abuk14

Claas Consul zamiast Bizona-Opinie

Polecane posty

ferdek1    8

to w końcu brakuje cepa ,czy może listwy na podajniku pochyłym ,bo cepy są na bębnie i nie radzę jeździć bez jednego


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

cepa latwo wymienic nie trzeba rozbierac kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Raczej nie, bęben młócący musi być wyważony przecież. Zauważ że jak się kupuję i wymienia się cepy to tylko parami.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Brakuje tej jednej listwy... Te listwy idą zaraz za hederem. A może ktoś wie, ile mniej więcej kosztuje taka jedna listwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Są to listwy podajnika pochyłego(długość chyba 945mm) cena w necie 30,50zł


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

A ciężko się je wymienia (zakłada)?? U mnie brakuje oczka tego co się mocuje na łaścuchu, ale chyba można dokupić... Orientujecie się ile będzie kosztować taka listwa, i czy będzie pasować od Mercatora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

odkręcasz 6 śrub M8 i potem je przykręcasz i to wszystko. od Mercatora są dłuższe cena 30,50zł ,a spinka z mocowaniem 8zł


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Panowie, mam jesszcze jeden problem z moim Consulkiem... Otuż chodzi o hydraulike. Problem polega na tym, że kombajn podnosi heder, motowidła, załąńcza przyśpieszacz na dotyk, gorzej jest z wyłączeniem i obniżeniem... musze pare razy prubować, czasami uda mi się za pierwszym razem, ale zazwyczaj musze prubować... Co to może być?? Dodam że jeszcze nie zmieniałem oleju w hydraulice, ale to chyba nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a tego cunsula masz 1 rok czy miales go wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Może jakiś paproch jest w hydraulice i jak podnosisz heder to jest dobrze a jak opuszczasz to ten paproch blokuje powrót oleju.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Tak, kupiłem go niedawno. Kamil, też włąśnie mi się wydaje, że to jakiś paproch... Tylko jak to wyczyścić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Może zmień olej hydrauliczny. Hydraulika jest bardzo czuła na jakiekolwiek zabrudzenia.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wymiana oleju nie pomoże trzeba rozebrać rozdzielacze itp.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkrec obudowe rozdzielacza ten bialy plastik i od strony hedra jest taka sruba z naacieciem na duzy srubokrent zakontrowana nakretka popusc nakrentke i wkrecaj lub wykrecaj po trochu ta srube az trafisz na takie ustawienie ze heder bedzie opadal nie za szybko i podnosil sie tez zwawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@collin999

 

Witam, mam Claasa Consul, mam go dopiero od roku kupiłem go z sieczkarnią ale niespodobała mi sie i dorobiłem sobie nową na podstawie sieczkarni z bizona, silnik mam DEUTZ. Bardzo polecam Claasa consul. Mam pytańko powie mi ktoś w którym roku były produkowane ba na moim niema tabliczki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy na pompie paliwa czy nie ma zmniejszonych obrotow silnika ,bo handlarze czensto zmniejszaja obroty zeby kombajn ciszej pracował przy kupnie. łatwo to sprawdzić 9 na 3 biegu gaz do dechy przyspieszacz terz , i w ciągu 6 minut ma przejechać około 1.6 km.Za małe obroty silnika skurtkuja niewymłacaniem kłosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Wiecie może gdzie można kupić instrukcje obsługi po polsku ?


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Instrukcja do Consula po polsku?? Zapomnij. No chyba ze ktoś sobie sam przetłumaczył to może być i po polsku.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

witam!

chciałbym zapytac jak jest z rzepakiem- CONSUL da rede duzo trzeba kombinowac??

jakie sita dopasowac??

lepiej z pokosu??

bo kosy bocznej to pewnie nie da rady jakies wyczarowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Z tym stołem to za dużo musiałbyś kupić stół, sita do rzepaku ja akurat mam a z pokosu to podbierak musiałbyś kupić i zrobić przełożenie napędu z targańca. Przemyśl dobrze bo wydasz dużo kasy i niepotrzebnie a satysfakcji małej bo consulem dużo nie skosisz.


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8899    0

My u nas w gospodarstwie mamy consula 1989r. 8 lat temu z niemiec do nas przyjechał d bdb stanie. z sieczkarnią i silnikiem mercedesa z którym nie ma żadnych kłopotów po całym roku przestoju na zeszłe żniwa zapalił od kopa bez jakiego kolwiek dłuzszego kręcenia i nie ma żadnych poroblem€w z mocą przy sieczkarni tak jak tam wcześniej pisaliście. co sezon zmieniam olej i w czasie sezonu raz na 15-20 h pracy przesmaruje i niemam z nim zadnych kłopotów. jedyne co w nim robiłem to chamulce bo już sie zurzyły. sam mam 16h do koszenia i dosyć dorzo na zarobki jerzdze i wyrabia bez problemu tylko trzeba sobie przypilnować maszyny bo sąsiad nie smarował i dwa sezony pojeżdził i go zazłomował bo wszystko sie zaczeło sypać!!!!! serdecznie polecam tą maszyme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Zgadzam się z tobą w 99% kto dba ten ma ale z tym rocznikiem nie przesadziłeś ?

Z tego co wiem co consule były produkowane do 1984


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj