in2dex

Podatek dochodowy w rolnictwie

Polecane posty

piotrus19    8

@jaro, jak się obrazimy na wschód to mi to rybka, ale ty wtedy już na pewno nie zapłacisz podatku dochodowego bo mleko po 0.9zł raczej ci dochodu nie wygeneruje. Spytaj sadowników czy też chcą się obrócić d*pą do wschodu? :o

 

 

Przede wszystkim mleko i owoce do Rosji. Wystarczy spojrzeć ,,jakie" mleczarnie najlepiej płacą za mleko.

 

Odpowiedź: te które w większości sprzedają swoje produkty na eksport do Rosji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@farmermf-zgoda co do lizania i dlatego ja cały czas jestem zwolennikiem koncepcji nielizania wyżej wymienionej :D naszym dużym sąsiadom a ścisłej współpracy z naszymi najbliższymi sąsiadami (wyłaczając Rosję i Niemcy)-tak właściwie to byłem zwolennikiem tej koncepcji bo przy rządach jakie mamy to utopia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nie, to było stwierdzenie faktu, bo jedynie w tedy mieliśmy "monopol żywnościowy" w tamtym kierunku. Trzeba pamiętać, że tam kontakt, czy też kontrakt, może być przerwany krótkim lakonicznym "nie, bo nie". Co do wieku to patrz profil, nie wstydzę się.

 

Czyli masz na myśli Czechy, Słowację i Bałtyk. No z tym ostatnim to możemy się nie dogadać.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@agromatik-czyli że pamiętasz :D (luknąłem w profil)-podejrzewam że piszemy o tym samym tylko używając innych słów-stąd nieporozumienia-chodziło mi też właśnie o taki "monopol".

PS.Chodziło mi raczej o "Grupę Vyszechradzką" (z Bałtykiem jak z Bałtykiem ale "po Bałtyku" można byłoby sie z każdym dogadać...) i ewentualne dogadanie z państwami bałtyckimi i Ukrainą (przynajmniej Zachodnią :D )

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@farmermf-zgoda co do lizania i dlatego ja cały czas jestem zwolennikiem koncepcji nielizania wyżej wymienionej :D naszym dużym sąsiadom a ścisłej współpracy z naszymi najbliższymi sąsiadami (wyłaczając Rosję i Niemcy)-tak właściwie to byłem zwolennikiem tej koncepcji bo przy rządach jakie mamy to utopia...

A ja jestem zwolennikiem koncepcji handlu ze wszystkimi sąsiadami, a jak który nie chce to ch.. mu w d... :D . Tylko teraz jest tak że handel międzynarodowy zalezy tez od tego kto jest przy władzy. Temat teraz jest mocno polityczny i nie jednokrotnie oparty na szantażu, a wiesz jak jest, jak ty nie masz czym kontr szantażować to będą ciebie ru..ać jak chcą.

Prawda?

Jesli masz problem, ze twoje mleko wyjeżdża na wschód to zawsze można zmienić odbiorce mleka na takiego co wywozi nabiał tylko na zachód. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Z kostropatym ciężko się ostatnio gada, jego bardziej pociągają byli"?" agenci kgb ;[. Co do naszych sąsiadów to masz racje, stara 15 może trzymać się razem to my też powinniśmy. Co do Niemców, to ja jednak ich bym nie zostawiał samych sobie, bo to nigdy nie wyszło nam na dobre. Lepiej z nimi handlować i mieć na oku :D . Po pokonaniu "Bałtyku" to zwykle wszyscy są bardziej wylewni, chyba że ktoś jest po nim skrajnie :lol: wycieńczony.

Co do bałtów to z nimi tez się ciężko gada bo ciąży im, podobnie jak i nam, historia.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Co wyście się uczepili tych ruskich co oni wam szkodzą .Kiedy obok nas prześladuję się naszych rodaków mieszkańców pod wileńskich wsi. Jeśli moje podatki poszły by na zrobienie porządku z tym problemem z chęcią bym je płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Jesli masz problem, ze twoje mleko wyjeżdża na wschód to zawsze można zmienić odbiorce mleka na takiego co wywozi nabiał tylko na zachód. :D"-farmer to gdzie moje mleko wędruje jest mi doskonale obojętne-nieobojętnym zaś jest dla mnie mieszanie się państw ościennych do naszych spraw-a tylko napisz mi że się nie mieszają i że nie mamy rządu "agencyjnego" :D .

@rollo-dlaczego ?-a z tego powodu że jak to sie mówi że "jak nie wiadomo o co chodzi to z reguły chodzi o pieniądze" to i "jeżeli nie wiadomo kto za tym stoi to z reguły stoi Rosja" :D .

A tak na poważnie to Litwini niezbyt kochają Polaków-gdyby nasi odpłacali im taką samą monetą podejrzewam że szybko "zmiękła by im rura".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Co by tu nie dyskutować, jaki by ten podatek nie był to i tak większość rolników jak będzie chciała to sobie go ominie...

 

Jeśli nawet ominiesz, to już żadnego kredytu nie dostaniesz - nie masz dochodu, nie masz zdolności kredytowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie każdy tylko na kredytach jedzie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale pewnie jak coś kupisz bez kredytu to w oczach skarbówki tak jakbyś już nie tylko podejrzany ale winny był :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli nawet ominiesz, to już żadnego kredytu nie dostaniesz - nie masz dochodu, nie masz zdolności kredytowej.

 

O jeden wyłapał chaczyk :) dokładnie...to chyba jedyny minus omijania podatków. Jenakże tak jak wyżej piszą, nie każdy na kredytach jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubert-ale jak regularnie nie będziesz miał dochodu (znaczy w US) a znajdzie się "życzliwy" (a się znajdzie) i US zawita do Ciebie i obejrzy jak tam w gospodarstwie-to masz już drugi haczyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co ma znaleźć ten życziwi?? Wykarzę dochód 10,000zł rocznie to sie nie przypierdzieli do nieczego, z tym że wszystko full legal. Amortyzacji nie da rady sprawdzić... rolnictwo to taka dziedzina że koszty można sobie na momencie wymyślać, zwłaszcza hodowcy zwierzat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiem tylko że mój kuzyn (gospodarz oczywiście) miał przeboje z US (właśnie przez donos "życzliwego"+"życiowi" urzędnicy)-uratowało go to że :

a)miał rację :D

b)skończył swego czasu aplikację sedziowską

c)dysponuje naprawdę potężnym majątkiem

d)a wszystko to trwało raptem 4 latka i parę procesów sądowych

Tak że Hubercie pamiętaj że są równi i równiejsi-polityka choćby najbardziej skorumpowanego nikt nie ruszy ale innych...

PS.US musiał wysupłać koniec końców coś koło 2 mln... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też mielismy podobne przeboje z urzednikami ale z Gminy. Przez ponad 1 rok my jako spółka z O.o. płacilismy podatek ronlny. Pani urzednik regularnie dzwoniła i przesyłała pisma z prośbą o terminowe wpłaty.

Jakie było moje i rodziców zdziwienie gdy doszukali się w przepisach że spółki są zwolnione z podatków. Sprawa oczywiście sadownie wygrana + ,,małe co nieco'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ale pewnie jak coś kupisz bez kredytu to w oczach skarbówki tak jakbyś już nie tylko podejrzany ale winny był :D .

Przekonałem się o tym tydzień temu gdy pani z US przetrzepała mi 2006r. Kredyty udzielone w tym że roku bardzo mi pomogły. :D

@jaro, bez butelki to my raczej do porozumienia nie dojdźiem. :D

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Też mielismy podobne przeboje z urzednikami ale z Gminy. Przez ponad 1 rok my jako spółka z O.o. płacilismy podatek ronlny. Pani urzednik regularnie dzwoniła i przesyłała pisma z prośbą o terminowe wpłaty.

Jakie było moje i rodziców zdziwienie gdy doszukali się w przepisach że spółki są zwolnione z podatków. Sprawa oczywiście sadownie wygrana + ,,małe co nieco'' :)

Mógł byś rozwinąć wątek o tym że spólki są zwolnione z podatków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Nie każdy tylko na kredytach jedzie.

 

Dopóki są kredyty preferencyjne, to lepiej kupować na kredyt, a gotówkę (jeżeli ją masz) zainwestować choćby w lokatę bankową.

 

Wprowadzenie podatku dochodowego może mieć jeszcze jeden skutek : spadnie zainteresowanie "warszawiaków" kupnem ziemi, duża część tych zakupów służyła do prania pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mnie ciekawi inna sprawa, może gdzieś już o tym napisano ale zapytam: Co z tymi którzy mają ziemię, oddali w dzierżawe na gębe a sami są ubezpieczeni w ZUS. Oni też podatek zapłacą? Bo skoro ziemia jest uprawiana, dopłaty biorą (często również dzierżawę trzeba im płacić) to i im należy policzyć pieniążki w kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dochód z dzierżawy to i teraz powinni wykazywać jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mógł byś rozwinąć wątek o tym że spólki są zwolnione z podatków ??

 

Chodzilo mi o ulge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@farmermf ale to 6 lat temu było, nie za daleko w czasie US szuka?

Kolego, mogą trzepać 5 lat po zakończeniu roku rozliczeniowego, czyli do końca kwietnia jeszcze. Nie powiem ,że się nie zdziwiłem. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Wiesz jak zapłodnić krowę lodem? Zaprowadź ją na lód a sama się wpieprzy- Tomaszewski


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czesio1612
      Witam czy spotkaliście się z irracjonalnym wzrostem hektarów przeliczeniowych w waszych gospodarstwach w porównaniu do roku poprzedniego? Nie wiem co dzieje się w starostwie bo jeszcze tam nie byłem, ale wzrost z 3,6, na 4,7 hektara przeliczeniowego to przesada! gospodarstwo powiększyło się o 68arów porośniętej kilkunastoletnim lasem( oczywiście samosiewy) działki. Obecnie jest to lekko ponad 20ha hektarów fizycznych w IV okręgu podatkowym przy glebach w przeważającej części klasy VI, trochę V i ze 3ha łąki ujętej jako klasa IV... Zawsze było 3, 09 ostatnimi czasy już 3,68, a w tym roku 4,7 hektara przeliczeniowego przy prawie nie zmiennej powierzchni fizycznej. Pani w gminie zajmująca się podatkiem niewiele potrafiła wyjaśnić i odsyła do starostwa( 14 dni na odwołanie się od tej decyzji o podatku) bo podobno działki pod zabudową ujeli przy przeliczaniu na hektary przeliczeniowe i stąd taki wzrost! Nie wiem czy tylko w mojej gminie takie rzeczy czy już wszędzie? Mam nadzieję że ktoś wie jak to wyjaśnić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj