Claas będzie w sam raz na 22 ha gosp, z czego ok 16 ha to zboża. Jeszcze gdyby udało mi się kupić z sieczkarnia tomógłbym jeździć po usługach, a na tym mógłbym zgarnąć całkiem niezłą sumkę, jeżeli nie byłby awaryjny.

Jak myślicie, czy będzie to dobry kombajn na ten areał ??

Tak ten kombajn byłby dobry ja mam taki na 6 ha a jak chcesz to sieczkarnie maam do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Witam,

mam problem z dzwignią które reguluje szczelinę omłotową. Ustawiona jest na 2 dziurkę od przodu kombajna i za grom nie chce się ruszyć, proszę napisać czy gdzieś jest może blokada, czy moze coś mi zastygło i spiekło że teraz się nie ruszy, a jeśli tak to gdzie? Druga sprawa to, że chciałbym podkręcić obroty bębna, teraz mam 800/min a chciałbym do 1000/min, czym i jak to zrobić?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YaroS    0

Witam,

mam problem z dzwignią które reguluje szczelinę omłotową. Ustawiona jest na 2 dziurkę od przodu kombajna i za grom nie chce się ruszyć, proszę napisać czy gdzieś jest może blokada, czy moze coś mi zastygło i spiekło że teraz się nie ruszy, a jeśli tak to gdzie? Druga sprawa to, że chciałbym podkręcić obroty bębna, teraz mam 800/min a chciałbym do 1000/min, czym i jak to zrobić?

pozdrawiam

 

Sprawdź wszystkie połączenia dźwigni, aż do młocarni. Jeśli trzeba posmaruj, ale najprawdopodobniej zastygły cięgna w środku pod klepiskiem. Ja to ruszyłem olejem napędowym z przepracowanym olejem silnikowym ropownicą ze sprężarki.

Jeśli chodzi o obroty to kręć regulacją po lewej stronie kombajnu tuż nad kołem przednim, jeśli i to nie pomaga to sprawdź stan pasa młocarni może jest już wypracowany (zbyt wąski) i nie daje odpowiednich obrotów.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Mam taki problem kosząc dziś consulem po godzinie koszenia może trochę dłużej kombajn zaczął mi spadać z obrotów a później kilka razy zgasł mi na uwrociach Czego możebyć przyczyna tą osłonę za silnikiem staram się regularnie czyścić ale zauważyłem że jak z 10 min postoi to jakby problem znika


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian166    0

Witam kupiłem claasa consula i mam pytanie czy w nim trzeba wymieniać olej w skrzyni jak tak to na jaki ile go trzeba wlać i co ile wymieniać prosze o pomoc pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YaroS    0

Mam taki problem kosząc dziś consulem po godzinie koszenia może trochę dłużej kombajn zaczął mi spadać z obrotów a później kilka razy zgasł mi na uwrociach Czego możebyć przyczyna tą osłonę za silnikiem staram się regularnie czyścić ale zauważyłem że jak z 10 min postoi to jakby problem znika

 

Mam taki problem kosząc dziś consulem po godzinie koszenia może trochę dłużej kombajn zaczął mi spadać z obrotów a później kilka razy zgasł mi na uwrociach Czego możebyć przyczyna tą osłonę za silnikiem staram się regularnie czyścić ale zauważyłem że jak z 10 min postoi to jakby problem znika

 

Witam

Sprawdź filtr powietrza. Jak z olejem ubywa, może masz przegrzany silnik. Jeśli chodzi o czyszczenie osłony to nie wystarcza, trzeba dokładnie przedmuchać sprężonym powietrzem chłodnice bo zagotujesz silnik.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Mam takie pytanie pogoda jest jaka jest i zapowiada się, że żniwa będą mokre

Mam do was pytanie jak wyciągać consula czy za ten uchwyt przy przednim moście czy obwiązać line wokół tego składania przy tylnej osi ?


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Pomocy !! Mam problem z wyskakujaca 1 w Consulu co robic?

 

Ja mam podobny problem tylko że 3 zobacz czy przy przednim kole jak masz to przełożenie od skrzyni biegów jest tam taka sprężyna i przegub i dalej idzie do skrzynii biegów tam przy blasze jest taka obręcz i czy ona jest luźna jak jest to spróbuj półautomatem ją złapać bo może Ci wodzik nie wrzucać dobrze biegu a jak to niepomoże to musisz rozebrać skrzynie

Mam nadzieję że Ci pomogłem


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZankL0s    0

Witam!

Wiecie może jak rozebrać przyspieszacz od jazdy? Chcę uszczelnić siłownik.

Bardzo wdzięczny byłbym również za katalog części do tego kombajnu. Może ma go ktoś z was w wersji elektronicznej?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrfor    0

Witam!

Wiecie może jak rozebrać przyspieszacz od jazdy? Chcę uszczelnić siłownik.

Bardzo wdzięczny byłbym również za katalog części do tego kombajnu. Może ma go ktoś z was w wersji elektronicznej?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

katolog możno zdobyć u korbanków lub agro-jan ,gąska,sklepy z częściami do claas.

 

Witam!

Wiecie może jak rozebrać przyspieszacz od jazdy? Chcę uszczelnić siłownik.

Bardzo wdzięczny byłbym również za katalog części do tego kombajnu. Może ma go ktoś z was w wersji elektronicznej?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Witam :) moze ktos pomoze mi ustwic Consula na pszenicy mam sito ustwione na 3 zabku w sumie zarno leci dosc czyste ale wydaje mi sie ze zbyt duzo leci za kombajnem co zrobic pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyspieszacz od jazdy rozebrac jest prosto tylko trzeba to robic ostroznie najpierw odkrec przewod olejowy potem wykrec z tego kwadracika zlaczke nyplowo nastepnie trzeba wyjac ten maly sygerek za tym kwadracikiem i powoloi bardzo delikatnie podwarzac ten kwadracik dwiema małymi łyzkami lub srubokretami wewnątrz sa dwa łozyska i jak juz wyjdzie te pierwsze to nalezy bardzo delikatnie i równo wysunac te drugie kazde lekkie przegiecie na bok moze uszkodzic iglice znajdujaca sie na koncu a katalog za darmo mozna sciagnac ze strony 'esklep korbanków' kliknij w zakładke katalogi i zarejestruj sie a czesci najtaniej kupisz w tech-agro dzwonisz do nich i podajesz numer czesci z tego katalogu od korbankow czesci sa na drugi dzien

 

co do rozdzielacza gdy za wolno opuszcza to trzeba z rozdzielacza od strony hedra wykrecic srube po prawej stronie patrzac w kierunku jazdy kombajnu sa tam cztery sruby wkrecone ta na dole to jakis zawor bespieczenstwa a w tych trzech nad nia znajduja sie sprezynki z zaworkami zamykajacymi trzeba wyjac sprerzynke iostroznie ten zaworek to jest taki kawalek okraglego plastyku koloru bialego a w niego wkrecony jest trzpien trzeba ten trzpien troszke wykrecic z tego plastiku tylko ostrorznie zeby nie uszkobic i dzieki temu zaworek bedzie nam szybciej przepuszczał olej przy opuszczaniu hedra tak samo mozna podregulowac pozostale dwa zaworki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Mam taki problem dzis przy koszeniu gryki zapchałem młocarnie klepisko miałem opuszczone na przedostatnie od najniższego opuściłem po tym incydencie do końca i próbowałem wyciągnąć tą słomę z młocarnii

Tak mocno ją zapchałem że ten pas na tym kole,w którym się zmienia obroty młocarnii wbiło w to koło pasowe

Jak mam sobie z tym poradzić gdyż brecha nic niedaje a młocarnia nawet nie drgnie


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostro17    6

Witam mam takie pytanie odnoszace sie silnika Forda w consulu jakie macie opinie o nim czy jest lepszy od Mercedes i Perkinsa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Witam

 

Już Ci odpowiedziałem na te pytanie TU

 

Nie ma potrzeby pytania się w dwóch wątkach. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostro17    6

A moze katos ma schemat biegów w clasie consulu? bardzo mi potrzebny jest

Edytowano przez Ostro17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile oleju wlewać do zwolnic i skrzyni biegów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Lejesz po korki kontrolne skrzynia korek za prawą tarczą hamulcową pojemnośc 6 litrów zwolnica korek kontrolny bardziej z tyłu ok 10 cm od dołu pojemnośc 2 litry dane z instrukcji obsługi dla wersji nowszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki andrzej ;) właśnie mnie interesuje wersja nowsza consuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj