Polecane posty

statek    140

11l/ha z kvernelandem AB 100 to moj wynik spalania:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Jako posiadacz valtry napiszę ci tak:

Jeśli masz na tyle pieniędzy i nie przeszkadza ci że w cenie Fendta 312 masz Valtrę N111 plus porządną maszynę do niego to bierz Fendta bo moim zdaniem będziesz bardziej z niego zadowolony ze względu na wyposażenie jakie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

ok kolego @statek 11l/ha to dobry wynik, a jaka szerokość orki?, Kverneland AB to chyba pług zagonowy tak?(pytam bo chcę się upewnić). ile twój Fendt ma dokładnie KM? posiadasz chyba model z silnikiem 4 cyl, a Valtra T ma 6 cyl i to też jest różnica;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

No ja akurat kupowałem śmiganego Case 4230 z turem i nie wiedziałem że za 3 lata go sprzedamy. Daliśmy za niego 55tyś a sprzedaliśmy za 60 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

@Przemo85 ma racje jeśli Cie stać to bierz Fendta tylko miej tą świadomość że za tą kase masz Valtre z pługiem...jestem przekonany że różnica w cenie nie jest tylko spowodowana samą marką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tak to zagonowy, i on znamionowej ma 110, maksymalnej 125 wedlug normy ECR24


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A jak jest różnica w cenie serwisowania tych że ciągniczków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica w serwisie jest niewielka... Osobiście sam czekam na Valtre. A moi koledzy mówią mi że po co?-oni sobie MTZ-em to samo zrobią. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Valtra N111e jest dość popularna. I na pewno Cię nie zawiedzie.Ma większy rozstaw osi od Fendta, co dla mnie było ważne. Co do Fendta to skrzynia Vario daję przewagę w ergonomii pracy, i jak dla mnie nic po za tym...Jeśli chodzi o wykonanie to Fendt i Valtra stoją na tym samym poziomie, jeśli chodzi o użyte materiały to ufam że też.W końcu to jeden koncern AGCO i trzymają poziom. Fendt ma 4 zawory na cylinder jeśli chcesz go katować to będzie lepszy, Valtra ma dwa zawory(ufam że myślisz nad Hi-Tech)

Dokładnie, weź sobie za tę różnice wyposażoną Versu to będziesz miał więcej niż w Fendt, jeśli się da Versu w Eko.

Skupiając się na cenie, bo to chyba główne kryterium to bierz Valtre zawsze kapitał zostanie tym bardziej jeśli bierzesz na kredyt. Ja wybrałem Valtre, a mimo to że jest już zamówiona to nadal mam wątpliwości, puki nie stanie na podwórku one będą się mnie trzymały ;) Bierzesz traktor na PROW??

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti022    0

Różnica w serwisie jest niewielka... Osobiście sam czekam na Valtre. A moi koledzy mówią mi że po co?-oni sobie MTZ-em to samo zrobią. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Valtra N111e jest dość popularna. I na pewno Cię nie zawiedzie.Ma większy rozstaw osi od Fendta, co dla mnie było ważne. Co do Fendta to skrzynia Vario daję przewagę w ergonomii pracy, i jak dla mnie nic po za tym...Jeśli chodzi o wykonanie to Fendt i Valtra stoją na tym samym poziomie, jeśli chodzi o użyte materiały to ufam że też.W końcu to jeden koncern AGCO i trzymają poziom. Fendt ma 4 zawory na cylinder jeśli chcesz go katować to będzie lepszy, Valtra ma dwa zawory(ufam że myślisz nad Hi-Tech)

Dokładnie, weź sobie za tę różnice wyposażoną Versu to będziesz miał więcej niż w Fendt, jeśli się da Versu w Eko.

Skupiając się na cenie, bo to chyba główne kryterium to bierz Valtre zawsze kapitał zostanie tym bardziej jeśli bierzesz na kredyt. Ja wybrałem Valtre, a mimo to że jest już zamówiona to nadal mam wątpliwości, puki nie stanie na podwórku one będą się mnie trzymały ;) Bierzesz traktor na PROW??

 

 

tak to będzie zakup w ramach PROW . A na jaką Valtre czekasz i ile Ci za nią policzyli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti022    0

A może pytanie z innej beczki. Czy przy dzisiejszych cenach opłaca się kupować Fendta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Mój kolega który użytkuje John deere chciał się przekonać czy fendt mało pali i kupił 312 mówi że fendt to jedna wielka elektronika i jak go nie będziesz umiał ustawić do orki inaczej do rozsiewacza czy do transportu to będzie spalał to co John deere jest zadowolony z tego ciągnika brał go od Korbanka i rok temu płacił za niego 250 000 tys netto a teraz podobno zdrożały 280 000 nett pracuje z lemkenem obrotowym cztero skibowym który zabiera dwa metry.Nie wiem czy tak jest ale to jego opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

A może pytanie z innej beczki. Czy przy dzisiejszych cenach opłaca się kupować Fendta ?

Jako użytkownik Fendta powiem, że moim zdaniem przy dzisiejszej cenie nie opłaca się, przynajmniej ja nie kupiłbym go drugi raz za cenę która jest obecnie. Ten fendt i valtra to full opcja z przednim tuz, wom? Fendt przesadza z ceną, jak ciągnik drożeje przez 6 miesięcy 50 tys to chyba jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na PROW to zaszalej i kup Fendta. Jak jesteś na VAT to jeszcze lepiej. Ale miej świadomość że przepłacisz...jakbyś pytał o 718 i wyżej, i miał zamiar kupić siewnik w masą elektrozaworów i hydraulicznym wentylatorem. To Fendt był by tu na miejscu. Ale mówiąc o 300 to wyraźnie przepłacisz w porównaniu do Valtry która na pewno nie jest gorszej jakości. Dorzuć do Valtry GPS..weź zieloną i będzie wilk syty i Kansas city :P . Czekam na N121h i podstawą do ładowacza i TUZ. Miałem liczone euro po 4 teraz jak się nie mylę liczą po 4,2 i cena katalogowa wzrosła, cena to jakieś 60tys. Euro+VAT. Jak Cie ESU nie ogranicza to bierz na konto Fendta większą Valtre.

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti022    0

Jako użytkownik Fendta powiem, że moim zdaniem przy dzisiejszej cenie nie opłaca się, przynajmniej ja nie kupiłbym go drugi raz za cenę która jest obecnie. Ten fendt i valtra to full opcja z przednim tuz, wom? Fendt przesadza z ceną, jak ciągnik drożeje przez 6 miesięcy 50 tys to chyba jest coś nie tak.

Cena dotyczy ciągników z przednim TUZEM bez WOM

Edytowano przez barti022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kredyt...jaki udział masz gotówki?? Na ile max. Cię stać żeby Ci się czkawką nie odbił ten zakup, i żeby ten traktor pracował na Ciebie, a nie na odwrót. Weź białą Versu....z TUZ, WOM jeśli potrzebny. Dorzuć ksenony, miękką oś, fotel Valtra Evolution, sterowanie hydrauliki z zewnątrz, zawór load sensing z Power -Beyond. Dwa kombinezony operatora. I będzie "świat i ludzie" . Następnie sporządź oferty na Valtre i Fendta w podobnym wyposażeniu. Przemyśl czy potrzebna Ci skrzynia Vario...jedz do dealera Valtry i zamawiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti022    0

KOleś od Fendta chce 70 tysięcy euro za fendta z 2011 roku zaś 74 tysiące euro za fendta z 2012 roku czy to dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobra cena to sam sobie odpowiedz...jak pytałem o 312 na polagrze to powiedział mi za golasa 66tys. to skoro na tak rzucone pytanie powiedział taką cene, to sądzę że cena która Ty podajesz jest startowa, trochę sporo...Euro liczą po 4zł?? bierz tańszy rocznik, chyba że przewidujesz kiedyś go sprzedać. Po wtóre czy to dobra cena...nie możesz za bardzo porównać bo nie ma z kim:p

Targuj się o TMS, opony, nie wiem co do tego bogatego standardu jeszcze można dobrać....

Z Valtrą może być problem bo już wchodzą te z SCR-em, ale nie wiem czy wycofują już te ""starsze""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Witam. jedno pytanie masz środki? Jak tak to bież Fendta to jest oszczędny ciągnik wytrzymały silny bardzo oszczędny i komfortowy nawet Versu nie zastąpi Vario sam posiadam Fendta 412 vario i jestem zadowolony pisałem już na pierwszej stronie o tym. Fendtem jeździ się płynnie po szosie to popychasz dźwignię i normalnie płyniesz :rolleyes: beż żadnych strat obrotów Valtra musi zmienić bieg lub grupę tracąc przy tym moc a Fendt cały czas jedzie coraz szybciej. Skoro masz pieniądze to nie wiem nad czym ty się zastanawiasz ja ci powiem tyle twój Tata wie co dobre koniec i kropka .

 

P.S koniecznie weź ciągnik z Amortyzacją bez niej Deca tracisz uciąg a co za tym idzie zwiększa się spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Witam. jedno pytanie masz środki? Jak tak to bież Fendta to jest oszczędny ciągnik wytrzymały silny bardzo oszczędny i komfortowy nawet Versu nie zastąpi Vario sam posiadam Fendta 412 vario i jestem zadowolony pisałem już na pierwszej stronie o tym. Fendtem jeździ się płynnie po szosie to popychasz dźwignię i normalnie płyniesz :rolleyes: beż żadnych strat obrotów Valtra musi zmienić bieg lub grupę tracąc przy tym moc a Fendt cały czas jedzie coraz szybciej. Skoro masz pieniądze to nie wiem nad czym ty się zastanawiasz ja ci powiem tyle twój Tata wie co dobre koniec i kropka .

 

P.S koniecznie weź ciągnik z Amortyzacją bez niej Deca tracisz uciąg a co za tym idzie zwiększa się spalanie.

 

Witam

Z tego co się orientuję to valtra versus ma zmiane zakresów eloktroniczną czyli tak jak by tryby pracy i wydaje mi się że to nie jest uciążliwe wjeżdzas na pole guzikiem zmieniasz zakres i tyle kończes wyjezdzasz z pola zmienias na tryp transpost i jedziesz na kolojne pole. natomiast valtra direct to ma skrzynie tak jak w fendzie czyli pelny automat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A praca w polu ubywa dzięki marce czy dzięki konstrukcji ciągnika :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

dla niektórych to tylko marka się liczy ii są przekonani że jak kupią Fendta to mają najlepszą markę na świecie i jego konstrukcja(która daje dużo na uciągu i innych parametrach ważnych przy pracy)jest nie do pobicia. zgadzam się z kolegą @kris14 marką w polu nie pracujemy tylko ciągnikiem. jeden jest z Fendtem, drugi uważa New Hollanda, trzeciemu Valtra jest najlepsza, a jeszcze inny mówi że Zetor jest najlepszy i nie zamieni go na innego. każdy swoje chwali to jest normalne, ale nie zawsze jest to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj