Polecane posty

jaro    166

I po lekturze naszych postów Twój Starszy zmieni zdanie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletna skrzynia vario do fendta tylko 50 tysi? chyba nie wierze :) dowiedz się ile do valtry bo za różnice w cenie pewnie kupiłbyś drugi silnik na zapas :) albo mały ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Witam mam taki dylemat odnośnie kupna nowego ciągnika , w grę wchodzą dwie marki Fendt 312 i Valtra N111.Chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat tych ciągników .Dodam że cena Fendta to 370 tysięcy zaś Valtry 304 tysiące zł.brutto. Fendt posiada skrzynie vario i tutaj mam troche stracha bo cena ewentualnej naprawy takiej skrzyni to ponad 50 tysiecy gdyz zepsutą skrzynię trzeba wymienić na nową.Ja osobiście jestem za Valtrą zaś mój Tata za Fendtem gdyż mówi ze fendt to fendt. czekam na wasze wypowiedzi........pozdrawiam

Z jakim wyposażeniem dodatkowym są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

ja bym wybrał Valtre. nie dlatego że jest tańsza o ok 60 tyś, ale dlatego że jest tak samo dobrym i wytrzymałym ciągnikiem niż Fendt. wątpię żeby silnik Sisu mniej wytrzymał niż Deutz montowany w Fendt, ale to już zależy od użytkowania. skrzynia bezstopniowa jest to wygoda, ale jest o wiele bardziej skomplikowana od skrzyni w Valtrze. a właśnie z jaką skrzynią będzie Valtra???, no i na pewno kiedyś naprawa(wymiana) skrzyni Vario będzie też kosztowna, nie mówię że części do Valtry to za darmo można dostać, są też drogie. spalanie tych ciągników stoi na pewno na podobnym poziomie. Valtra jest też nie gorzej wykonana niż Fendt. znajomi mają te ciągniki i są zadowoleni. wybór należy do ciebie, ale ja bym na pewno wybrał Valtrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Model N111e ma skrzynię 36/36 (50km/h)

fendt to fendt.

Dobre :lol: powiedz mu że Valtra to Valtra :lol: :D i po kłopocie :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja widze jedynie jedną przewage Valtry - cena

Jeśli kupujesz za swoje bądz na dofinansowanie i będzie ten ciagnik wykorzystany to weź Fendta a jeśli nie to Valtre, którego byś nie kupił to i tak będziesz zadowolony, części to Valtry i Fendta oraz koszt serwisowania jest na podobnym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

niestety nie miałem doczynienia z tymi ciągnikami nawet nie stać mnie na żaden z nich lecz przy zakupie kierowałbym się kosztami użytkowanie chodzi mi nie tylko o spalinie gdyż oba ciągniki wydaje mi się że mają zadowalające spalanie lecz chodzi mi głównie o koszty serwisu czyli wymiana oleju, filtrów i różnych elemntów a także koszty przeglądu i czas co ile trzeba wykonywać, odległoś do najbliższego serwisu po gwarancji ty płacisz za dojazd nie serwi. przelicz wszystko i wtedy podejmij decyzję który. wypowiedzi typu fendt to fendt to są dla mnie trochę smiedzne wypowiedzi. kupując fendta to kupujesz wykreowaną markę i za nią głównie płacisz. jest wiele również dobrych ciągników i są owiele tańszych tylko nie ten sam prestiż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Zdecydowanie więcej Fendt'ów jeździ po "polskich drogach" u mnie w okolicy same Fendty śmigaja. Zaczynali od 824 a teraz mają dwa 936 i na nic by tego nie zamienili, mają jeszcze 412 vario. Oni jak biorą pod uwagę to tylko Fendty. Patrz jeszcze co będzie trzymać cene dłużej Valtra czy Fendt ? To jest wiadome że Fendt i jak będziesz sprzedawał to będzie ci łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A do czego potrzebujesz ten ciągnik i ile ma pracować w roku?

 

@zetor7045xD a u mnie same Valtry śmigają po okolicy i co to zmienia?

Przy kupowaniu ciągnika nie ma co patrzeć na innych, tylko wybierać według własnych potrzeb i upodobań.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

zapewne Fendt jest mniej awaryjny i ma mniejsza utratę na wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mniej awaryjny to jest mój Zetor 7211 :D -a który z tych dwóch będzie mniej awaryjny to wyjdzie w praniu.Ja osobiście w tych dwóch ciągnikach patrzyłbym najpierw na cenę (niestety :( ) a potem na ergonomię-co mi po najlepszym ciągniku w którym nic mi "do ręki" nie pasuje.Bo albo tabakiera dla nosa albo nos dla tabakiery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jakie znaczenie ma spalanie przy tak drogim ciągniku ? wydaje mi się że litr w tą litr w tą nie ma znaczenia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a to ciekawe bo dla mnie spalanie jest najważniejsze

1litr x 1000godz x 5 zł = 5 tys zł

5 tys zł x 10 lat = 50 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

duzo Ci cenia za tego fendta, ja za 412 dalem 305 netto 2 lata temu. Wydaje mi sie ze powinni zejsc z ceny. Co do wyboru pomimo wszystko fendt, i wlasnie ze wzgledu na vario.

Barabus wymienial skrzynie i mi 28tys policzyli. Watpie abys za mniej zrobil skrzynie w valtrze. A gadanie typu ze silnik wiecej wytrzyma mnie smieszy. Ile bedziesz godzin nim robil rocznie, 500? to silnik Ci padnie po 25 latach;p


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Chłopie piszesz że boisz się skrzyni Vario tylko kiedy ona się zepsuje za 10 lat? więcej? sam mam Fendta 412 vario i jestem zadowolony w 100% mie dość że mało pali,jest mocny,wytrzymały i godny ceny moim następnym ciągnikiem napewno będzie Fendt coś około 160 KM ponieważ najlepiej mnie zaskoczyła ta marka. A dlaczego nie rozważasz JD przecież to wyższa półka taka jak Fendt i Vaktra.

Jeżli interesują cię te dwa ciągniki to bierz Fendta będziesz lepiej zadowolony. Kiedyś w Technice był test ciągników 130 konnych i Valtra spaliła najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

test jest testem(ja nie przy zakupie zbytnio nie zwracam uwagi na testy), a ile spali konkretny model u jednego rolnika, a ile spali u kogoś innego, w tym też mogą być różnice i to spore.

@zetor7045xD a co to ma do rzeczy który ciągnik będzie dłużej cenę trzymał(niektórzy na to patrzą), jeśli się kupuje ciągnik za takie pieniądze to myślę że powinien on służyć długie lata, a nie zaraz sprzedawać. a to że kilkuletni Fendt będzie droższy od ciągnika z tego samego rocznika to jest tylko i wyłącznie zasługa samych przedstawicieli handlowych i rolników, którzy właśnie twierdzą że "Fendt to Fendt", a to jest tylko ciągnik i musi na siebie pracować tak jak każdy inny. a co do awaryjności to już gdzieś to pisałem że nie słyszałem jeszcze od osób użytkujących Valtry o dużych i kosztownych awariach bez winy operatora.

kolego @statek a na jakiej podstawie twierdzisz że ten silnik robiąc 500mth rocznie zużyje się po 25 latach?

Edytowano przez Grzesiek10314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

chodzilo mi teoretycznie bo zrobi 12500h, wiem ze te silniki potrafia wiecej zrobic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

test jest testem(ja nie przy zakupie zbytnio nie zwracam uwagi na testy), a ile spali konkretny model u jednego rolnika, a ile spali u kogoś innego, w tym też mogą być różnice i to spore.

Dlatego testy są bardziej wiarygodne. Chyba nie powiesz mi, że pomiar wykonany przez rolnika jest dokładniejszy od testów, które jednak przeprowadzają specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

@statek oczywiście może zrobić te 12500h ale i może także nie wytrzymać nawet 10000h, to nie jest powiedziane(zależy od użytkowania)

@krzysiek16m oczywiście nie twierdzę że pomiar wykonany przez rolnika będzie dokładniejszy od pomiaru testowego. ale nie mogę się zgodzić też z opinią że Valtra pali najwięcej. jakiś czas temu rozmawiałem z użytkownikiem @yamaniek i z tego co się dowidziałem to Valtra T120 jego szefa pracująca z pługiem Poettinger Servo 35(chyba z literą S)rozstawionym na max szer orki(chyba 220 cm) spala im na ha orki 12-13 l ON, więc myślę że to jest mało i Fendt na pewno mniej nie spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj