abuk14

Claas Consul zamiast Bizona-Opinie

Polecane posty

abuk14    1

Zaczynam zastanawiać się nad kombajnem. W okolicy same Bizony, które są juz wyeksploatowane i mało kto chce jeździć na zarobki, więc mam zamiar kupić kombajn. Moim zdaniem taki Claas będzie w sam raz na 22 ha gosp, z czego ok 16 ha to zboża. Jeszcze gdyby udało mi się kupić z sieczkarnia tomógłbym jeździć po usługach, a na tym mógłbym zgarnąć całkiem niezłą sumkę, jeżeli nie byłby awaryjny.

Jak myślicie, czy będzie to dobry kombajn na ten areał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

A jaki jest tam heder? 3m czy większy?

Na 6ha to był by dobry kombajn z hedrem co najmniej 3,6m szybciej wykosisz u siebie będziesz miał więcej zarobków a na zarobku zawsze ludzie biorą kombajn z większym hedrem a nie myślałeś o Droningborgu? Fajne kombajny u mnie na wsi jest taki gościu dał za niego ok 26tyś z hedrem 3,6m i kabiną i sieczkarnią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Spokojnie wystaczy na taki areał posiadam taki kombajn i sprawuje się ok w tym sezonie wymieniłem tylko pompe(była słaba) od hydrauliki a reszta chodzi super.dobrze młoci silnik tez jest ok nie zbyt dużo pali(nie liczyłęm ile)

 

więc polecam a u mnei chodzi on jeszcze w usługach i wszystkiego w roku pewnie skosi z 60 ha już go sprawdziłem. :P

 

Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

A z którego roku kombajn masz na oku? Bo były 2 serie pierwsza produkowana w latach 1867-1972 i druga w latach 1972-1981. Ta druga ma Heder 301cm a pierwsza 260cm. Ta pierwsza to z tych samych lat co mój Cosmos. Ja na niego nie narzekam. Koszę nim ok 12ha i czasami na usługę jakąś też jadę i spokojnie starcza. Wg mnie na 16ha+usługi to Consul będzie idealny.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
A z którego roku kombajn masz na oku? Bo były 2 serie pierwsza produkowana w latach 1867-1972 i druga w latach 1972-1981. Ta druga ma Heder 301cm a pierwsza 260cm. Ta pierwsza to z tych samych lat co mój Cosmos. Ja na niego nie narzekam. Koszę nim ok 12ha i czasami na usługę jakąś też jadę i spokojnie starcza. Wg mnie na 16ha+usługi to Consul będzie idealny.

Nie mam jeszcze upatrzonego i nawet nie wiem czy kupię go do tych zniw.

Myślę, że taki Consul byłby w sam raz, ewentualnie Merkator, albo JD 9xx, bo dobry Bizon to ok 30000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki kombajn i uwazam go za super maszyne mam go juz pare lat i malo co przy nim robie jedynie przyspieszacz troche kiepski. jest to swietny kombajn na teren gorzysty. aaa i przerob ma prawie taki jak bizon... bo mozna nim niezle robote pogonic... bardzo polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

claasy consule z tego co mi wiadomo szly 3 typy

50,55,60

ja osobiscie posiadam consula 55 jest on na podwoziu merkatora tzn skrzynia i kola ;] cudnie wyglada rocznik 1980 szerokosc rob.2.60 silnik mercedesa 4 120km maszyna pieknie sie prezentuje na polu ;] 1 ha bez wzgledu na gestosc zboza kosze poltora godzinki ;]

mam go 4 lata i prawie zadnej awarij niebylo ;) bardzo polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek360    1

Ja bym proponował Mercatora, nie jest dużo droższy od Consula i powinien być wydajniejszy więc gdybyś kosił na usługach to rużnica powinna się szybko zwrócić. W mojej okolicy Mercatorów jest dużo i trzeba przyznać że awaryjne nie są. A tak na marginesie to Mercator jest seksowniejszy od Consula ;) ale to oczywiście nie morze wpłynąć na twoją decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz18    0

ja posiadam consula od 3 sezonów i nie miałem zadnych poważniejszych awarii.szerokośc jego to 2,70.kombajn w polu jest bardzo szybki ,bizon zostaje w tyle:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

z mojej wioski jedni posiadaja taki i nie ma sezonu zeby wszystko wykosili swoim zawsze wykosza część a pózniej my kończymy bo sie czesto psuje , z tego co pamiętam w tamtym roku wymieniali chłodnice, i cos sie wytrzęsaczach popsulo bo zdejmowAli cały tył , a w tym roku poszło sprzegło , i nie zakladają sieczkarni bo silnik nie da rady i duzo oleju bierze , może to przypadek i jest strasznie wyeksploatowany ale jakkby mial sie sprawowac taak samo to nie radze kupowac...

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@karol86 to chyba jacys rzeźnicy nim jezdza bo u mnie ten kombajn jest z sieczkarnia, niezle dostaje po d*pie bo mam pola glownie w górach ma juz pare latek jest porzadnie wyeksploatowany i (odpukac) narazie wiekszych problemow z nim nie bylo... co wiecej smiem twierdzic ze w tym samym czasie zrobisz nim wiecej niz bizonem...

 

ps.moj ma heder 3metry i silnik forda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

co tu ukrywac nie znaja sie na tym inie nadaja na kombajniste ale wiesz wola dolozyc do kombajnu tyle ile by zapłacili za wynajem a paliwo swoja droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Witam ja mam claas cosmos...To chyba coś podobne do consul....Ale chyba roczniki podobne...Naprawde polecam te kombajny....Bardzo mało awaryjne...Mało palą..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Witam ja mam claas cosmos...To chyba coś podobne do consul....Ale chyba roczniki podobne...Naprawde polecam te kombajny....Bardzo mało awaryjne...Mało palą..... ;)

Consule, to troszkę nowsza seria, ale fakt, ze mało palą :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
collin999    0

Witam mam zamiar taki kombajn kupic polecacie go ? a jak z czescmi do niego niteresyja mnie osoby ktore sa z dolnego slska poniewaz wlasnie z tat jestm i gdzie na dolnym slasku mona do niego czscie znalsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma consula i słabo wymłaca i czyści, coś tam z sitami nie tak i za szybko nie chodzi. Kup se jelonka nawet mniejszego a zobaczysz jaka to maszyna. Tylko różnica jest także w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

U nas naszym cosmosem jeździ się na 1 biegu i jest pięknie wymłucone :D Naprawde na mały areał ten kombajn jest idealny.Tym cosmosem to dało by rade i 30 ha wykosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ale ile czasu by mu to zajęło. Teraz powiększyło mi się gospodarstwo i nie wiem czy jakiś Mercator nie będzie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

co do wymłacania i czyszczenia jak ktos jest d*pa a nie kombajnista to zaden kombajn nie bedzie czyscił a ja mam ten kombajn i wiem co on potrafi jak na skurczysynskich gorach dobrze sie sita ustawi to i w miare dobrze wyczysci i ziarna nie zgubi ;] consulem smiało mozna młucic w zniwa 50 ha obłozone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmowce ja swoim consulem scigajac sie z bizonem jezdzilem na 2 najbardziej opóźnionej w naprawde bogatym jeczmieniu ozimym-bizon zostawal w tyle i na dodatek z tych wyscigow zostalo po nim tyle ziarna ze gosc u ktorego kosil nie musial poplonu siac.krowy i tak nie przejadly tego do zimy... a co do oczyszczenia to jak kombajnista jest odpowiedni to i kombajn sobie umie ladnie ustawic. smiem twierdzic ze ten kombajn wykosi nawet 70ha bo w czystej pszenicy wydajnosc dochodzi gdzies w granicach 1.5ha/godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

podobają mi sie te consule i mam okazję właśnie takiego kupić na swoje 10 hektarów zboża (1981rok z sieczkarnią,pięknie wygląda i facet mówi ze wszystko jest w bardzo dobrym stanie, cena to 24tys)

chciałbym abyście mi napisali wszystko co możecie o tym kombajnie szczególnie włascicieli consuli o opinie i porady co do claasa sonsula B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

24 tys to nie mało:( sąsiad nie dawno sprzedał za 17 tys a stan był bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
collin999    0

ja nie dawno kupilem tez claasa consual 1981 IV cylindrowy perkins sieczkarania ale dalem ze niego 14;p nie dlugo wstwaie zdjeci to powiecie co o nim sadzicie? pozdrawiam;B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj