waldek315

Ceny maszyn za granicą. [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldek315    2

witam ostatni sobie przeglądałem zachodnie ogłoszenia maszyn rolniczych i zastanawia mnie to że niektóre maszyny są droższe za granicą a u nas za taką samą kasę można mieć młodszy sprzęt dlaczego jest taka duża różnica cen. ostatnio oglądałem jd 3650 92r w Niemczech koleś chciał 45tys w Polsce jeśli są za taką cenę to widzę że długo się ogłasza żeby sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nasi Polscy handlarze nie kupują z ogłoszeń raczej, tylko od zaprzyjaźnionych gospodarstw. B) Do tego szybciej uwierzę Niemcowi czy Francuzowi niż Polakowi, nasi rodacy najczęściej sprowadzają złom za małe pieniądze.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

handlarz kupuje ciągnik z dużym przebiegiem za grosze, coś podrobi aby wizualnie lepiej wyglądał, przekręci licznik i sprzeda jeleniowi w Polsce niby w dobrej cenie, a będzie się chwalił, że on takie okazje na zachodzie wynajduje bo ma znajomych rolników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ja sprowadzilem agregat z niemiec wynioslo mie 14 tys PLN a wart jest 25 tys PLN. I w dobrym stanie, garazowany. a w polsce to wszystkie zniszczone B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

W Niemczech jest właśnie strasznie drogo i do tego nie ma już co kupować za małe pieniądze. Juz wszystkie złomy są wywiezione..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

handlarz handlarzowi nie jest równy, zawsze można znaleźć jakąś okazję. dużo zależy z jakiego kraju pochodzi sprzęt i od jakiego rolnika, a że ciągnik ma duży przebieg to nie znaczy że jest zły tylko w polsce taka mentalność głupia jest;/ znajomy kupił Fendta 926 ma 11 tys mth i wygląda jak nowy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

Zajmuje się trochę sprowadzaniem maszyn z Niemiec i to co jest na stronach internetowych takich jak np. mobile.de traktorpool.de autoscout24.de itp. to są mocno wygórowane ceny i nieopłacalne do sprowadzenia i to dotyczy wszystkich kategorii-maszyny rolnicze ,budowlane, auta itp. Na tych stronach moim zdaniem 80% ogłoszeni to są handlarze, firmy, warsztaty. A ogłoszeni od osób prywatnych jest niewiele i ciężko jest trafić coś w rozsądnej cenie chociaż czasami się udaje, od osoby prywatnej przeważnie można jeszcze coś utargować a u handlarza jest już z tym wiele ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

w MF 5430 to w 220 się zmieszcze z ładowaczem ???

 

Zajmuje się trochę sprowadzaniem maszyn z Niemiec i to co jest na stronach internetowych takich jak np. mobile.de traktorpool.de autoscout24.de itp. to są mocno wygórowane ceny i nieopłacalne do sprowadzenia i to dotyczy wszystkich kategorii-maszyny rolnicze ,budowlane, auta itp. Na tych stronach moim zdaniem 80% ogłoszeni to są handlarze, firmy, warsztaty. A ogłoszeni od osób prywatnych jest niewiele i ciężko jest trafić coś w rozsądnej cenie chociaż czasami się udaje, od osoby prywatnej przeważnie można jeszcze coś utargować a u handlarza jest już z tym wiele ciężej.

 

 

 

a skąd jesteś??? bo ja szukam ciągnika z niemiec a mianowicie Fenda

Edytowano przez Marcian1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

Z stron internetowych to jest rzadkości że uda się coś kupić ale za to z prasy lokalnej typowo rolniczej można sporo fajnych okazji trafić ale do tego jest potrzebna już dobra znajomości języka bo trzeba umieć przeczytać to co w gazecie pisze jak również przez telefon trzeba się dogadać o stan maszyny i adres bo ręcznie "na migi" przez telefon to się nie uda :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilusiekk    0

Znajomy sprowadza maszyny ze szwecji niektore sprzety prawie jak za darmo

Ostatni sprowadzil zetora 7745 z turem za 15 tys zl na chodzie w dobrym stanie

Podobno ludzie tam oddaja jak za darmo zeby sie pozbyc bo takto beda musieli jeszcze placic za zlomowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie koniecznie dobre ceny sa od osób prywatnych. Jak ktos bierze sporo sprzętu od jednego handlarza to tez można spory rabat uzyskać. Po jeden ciągnik to nie bardzo opłaca się jechać. Transport jednej maszyny sporo bedzie kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę używaną LEMKEN-a niż nową z AGRO-MASZ-u czy innych rzemieślniczych firm. Sam nie długo będę wymieniał dwu letni pług AGRO-MASZ 4X40 bo się cały rozsypuje na jakąś używkę paru letnią max 5-6 Firmy Lemken czy też kverneland. A co do kupna Maszyn rolniczych za granicą to przyznają super pomysł. Sami myśleliśmy w Anglii kupić ciągnik Używany. W grę wchodził MF-FENDT-DF . Lecz wszystkie powyżej 2002 roku miały przebiegi około 8000 MTH . Ale chociaż To był prawdziwy przebieg i maszyna była w Bardzo dobrym stanie i w przyzwoitej cenie. Dużo taniej niż w Polsce a wszystko było pewne bo jeden chłopak z rodziny siedział w Anglii i w wolnym czasie szukał nam ciągnika lecz plany się pozmieniały i kupiliśmy na Różnicowanie nowego DF-a AGROFARMA i wyszedł po zwrotach tyle co używka więc woleliśmy nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj