Skocz do zawartości
in2dex

Podatek dochodowy w rolnictwie

Polecane posty

in2dex    0

Ale tak szczerze to głupi jest nasz rząd:D Ja jakbym chciał zedrzeć więcej kasy to bym kazał wszystkim przejść na VAT i po sprawie.

Podatek dochodowy to akcja czysto propagandowa (dla mieszczuchów)

danield28    33
Ale tak szczerze to głupi jest nasz rząd:D Ja jakbym chciał zedrzeć więcej kasy to bym kazał wszystkim przejść na VAT i po sprawie.

Podatek dochodowy to akcja czysto propagandowa (dla mieszczuchów)

Popatrz jednak ten rząd ma trochę czułości... Pozdrawiam :D

Wiadomość z agroFakt.pl

kartofelz    3

A od dochodu to bede mógł odliczyć: "Lot promem kosmicznym z krową".?

Dbam o rozwój swoich "ogonów", (nie tylko w korycie).

rogas    16

Leasing jest o tyle ciekawszy od kredytu, że możesz do kosztów uzyskania przychodu włączyć całą ratę leasingową a nie tylko odsetki tak jak to jest w przypadku kredytu.

Jak ktoś będzie potrzebował kosztów to weźmie leasing.

deer    176

Jak słyszę że leasing się bierze bo potrzeba kosztów to mi się słabo robi :wacko: .

Bo jak potrzebuje kosztów bo na papierze wychodzi zysk czyli kasa na koncie jest to po chu. sie zadłużac ??? Biorę kasę kupuję sprzęt i wrzucam w koszta.

Leasing biorą Ci co kombinują ale cienko - na papierze zysk a w kasie pustki. Firmy jakie znam porządne o solidnych podstawach to wolą kredyt niz leasing.

1piotr1    11

ciekawe czy do tego całego projektu swoje 5 groszy nie wrzucają wszystkie firmy produkujące to co potrzebne dla rolnika przeciez maja swoje duże lobby w sejmie, firmy nasiennie cały czas płacza, że rolnik wymienia materiał siewny raz na 20 lat, delerzy maszyn, też widza co sie dzieje, że prow sie skończy a jak rolnik wygeneruje zyki to z całym prawdobodobnieństwem kupi jakąs nową maszynę niż pojedzie na wakacje......

in2dex    0

No i dzis Sawicki w TV potwierdzil- podatek dochodowy wejdzie, ale poprzedzi go PEŁNA RACHUNKOWOŚĆ. Krus bedzie naliczany wg. podatku dochodowego. Podatek gruntowy pozostanie w niezmiennym stanie, czyli bedzie co rok wiekszy

slaw17    22

ciekawe czy do tego całego projektu swoje 5 groszy nie wrzucają wszystkie firmy produkujące to co potrzebne dla rolnika przeciez maja swoje duże lobby w sejmie, firmy nasiennie cały czas płacza, że rolnik wymienia materiał siewny raz na 20 lat, delerzy maszyn, też widza co sie dzieje, że prow sie skończy a jak rolnik wygeneruje zyki to z całym prawdobodobnieństwem kupi jakąs nową maszynę niż pojedzie na wakacje......

Jeśli już to najwięcej stracą firmy rzemieślnicze ponieważ rolnicy brali maszyny i urządzenia bez faktur (rachunków) a po wprowadzeniu podatku każdy będzie chciał kwita aby wykazać koszt.

Co do zysku to ja będę wolał zapłacić ten 19% podatek i mieć kasę w kieszeni niż szukać na siłę nie potrzebnych inwestycji.

brzozak2    236

jednym slowem zajekurwabiscie...

farmermf auta osobowego nie wrzucisz sobie w koszty.

jaro    163

Brzozak-jeszcze polubisz Jarka :D .Nie żebym był jego niesamowitym fanem ale kompletnie nie mogę zrozumieć o co chodzi jego adwersarzom-na tle Donka i spółki jawi się jak ordynator w zakładzie dla obłąkanych :D .

PS.Z tym iż ja czytam wypowiedzi polityków ze tak powiem "w oryginale" (takich tam parę serwisów ) a nie paru słów wyrwanych z kontekstu serwowanych przez TVN np.

A żeby na temat to : "ku...fa a nie mówiłem jak będzie ?"

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

farmermf    78

jednym slowem zajekurwabiscie...

farmermf auta osobowego nie wrzucisz sobie w koszty.

Bardziej mi chodziło o Hiluxa. :D

bongle    0

No i dzis Sawicki w TV potwierdzil- podatek dochodowy wejdzie, ale poprzedzi go PEŁNA RACHUNKOWOŚĆ. Krus bedzie naliczany wg. podatku dochodowego. Podatek gruntowy pozostanie w niezmiennym stanie, czyli bedzie co rok wiekszy

Też słuchałem dziś agrobiznesu ale wydaje mi się że Sawicki mówił nie o KRUS tylko o składce

zdrowotnej.Nie wspominał również o podatku rolnym.

brzozak2    236

@gonzo po AKCIE tez widac, ze sie potrafimy (Polacy) zorganizowac ;) .

@farmermf po pierwsze nie kazdy chce sie przykuc do miana rolnika w kazdym aspekcie zycia, po drugie jezdziles kiedys pick-upem? bo jak nie to radze ci przejechac w trasie 300 km i wtedy mowic, ze chcesz kupic hiluxa.

farmermf    78

Brzozak, mam 3 osobówki, wiekszość km robie na dystansie 10km, max 60 w jedną stronę , po za tym nie będzie to jedyne auto w gospodarstwie. Musze miec coś na 4 łapy bo jutro pewnie dzieci do szkoły nie pójdą. :D

brzozak2    236

no widzisz masz osobowki, wiec pewnie kiedys bedziesz tez chcial je zmienic, poza tym benzyny w koszta nie wrzucisz, vat nie odpiszesz, jakby nie wiem dlaczego ludzie musieli na ON jezdzic :blink: :blink:

jaro    163

Brzozak, mam 3 osobówki, wiekszość km robie na dystansie 10km, max 60 w jedną stronę , po za tym nie będzie to jedyne auto w gospodarstwie. Musze miec coś na 4 łapy bo jutro pewnie dzieci do szkoły nie pójdą. :D

Farmer-Audi, Quattro se kup-i osobowe i w śniegu daje radę jak gupi :D .

Oczywiście benzynę tak jak radzi @brzozak-przynajmniej zawsze odpalisz.

Edytowano przez jaro

kamil900830    3

brzozak2

I tu się mylisz ^^ ,Ojciec od dawna już Vat od benzyny odpisuje .Fakt mamy mały sad owocowy przecinka ,koszenie i dużo by pisać :D

Znajoma pracuje US to mówiła że ostatnio chłop kupił sobie kolarzówkę bagatela(tylko 16tyś) i Vat mu oddali ,musi czymś lustrować plantacje ,oczywiście nie odbyło się to bez kontroli ;[

Buchaj007    0

Wprowadzając podatek dochodowy rząd będzie musiał znieść podatek rolny (który jest po części uproszczonym podatkiem dochodowym w rolnictwie) gdyż nie może być podwójnego opodatkowania. Problem tkwi w tym czy wprowadzając podatek dochodowy rolnicy nadal będą zwolnieni z podatku od budynków, czy moze tak jak firmy będziemy go płacić . Ponadto otwarta kwestia pozostaje wysokość tego podatku i system odpisów.

Znając realia żaden rząd nie majstruje przy podatkach gdyby nie było to korzystne dla niego tak więc panowie,

PSL z PO wepchało nas na ładna minę.

Edytowano przez Buchaj007

PLis87    2

Podatek rolny ma zostać tylko dla tych którzy nie będą płacić p.d. czyli poniżej 6ha.Mniej więcej to wynikało z wypowiedzi Sawickiego z przed kilku dni.

in2dex    0

Wprowadzając podatek dochodowy rząd będzie musiał znieść podatek rolny (który jest po części uproszczonym podatkiem dochodowym w rolnictwie) gdyż nie może być podwójnego opodatkowania. Problem tkwi w tym czy wprowadzając podatek dochodowy rolnicy nadal będą zwolnieni z podatku od budynków, czy moze tak jak firmy będziemy go płacić . Ponadto otwarta kwestia pozostaje wysokość tego podatku i system odpisów.

Znając realia żaden rząd nie majstruje przy podatkach gdyby nie było to korzystne dla niego tak więc panowie,

PSL z PO wepchało nas na ładna minę.

Podatek gruntowy jest uproszczonym podatkiem katastralnym. Na pewno go nie zniosą, najwyżej przekształcą. A z czego by gminy żyły?

SOKAN    12

Że co gruntowy to uproszczony katastralny. Chyba coś się tobie pomerdało.

danield28    33

Podatek gruntowy pozostanie i będzie to stała kwota co roku zwiększana o inflację... Dzisiaj każda firma płaci podatek dochodowy jak i podatek od nieruchomości i tak samo będzie w rolnictwie...

Podatek rolny ma zostać tylko dla tych którzy nie będą płacić p.d. czyli poniżej 6ha.Mniej więcej to wynikało z wypowiedzi Sawickiego z przed kilku dni.

Co ci się myli ze składką zdrowotną przy podatku dochodowym nie może być żadnych wykluczeń muszą być wszyscy... Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się