Polecane posty

Maniek101    144

Witam, jakie c 330 standardowo ma montowane żarówki w przednich światłach? Chciał bym żałożyć jakieś 55w h4 lub inny typ mocniejsze świecące na biało, coś ala xenony. Nie wiem czy spasują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

standardowo tam są cebule, oznaczenie chyba r4 to jest albo r2 o ile się nie myle,

zeby założyćh4 to musisz mnieć inne lampy, ale są żarówki które mają mocowanie cebuli a żarnik h4 i takie własniee mam w traktorach, jak chcesz zeby ładnie śwwieciło to wymień lampy, nowe odbłyśniki i szkła wraz z żarówkami h4 dają naprawdę swietny efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

widzialem na allegro zarowki R2 halogenowe, czyli zarnik jak w H4

a ja mam pytanie jak zachowa sie instalacja po zmianie zarowek na wieksze, bo przeciez R2 to 45/40W a H4 60/55W


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Instalacji jak i samym lampom(odbłyśnikom) nic się nie stanie to jest stosunkowo mały przeskok mocy, wszystko ma swoją tolerancję. Co innego jak ktoś zmienia z H4 60/55W na np. 100/90W do tego trzeba przynajmniej zmienić lampy bo odbłyśniki długo nie wytrzymają. Instalacja jakoś to zniesie gorzej z przełącznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Ja na wiosne planuje zmiane właśnie z R2 na H4 + 4 halogeny na przekaźnikach. Więc pewnie i całe lampy Wesem trzeba będzie zakupić a i do nich jakieś dobre żarówki Philipsa. A instalacja powinna wytrzymać, najwyżej sie przewód przepali. :D


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A prądnica na to "niemożliwe" chyba że kolego masz alternator to powodzenia przy robocie życzę efekt napewno będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Popatrzyłem i poszukałem po allegro i zdecydowałem się na żarówki H4 55/60w wytwarzające światło o barwie 6000k. Nie są to xenony tylko jakieś ulepszone halogeny. Komplet 2 żarówek kosztuje 20zł. Z osrama czy philipsa droższe bo około 60/70zł ale te firmy nie mają w ofercie żarówek o barwie 6000k jedynie 4000k :)

http://allegro.pl/za...2054246397.html

 

tabela.jpg

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dajcie jakieś namiary na allegro z żarówkami H4 60/55W które można wsadzić w stare mocowanie żarówek R2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Do tej pory nie interesowałem się tym jakoś i nie wiedziałem że są H4 ze starym mocowaniem :P pasujące do obecnych lamp, lampy kupowane miałem w 2010 roku. A jak żarówka przepalała się kupowałem balonówę taka jaka była i jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jak założysz najtańsze żarówki h4 z marketu to i tak będzie lepiej widać niż na tych starych. To nie nowy ciągnik tylko ciapek to czym ty się przejmujesz ja założyłem normalne żarówki h4 nie przystosowane pod gnizdo i się świecą. Jak to mówią masz głowę i h*j to kombinuj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A czym tu się niby przejmować :P , teraz wiem jak wygląda jakie mają oznaczenie będę jutro po olej to oblukam przy okazji co tam mają. Jak mocowanie pasuje to po co kombinować ze zwykłymi H4 aby je przyczepić skoro cena taka sama :)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Prosta sprawa też bym tak na pewno zrobił jak bym nie wiedział że są gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

A żeby efekt był jeszcze lepszy polecam założyć przekaźniki, a do tego kable zasilające 2,5mm*. Spadki napięcia są wtedy minimalne i żarówka świeci pełną mocą i jasnym światłem.

 

Jak ktoś nie wierzy to niech zrobi eksperyment: Założyć żarówki H4 włączyć światła zmierzyć napięcie przy samym akumulatorze a potem przy żarówkach, w oryginalnej instalacji spadek napięcia będzie dość duży. U mnie tylko przy żarówkach R2 napięcie na aku wynosiło 13V a przy żarówce 11,5v także różnica spora co odłożyło się na jakość świecenia bardzo mocno. Przy przekaźnikach i grubych kablach spadek napięcia wynosi zaledwie z 13v na 12,95V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Przekaźniki to nie ma co tu wierzyć wiadomo że porównania nie ma. Zrobiłem sobie świece żarowe na przekaźnikach to wiem jaka różnica ;) a co do świateł to już lepiej zastosować jak komuś za ciemno dodatkowe halogenki na przekaźnikach, bo starą instalacje przerabiać to zawsze kłopot i plątanina kabelków :P ale wiadomo wszystko da się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak ktoś nie wierzy to niech zrobi eksperyment: Założyć żarówki H4 włączyć światła zmierzyć napięcie przy samym akumulatorze a potem przy żarówkach, w oryginalnej instalacji spadek napięcia będzie dość duży. U mnie tylko przy żarówkach R2 napięcie na aku wynosiło 13V a przy żarówce 11,5v także różnica spora co odłożyło się na jakość świecenia bardzo mocno. Przy przekaźnikach i grubych kablach spadek napięcia wynosi zaledwie z 13v na 12,95V.

Zmień miernik bo źle pokazuje.

Napięcie akumulatora powinieneś mieć 12,65V-12,80V a zwłaszcza przy włączonych dwóch żarówkach po 55W.

Spadki napięcia przy eksperymencie też jakieś podejrzanie małe.Przy takiej instalacji nawet przy grubych kablach i przekaźnikach spadek napięcia będzie około 0,75 V.Każde złącze konektorowe to minimalny spadek napięcia,przekaźnik też nie podnosi napięcia ale zapobiega wypalaniu styków włącznika i też są na nim spadki napięcia.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

No nie powiem, miernik nie działa idealnie ale różnice pomiędzy instalacją na przekaźnikach i zwykła wyłapał.

 

 

Przy najbliższej okazji zmierzę innym miernikiem i dam znać, ale to raczej nastąpi wiosną jak będzie cieplej.

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam założone h4 na starych lampach ale nowe odbłyśniki bez przekaźników tylko ładuje elektryke alternator, na prądnicy nie pójdzie żarówki sie palą ja jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj