abuk14

Claas Consul zamiast Bizona-Opinie

Polecane posty

Davidastra    0

Ursusbyczasila 1.5 ha w godzine pszenicy

Chyba tej pszenicy to 100 szt na metrze kwadratowym?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma Consula i jest bardzo zadowolony mało pali prosty w obsłudze z cześćiami nie ma problemu wszedzie dostaniesz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Czesci sa juz wszedzie do Consuli

to bardzo prosty kombajn

malo awaryjny

niewielki to plus jezeli chodzi o garaz

a przy tym wydajny ale bez przesady jak niektorzy pisza


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Witam :(

 

Mam problem ze swoim consulem nie wymłaca dobrze klosow ze zboza i bardzo duzo zostaje w slomie nie wymluconych.Co poradzic ?

 

Jesli wiecie jak ustawic albo cos wymienic to prosze o dopowiedz. Bede niezmiernie wdziewczny:)

 

Pozdrawaim wszystkich posiadaczy cunsuli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mistrzu a dokładnie czego nie wymłuca pewnie pszenżyta????

klepisko na 2 dziurkę od przodu

i młocarnie podkręć na przyspieszaczu

a jaką masz prędkość zadaną wogole???? u mnie jes 1000 obr/min

i podkręcaj na włączonej młocarni


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

oFsik no właśnie o to mi chodzi

żeby podciągnął klepisko do młocarni


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do nie dawna użytkowałem Class Cosmos był to naprawdę fajny kombajn użytkowałem go 9sezonów przez ten czas praktycznie bez awarii pasek jezdny się zerwał ale z własnej winy ponieważ było mokro i kombajn ulgnoł i szarpało się i pasek się przypalił 2łożyska zalety to łatwa naprawa części łatwo dostępne,minus złe miejsce operatora siedzi się nisko i kurzy się w zęby i brak regulacji obrotów bębna i to by było na tyle.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Mam do konca na tych oczkach klepisko docisniete do młucarni ;)

 

Nie tylko na pszenzycie ale i na pszenicy nbie wiem jak na jeczmieniu bo nie mielsimy w tym roku:)

 

 

(i młocarnie podkręć na przyspieszaczu

a jaką masz prędkość zadaną wogole???? u mnie jes 1000 obr/min

i podkręcaj na włączonej młoca)

 

^ Kolega a mółg bys mi krok po kroku wytlumaczyc to co napisales? Bo mam dopieor I sezon kombajn i nie zbardzo sie orjentuje tak dobrze roku mamy. A w tym roku mamy 7ha pszenzyta i dobrze by było zeby sprawnei i czysto szła praca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Odpal claas'a (jaki masz motor?)

w.łącz młocarnie(masz na sprzęgło czy na napinacz?)

i kręć kołem tym co kolega wyżej pisał na skali ustaw na 1000 obr

powinien wymłucać przenżyto

a pszenice to na 4 dziurce od przodu wymłucisz

pszenica się sama wysypuje jak ją cepy dotkną

Nie oFsik taki fajny dżwięk jest jak się młuci pszenicę???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco514    0

Kupiłem Claas"a Consul"a 4 dni temu mam pytanko kto ma tez takiego Claas"a w woj. opolskim??? bo chciałbym sie poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dawidastra sory ze tak pozno ale dopiero teraz zauwazylem... lepiej pozno niz wcale... nie zlękłem sie twojego posta i nie byla to pszenica 100/m nadal twierdze ze 1,5ha da rade -->tylko CZYSTEJ pszenicy w sensie nie zarosnietej chwastami;) wiem bo tak mi raz wyszlo;) jak cos to pisac na pw bo zadko zagladam na forum;)

 

ja mam tego consulka z sieczkarnia,silnik forda moj juz sie troche sypie bo u poprzedniego wlasciciela chyba stal pod chmurka;) naprawde polecam ta maszyne jedyny problem jaki mam to przyspieszacz... nie wiem czego to wina moze polskich uszczelek ale jak sie robi od rana do nocy codziennie to co trzy dni uszczelki trzeba wymieniac... z tym miedzy hederem 2.7 a 3 nom to nie wiem ale w dwa lata temu kupowalem kose do mojego i ani jedna ani druga nie pasowala bo byly zakrótkie potem sie dowiedzialem ze wlasnie przez pewien czas wychodzily jeszcze z kosa dlugosci 3.2 czy 3.3 nie wiem dokladnie ale z tego co pamietam to chyba od merkatora wlasnie pasowala a i polecam taki zakup wlasnie do pszenicy- kosa z nozami na ktorych zeby sa jakby z drugiej strony, do jeczmienia nie bardzo sie nadaje ale pszenica to luks idzie i mozna troche przyspieszyc tylko sloma w kolano i heja;) ale mi i tak nie zalezy na slomie bo w sieczkarnie wpuszczam pozdro;)

 

 

a ps. tymi dziurkami bym sie nie sugerowal bo tam jeszcze jest regulacja srubka i to glownie od niej zalezy ale jak mowisz ze tam juz jest ostatnia to moze warto wykuc troche cepy lub je poprostu wymienic na nowe... a jak wezmiesz na ta ostatnia dziurke to juz slychac ze cepy delikatnie wadza?? bo jesli nie to mozesz sprobowac dosunac ta sruba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Witam. Zacznę od początku - a więc, mam 7 hektarów zboża, i do tej pory kosił u mnie znajomy Claasem Consulem. Zaznacze jeszcze że mieszkam w woj. Podlaskiem (gmina Suchowola). Bardzo mi się spodobał ten kombajn, ponieważ osoba która u mnie kosiła nim bardzo go chwaliła. W maju ów wcześniej wspomniana osoba wyjeżdża do USA, i niestety juz sprzedała swojego Consula... U nas jest bardzo ciężko z kombajnem (w mojej wiosce (38 domów), jest tylko jeden wyexplatowany Claas Messidor). A więc przemyślałem sobie wszystko i doszłem do wniosku, że będe szukał kombajna, jakiegoś tak do 15-18tys zł. Pierwsze poszukiwania nie przenosiły rezultatów, oglądałem pare Mercatorów, Corsarów, ale albo były zgnite, albo cena kosmiczna. Aż nagle dzisiaj zadzwonił do mnie znajomy i poinformował że jest bardzo fajny Consul za 17tys zł. A więc pojechałem go zobaczyć i jest w super stanie, zero rdzy, rok 1984. Tylko jest jeden problem bo ma silnik Mercedesa. I teraz mam do Was pytanie, czy ten silnik jest lepszy, czy gorszy od Perkinsa... Heh w sumie to już nawet wpłaciłem zaliczke na kombajn, i do niedzieli ma już być, u mnie <_< Pozdrawiam i proszę o w miare szybkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mercedes om 314 też miły silnik

ale cześci napewno droższe jak do perkinsa napewno

siła ta sama

a jest przynim sieczkarnia

ja dałem za swojego 15000 zł


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0
mercedes om 314 też miły silnik

ale cześci napewno droższe jak do perkinsa napewno

siła ta sama

a jest przynim sieczkarnia

ja dałem za swojego 15000 zł

 

 

 

Nie ma sieczkarni, ale stan maszyny naprawde dobry. Tylko do wymiany chyba simeringi, i jeden pasek. Wieczoram zamieszcze foto Claasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak mniemaM TO DO WYMIANY MASZ SIMMERING NA WALE

OD ZEWNĘTRZNEJ STRONY


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michas8888    1

panowie wiecie moze ile moze zarobic kombajnista na godzine ? bo nie wiem czy sie oplaca. jesli sie orientujecie to prosze o odpowiedz. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

a co masz zamiar zatrudnić kogoś ,czy ciebie chcą posadzić za kierownicą


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Właśnie też jestem ciekawy ile taki kombajnista może zarobić :) Zrobiłem uprawnienia teraz na kombajn wię może się gdzieś zatrudnię he he :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a z dychu wam moze dadzą

mam znajomego co jeździ u kolesia

aż się go zapytam z ciekawości

ja daje kuzynowi za jazde z prasą dyche na godzine od zarobionej godziny


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Witam, dzisiaj przeglądając swojego Consula, zobaczyłem że brakuje jednego cepu... oczko na łańcuchu jest połamane. W agromie widziałem takie oczka do łańcucha, a kupić cep to nie problem, lecz zaniedługo żniwa, i niewiem czy zdąże... Czy moge kosić bez tego jednego cepa, co, się może stać?? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj