fifek09

Valtra T131 czy DF Agrotoron 130

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Olik    3
Przeciez Valtre tez mozna miec z guzikami, zalezy jaka opcje sobie ktos wybierze :P

No tak masz racje, guziki w Valtrze są w opcji a w k100 to standard :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Ja mam Valtre i zamierzam kupić drugą T151e i serdecznie polecam te ciągniki, są mało awaryjne i cena jest przystępna. Wykonanie jest bardzo dobre i niemożna się do niczego przyczepić gdyż jest ok, a przy tym silnik chodzi jak zegarek. A Valtra ma tą przewagę że przednia oś jest dociążona po przez to że silnik jest dalej w przedzie na przedniej osi i zapewnia lepszy uciąg nawet bez obciążników. Wystarczą lżejsze obciążniki a efekt będzie ten sam. Jeśli ktoś twierdzi że niema to znaczenia to niech sprawdzi czy tonę stali poruszy powietrze, z pewnością NIE !!! więc aby dodatkowy ciężar poruszyć musi spalić więcej paliwa i wchodzimy w koszty...... :P

po co mu ciągnik ciężki na 45 ha,przecież i tak nie będzie przeciążany ale ja mam df a w sąsiedniej wsi ma valtre t 140 i mniej widać co się dzieje dookoła kabiny noi z przodu, a to jest bardzo ważne zwłaszcza gdy ma się przedni tuz to wtedy lepiej widać co się dzieje z maszyną podpiętą z przodu a tak wogóle to df-y nie są takie lekkie a dfy mają bardziej obciążoną tylną oś dzięki temu przy transporcie nie trzeba używać przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
lepiej bierz valtre silnik ci dluzej wytrzyma

 

W jaki to sposób? :P

 

Ja na twym miejscu zrobił bym tak

kto da lepsza oferte to od niego biore ciagnik :)

najlepiej to zrób specyfikacje wyp. DF i Valtry i porównaj

co oferuja Valtra w standardzie i DF

bo silnik są dobre w jednym jak i drugim

kiedys miałem dylemat czy nową valtre 160km czy używany mf 200km

wybór padł na używanego mf

 

Edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ja mam Valtre i zamierzam kupić drugą T151e i serdecznie polecam te ciągniki, są mało awaryjne i cena jest przystępna. Wykonanie jest bardzo dobre i niemożna się do niczego przyczepić gdyż jest ok, a przy tym silnik chodzi jak zegarek. A Valtra ma tą przewagę że przednia oś jest dociążona po przez to że silnik jest dalej w przedzie na przedniej osi i zapewnia lepszy uciąg nawet bez obciążników. Wystarczą lżejsze obciążniki a efekt będzie ten sam. Jeśli ktoś twierdzi że niema to znaczenia to niech sprawdzi czy tonę stali poruszy powietrze, z pewnością NIE !!! więc aby dodatkowy ciężar poruszyć musi spalić więcej paliwa i wchodzimy w koszty...... :P

 

Ok dociązysz przednią oś ale wtedy automatycznie odciążysz tylną :)

 

Musi spalic więcej paliwa ale ciągnik o tone cięższy ma dużo lepsze właściwości trakcyjne. Chyba nie powiesz mi że uciągniesz 5 tonową Valtra tyle co np. ktoś inny 6 tonowym Fendtem czy JD. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

JA na twoim miejscu wzioł bym obydwie oferty a DF i Valtry i porównał co ma ta w opcji a co ta :P i jeszcze do którego dilera masz bliżej ?? Ja przykładowo nie mam porównania ponieważ w mojej okolicy jest bardzo mało valtr ale za to DF jest Więcej mój sąsiad ma K100 i Agrofarma 85 :) ja bym wybrał DF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ok dociązysz przednią oś ale wtedy automatycznie odciążysz tylną ;)

 

Musi spalic więcej paliwa ale ciągnik o tone cięższy ma dużo lepsze właściwości trakcyjne. Chyba nie powiesz mi że uciągniesz 5 tonową Valtra tyle co np. ktoś inny 6 tonowym Fendtem czy JD. :D

 

 

no dobra, ale minołeś się z moją myślą...

-masz 2 ciągniki(z czego jeden to Valtra i obydwa mają taką samą moc) każdy ma wagę całkowitą 6 ton

-gdy podepniesz do nich 2 identycznie maszyny lub nawet ze sobą je zepniesz to od razu zauważysz że ciągnik który ma cięższy przód lepiej i prędzej przeciągnie tego drugiego gdyż masz zwiększony nacisk i uciąg przedniej osi a przy tym samym Valtra będzie miała lepszy uciąg, mniej będzie go "nosić" na uwrociu nawet z ciężkim płógiem, a przy tym mniejsze spalanie przez to że masa będzie mniejsza!!!

Może nie potrafię tego przekazać pisemnie ale nawet kiedyś w Top Agrar Polska o tym pisali w testów ciągników!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak nie dosc ze bedzie lzejsza, a tym samym bedzie wiekszy nacisk na przednia os, to pomysl o ile bedzie mniejszy na tylnia????

masa w ciagniku agregujacym jakas maszyne nie ma nic do spalania (w takim sensie jak mozna to zauwazyc w samochodach), a jest wrecz odwrotnie bo jak bedzie wiekszy uslizg kol, to czesc paliwa pojdzie na darmo ;) , tzn zawsze idzie, ale wtedy pojdzie wieksza czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
-masz 2 ciągniki(z czego jeden to Valtra i obydwa mają taką samą moc) każdy ma wagę całkowitą 6 ton

-gdy podepniesz do nich 2 identycznie maszyny lub nawet ze sobą je zepniesz to od razu zauważysz że ciągnik który ma cięższy przód lepiej i prędzej przeciągnie tego drugiego gdyż masz zwiększony nacisk i uciąg przedniej osi

A to te ciągniki tylko na przednią oś ciągną? ;)

 

Masz dwa ciągniki 6t., jeden rozkład masy przód/tył ma przykładowo 3/3, drugi 2/4 - Z napędem na tył większy uciąg ma ten 2/4, z napędem 4x4 uciąg mają identyczny ponieważ większa masa na przedniej osi w 3/3 nadrobi straty spowodowane mniejszą masą na tylnej osi w porównaniu do 2/4 -> Prosto: w ciągnikach z napędem na wszystkie koła o jednakowym ciężarze rozkład masy nie ma znaczenia dla uciągu, tylko dla stabilności w pracy z ciężkim sprzętem zawieszanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

coś w tym jest, bo w testach spalania podczas orki ciągników 140 km DLG uznało za najkorzystniejszy rozkład 1/3

a DLG to DLG... jakby nie było... ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
A nie było to przypadkiem 40/60% ?

26%/74%

amen


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja mam mam akurat valtre T130 pisałem o tym że na początku uciekało paliwo z układu i o tym że znajomy ją zakleszczył ale ogólnie jestem zadowolony w kabinie cicho dzwignie i przełączniki są umieszczone ergonomicznie (no może mam zastrzeżenie do tegoże włacznik WOM jest pod włącznikiem blokaby dyferencjału i można nie patrząc się pomylić) a widoczność jest dobra jak agreguję maszynę na przedni TUZ to niema trudności z widocznością także w czasie pracy a masa mojego ciągnika wynosi 6100kg(ważony) i swobodnie mogę pracować z 4 Ibisem bez podrywania przodu na przecznikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ja bym bardziej był przekonany za VALTRĄ ponieważ so to ciągniki twarde jeździłem troszkę po finladi norwegi szwecji i widać tam te ciągniki i widac że moc to one mają a uciąg to chyba naprawdę przyzwoity. Następny plus to to ze ciągnik dobierasz indywidualnie do swoich potrzeb nie masz narzuconych norm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja bym bardziej był przekonany za VALTRĄ ponieważ so to ciągniki twarde jeździłem troszkę po finladi norwegi szwecji i widać tam te ciągniki i widac że moc to one mają a uciąg to chyba naprawdę przyzwoity. Następny plus to to ze ciągnik dobierasz indywidualnie do swoich potrzeb nie masz narzuconych norm

nie no to dobieranie to bujda na resorach opowiadana przez dealerow i ich marnych sprzedawcow, nie mam nic do valtry i uwazam, ze niezle ciagniki produkuja, ale z tym to przesadzili ;)

jezdzac po skandynawii nic dziwnego ze zobaczysz wiele valtr, ale co to nam daje, tylko tyle, ze kupuja "swoje" produkty, napedzaja swoje fabryki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9
Witam was wszystkich mam mały kłopocik nie wiem co wybrać Valtre T 131 czy Agrotrona 130 ciagnik ten bedzie pracował na 45h

Bedzie to głowny ciągnik w gospodarstwie

 

 

 

 

 

Witam wszystkich Ktorzy wyrazaja swoje zdanie na tematy Valty czy DF Agrotrona bardzo wam dziekuje za to co piszecie mam nadzieje ze nie sa to jakies tam bajki tylko prawdy czytałem wszystkie komenty na temat tych ciagniczkow widze ze sa prawie identyczne ,,Kto ma DF bedzie chwalił DF a kto ma Valtre bedzie chwalił valtre." tak napisał tommy66692 przyznam ze to prawda zadałem takie pytanko wam co kupic Valtra T131 czy DF Agrotoron 130 pisąłem ze mam 45h hmm stan ziemi na dzien dzisiejszy sie zmienił udało mi sie zdobyc ziemie 12h ornej + 4.5h łąki mysle ze cos o mocy 120/150km musze zakupic ktos mi zadał z was pytanie czy mam zamiar to kupic za gotówke czy za dotacje tak na dotacje chce kupic ciagnik juz wniosek jest złożony ale co jeszcze kupie to czas pokaże wiem jedno ze kupie ciagnik 1 z tych 2 ale który kupic???????????????????????????????????????????????????? to mnie czały czas meczy ciagniki sa naprawde bardzo dobre maja podobne cechy i zalety pisał tez ktos w jakich pracach ten ciagnik bedzie pracował to opowiadam ze tylko pracy polowe (ciężkie) !!! prace lekkie bedzie wykonywał lampo 70 który tez kupuję na dotacje bardzo bym was prosił o szczere komenty na temat Tych Ciagniczkow jesli ktos mam Valte to niech napisze co sie w niej nie podoba a kto mam Agrotrona to co mu sie w nim nie podoba co by chciał miec w nim jeszcze a co jest w tym ciagniczku nie potrzebne co wato miec w nim a co nie ????????? prosze aby ktos szczerze okreslił to co mysli co by zmienił w swoim ciagniczku :rolleyes: (VALTRA-DEUTZ)

jeszce raz dzia za komenty do mojego pytanka

Pozderka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jeśli chodzi o minusy valtry to

-cięzko pracujące dzwignie zmiany biegów zwłaszcza jak olej zimny (810mth)

-zbyt lekko pracujące i małoprecyzyjne sprzęgło

-włącznik WOM koło włącznika dyferencjału mozna się pomylić

-parujące szyby zimą

-głośne klekotanie silnika przy odpalaniu zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

widzę, że kolega fifek09 jest z kuj-pom. gdzie bedziesz kupował Lampo???jak w Tupadłach, to wybór jest prosty-DF.z jednym dealerem łatwiej się dogadać, przy dwóch ciągnikach mozna więcej urwać z ceny, późniejsze serwisowanie załatwiasz w jednym miejscu...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Minusy Deutza...

 

-Dźwignia od zmiany prędkości WOM w niezbyt poręcznym miejscu

-parujące szyby

-uszczelki na szybach się marszczą i kurczą co prowadzi do rozszczelnienia kabiny

-słabo i ciężko działający hamulec ręczny

 

To tyle co ja zauważyłem.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie ma jak to mocne argumenty...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
deutz sie chowa przy valtrze :rolleyes:

Czekamy aż nam wytłumaczysz dlaczego!? Why?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj