Skocz do zawartości
in2dex

Podatek dochodowy w rolnictwie

Polecane posty

farmermf    78

no widzisz masz osobowki, wiec pewnie kiedys bedziesz tez chcial je zmienic, poza tym benzyny w koszta nie wrzucisz, vat nie odpiszesz, jakby nie wiem dlaczego ludzie musieli na ON jezdzic :blink: :blink:

@Brzozak, nic nie stoi na przeszkodzie by w trasy jeździć osobówką, a w okolocy gospodarstwa kręcić się Hiluxem czy Navarą. Na razie jeżdzę na pola autem osobowym , ale nie do każdej działki dojadę :D . No i wiadomo, od takiego auta odliczysz vat, od paliwa pośrednio też. :D .

@jaro, na razie nie stać mnie na A8 qatro, ale, to tylko kwestia czasu. :D

STANK    11

koledzy a z dopłat też będziemy odprowadzać podatek zawsze słyszałem że to rekompensata za niskie ceny i miały nie być opodatkowane ,bo jako takie nie są dochodem z gospodarstwa

slaw17    22

Środki z UE nie mogą być opodatkowane!!! KE strzeże tej zasady jak źrenicy oka. Poza tym temat dopłat i związanym z tym podatku był wałkowany w temacie z x razy.

Wiadomość z agroFakt.pl

PAWEL0128    3

@Brzozak, nic nie stoi na przeszkodzie by w trasy jeździć osobówką, a w okolocy gospodarstwa kręcić się Hiluxem czy Navarą. Na razie jeżdzę na pola autem osobowym , ale nie do każdej działki dojadę :D . No i wiadomo, od takiego auta odliczysz vat, od paliwa pośrednio też. :D .

@jaro, na razie nie stać mnie na A8 qatro, ale, to tylko kwestia czasu. :D

Kolego ja mam hiluxa 4 lata dla mnie super auto osobówka niech się schowa jeździłem do franci i osobówką i Hiluxem to wole sto razy hiluxem konfort jazdy po nierównych drogach piękna sprawa osobówką jak wozem drabiniastym i niesłuchaj niektórych pojedziesz nim wszędzie niezależnie od kilometrów może ktoś ma ala terenówkę a mówi że terenowe :)

jaro    163

Ale jak jeździłeś do Francji to zapewne przejeżdżałeś przez Niemcy ?No to wiesz tam Hiluxem to tak raczej tylko trzecim pasem można naginać :D .

farmermf    78

Ja tam do Francji sie nie wybieram, nie lubię dalekich tras, a i nie mam potrzeby bujać się po obcych krajach. Na razie.

Kombinować trzeba się uczyć zawczasu, a auto może przecież służyc jako transport i obniżenie potencjalnych podatków bo ciągników co rok tez się nie da kupować, a jak wiadomo juz cienias z kratka nie przechodzi, no chyba że przerobić go na bankowóz. :D

1piotr1    11

pytanie tylko dlaczego rolnicy maja być ciągle uprzywilejowani... tylko dlatego, że z natury rzeczy my jesteśmy biedni ?? a po 5 ciągników na podwórku każdy po 300 tys i po 2 terenówki po 150 tys każda..... ( oczywiście mam na mysli tych wiekszych rolników) ja tam jestem za wprowadzeniem niech sie bogaci podzielą kasa skoro przedsiebiorcy musza i sie ich nikt o zgode nie pyta..... bo mały rolnik jeślli jest biedny nie generuje ani zysków ani kosztów to dla niego w sumie wszystko jedno ...... a krzyczą zawsze najwięcej ci co maja dużo.......

po za tym bycie na zasadach ogólnych i rozliczanie sie z vatu tez ponoć przez wielu określane jest jako samobójstwo i w ogóle sie to nie opłaca........ a ja nie słyszałem, żeby ktoś po tym jak przeszedł z ryczałtu narzekał .......

Edytowano przez 1piotr1

farmermf    78

Piotr, ja jako mały rolnik wcale nie neguje podatku dochodowego, ale niech będzie w końcu sprawiedliwość i zmuszą i mnie małego i dużego wszystkich bez wyjątków. Czemu duży ma bulić 500zł miesięcznie za księgową a małemu jak zwykle zero papierów i odpowiedzialności?

Jak widze te terenówki są kością niezgody na wielu wsiach. Polacy. :D

jaro    163

Dokładnie-niech będzie sprawiedliwość-niech Kulczyk kurna płaci tyle samo dochodowego co Kowalski z Psiapsiut Dolnych-a co ? :D

@farmermf-na początek zacznij od starej A6 ;)

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

1piotr1    11

farmer akurat ja osobiście chciałem pokazać tymi ciagnikami i terenówkami ......wyznacznik dobrobytu także i rolników bo nie tylko przedsiebiorcy wożą się dobrymi furami po za tym jest to normalna kolej rzeczy jeśli ktoś robi dobrze to co lubi i ma z tego dobre pieniądze to kupuje co chce........( a takie gadanie my rolnicy jestesmy biedny bo zawsze bylismy wydaje sie już na obecne czasy byc bez sensu), bo co tzn byc rolnikiem jak dla mnie jesteśmy takimi samymi przedsiebiorcami jak każdy inny zajmujący się produkcją nie zależnie od branży........ i dziwisz sie , że miasto sie burzy jak my mamy 3 razy mniej obłożen podatkowych niz oni ??

a dlaczego miało by nie byc na równych zasadach dla wszystkich ????

farmermf a co sąsiedzi obrzucili jajkami picupa w nocy bo oni nie mają ?? :D mi jak ciagnik kupiłem to pod sklepem cała gromada powiedziała, że i tak niema co sie chwalic bo za unijne kupiony :P na zazdrość nic nie poradzisz

Edytowano przez 1piotr1

farmermf    78

Piotr, a składka zdrowotna jest na równych zasadach dla wszystkich? A po co Sawicki sie drapie w głowe od jakiego to pułapu ha dochodowy zrobic by za wiele elektoratu nie stracić i ilu,,małych'' dostanie naliczanie na ryczałt bo po co ich księgowa obciążać, jeszcze nie pójdą głosować.Dla czego duży po 14r musi spełniac wymogi crosu by dostać dopłaty a mały dostanie ryczałt i dalej głupa pod sklepem bedzie walał?

jaro    163

Farmer-chciałeś być ten "duży" czy zmuszono Cię ? :D -pamiętaj że wyznacznikiem wielkości są przywileje.

Po prostu pan Sawicki był uprzejmy zapoznać Cię z paroma z nich :D .

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

1piotr1    11

w tej kwesti przynaje ci racje, założyłem poprostu, że zrobią coś z głowa, żeby znormalizować tą całą sytuację i podział wieś miasto, możliwe że będzie tak jak piszesz zrobią nastepny wytwór do niczego nie podobny jak ze składkami i dalej będzie taki sam burdel jak jest od lat....... może trzabybyło alfonsa zmienic co by ten burdel w koncu uporządkował :D

ale zdania i tak nie zmienie, że od dużych majętnych rolników państwo grosza powinno skubnąć, jak i mniejszych dochodowych tal samo jak od każdego innego przedsiębiorcy........ jeden przykład, czemu NIemcy są bogaci i mają dobra gospodarkę prosta zasada dużo zarabiają i dużo wydają a Polak by całe życie tylko oszczędzał i udawał głupa, że jest biedny

dziś byłem i ksiegowej to z tego co mi mówiła skadka ubezpieczeniowa w ZUS wynosi 980zł na miesiąc a my ile płacimy ?? oczywiście wiadome, jest ,że takie składni zabiły by rolnictwo i jakas ingerencja państwa powinna być tzn dotowanie no ale jaka to jest różnica ..... :mellow:

Edytowano przez 1piotr1

farmermf    78

Farmer-chciałeś być ten "duży" czy zmuszono Cię ? :D -pamiętaj że wyznacznikiem wielkości są przywileje.

Po prostu pan Sawicki był uprzejmy zapoznać Cię z paroma z nich :D .

Dobre. :D . Gnębią tego farmera z każdej strony. :D

Mieli mnie do PSLa zapisać bo im ludu brakowało, a teraz to takiego wała. :D .

Właśnie @piotr cie uświadomiłem, że żaden rząd nie zrobił ustawy która by w mniejszym lub większym stopniu nie była zj**.na. :o

jaro    163

Farmer-już to gdzieś pisałem ale (specjalnie dla Ciebie :D ) powtórzę się-jeżeli tylko założysz że nasz rząd nie działa dla dobra naszego Narodu a wręcz przeciwnie to wszystko zaczyna robić się cudownie jasne.

I nie piszcie mi (ewentualnie ) że jestem jakimś oszołomem-trochę już świata widziałem-ba poganiałem trochę po urzędach (bynajmniej nie polskich ) i różnicę widać gołym okiem-podajcie mi jakies działania rządu które wskazywałyby na to że kieruje się polską racją stanu (może wystąpienie R.Sikorskiego czy oferta pożyczki dla Grecji ? :D )

farmermf    78

@jaro, czytając między wierszami ...., wiesz lepiej byśmy się nie dowiedzieli jakby to było jakby rządził ..... :D Z resztą to się zgadzam, jak bym ja swym interesem tak zarządzał jak oni Wszyscy tym burdelem, to byłoby jak jest. :D

jaro    163

Farmer !-Ty nie czytaj między wierszami-ty czytaj ! :D

Swoją drogą ja aż takim fanem swego imiennika nie jestem-ale co takiego było złego w tamtych rządach ?-że do paru przekrętów z rana ABW zapukało albo że Polska trochę walczyła o swoją pozycję w Europie ?

agromatik    182

No, pewno byśmy stali w eszelonach na granicy, przecie to taki przyjaciel tych SŁOWIAN :lol: .

jaro    163

Hmm-mógłbyś napisać tak przystępniej ?-bo jak ta żaba-nie kumam :D .

agromatik    182

@jaro wiesz kto mieszka w Kaliningradzie, nasz mały wielki wodzu ich nie bardzo lubi.

jaro    163

Jak znasz historię to chyba się nie dziwisz ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez czesio1612
      Witam czy spotkaliście się z irracjonalnym wzrostem hektarów przeliczeniowych w waszych gospodarstwach w porównaniu do roku poprzedniego? Nie wiem co dzieje się w starostwie bo jeszcze tam nie byłem, ale wzrost z 3,6, na 4,7 hektara przeliczeniowego to przesada! gospodarstwo powiększyło się o 68arów porośniętej kilkunastoletnim lasem( oczywiście samosiewy) działki. Obecnie jest to lekko ponad 20ha hektarów fizycznych w IV okręgu podatkowym przy glebach w przeważającej części klasy VI, trochę V i ze 3ha łąki ujętej jako klasa IV... Zawsze było 3, 09 ostatnimi czasy już 3,68, a w tym roku 4,7 hektara przeliczeniowego przy prawie nie zmiennej powierzchni fizycznej. Pani w gminie zajmująca się podatkiem niewiele potrafiła wyjaśnić i odsyła do starostwa( 14 dni na odwołanie się od tej decyzji o podatku) bo podobno działki pod zabudową ujeli przy przeliczaniu na hektary przeliczeniowe i stąd taki wzrost! Nie wiem czy tylko w mojej gminie takie rzeczy czy już wszędzie? Mam nadzieję że ktoś wie jak to wyjaśnić