in2dex

Podatek dochodowy w rolnictwie

Polecane posty

jaro    166

Brzozak-jeszcze polubisz Jarka :D .Nie żebym był jego niesamowitym fanem ale kompletnie nie mogę zrozumieć o co chodzi jego adwersarzom-na tle Donka i spółki jawi się jak ordynator w zakładzie dla obłąkanych :D .

PS.Z tym iż ja czytam wypowiedzi polityków ze tak powiem "w oryginale" (takich tam parę serwisów ) a nie paru słów wyrwanych z kontekstu serwowanych przez TVN np.

A żeby na temat to : "ku...fa a nie mówiłem jak będzie ?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jednym slowem zajekurwabiscie...

 

farmermf auta osobowego nie wrzucisz sobie w koszty.

Bardziej mi chodziło o Hiluxa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

No i dzis Sawicki w TV potwierdzil- podatek dochodowy wejdzie, ale poprzedzi go PEŁNA RACHUNKOWOŚĆ. Krus bedzie naliczany wg. podatku dochodowego. Podatek gruntowy pozostanie w niezmiennym stanie, czyli bedzie co rok wiekszy

Też słuchałem dziś agrobiznesu ale wydaje mi się że Sawicki mówił nie o KRUS tylko o składce

zdrowotnej.Nie wspominał również o podatku rolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@gonzo po AKCIE tez widac, ze sie potrafimy (Polacy) zorganizowac ;) .

 

@farmermf po pierwsze nie kazdy chce sie przykuc do miana rolnika w kazdym aspekcie zycia, po drugie jezdziles kiedys pick-upem? bo jak nie to radze ci przejechac w trasie 300 km i wtedy mowic, ze chcesz kupic hiluxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Brzozak, mam 3 osobówki, wiekszość km robie na dystansie 10km, max 60 w jedną stronę , po za tym nie będzie to jedyne auto w gospodarstwie. Musze miec coś na 4 łapy bo jutro pewnie dzieci do szkoły nie pójdą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no widzisz masz osobowki, wiec pewnie kiedys bedziesz tez chcial je zmienic, poza tym benzyny w koszta nie wrzucisz, vat nie odpiszesz, jakby nie wiem dlaczego ludzie musieli na ON jezdzic :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Brzozak, mam 3 osobówki, wiekszość km robie na dystansie 10km, max 60 w jedną stronę , po za tym nie będzie to jedyne auto w gospodarstwie. Musze miec coś na 4 łapy bo jutro pewnie dzieci do szkoły nie pójdą. :D

Farmer-Audi, Quattro se kup-i osobowe i w śniegu daje radę jak gupi :D .

Oczywiście benzynę tak jak radzi @brzozak-przynajmniej zawsze odpalisz.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

brzozak2

I tu się mylisz ^^ ,Ojciec od dawna już Vat od benzyny odpisuje .Fakt mamy mały sad owocowy przecinka ,koszenie i dużo by pisać :D

Znajoma pracuje US to mówiła że ostatnio chłop kupił sobie kolarzówkę bagatela(tylko 16tyś) i Vat mu oddali ,musi czymś lustrować plantacje ,oczywiście nie odbyło się to bez kontroli ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

No i dzis Sawicki w TV potwierdzil- podatek dochodowy wejdzie, ale poprzedzi go PEŁNA RACHUNKOWOŚĆ. Krus bedzie naliczany wg. podatku dochodowego. Podatek gruntowy pozostanie w niezmiennym stanie, czyli bedzie co rok wiekszy

 

Wprowadzając podatek dochodowy rząd będzie musiał znieść podatek rolny (który jest po części uproszczonym podatkiem dochodowym w rolnictwie) gdyż nie może być podwójnego opodatkowania. Problem tkwi w tym czy wprowadzając podatek dochodowy rolnicy nadal będą zwolnieni z podatku od budynków, czy moze tak jak firmy będziemy go płacić . Ponadto otwarta kwestia pozostaje wysokość tego podatku i system odpisów.

Znając realia żaden rząd nie majstruje przy podatkach gdyby nie było to korzystne dla niego tak więc panowie,

PSL z PO wepchało nas na ładna minę.

Edytowano przez Buchaj007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Podatek rolny ma zostać tylko dla tych którzy nie będą płacić p.d. czyli poniżej 6ha.Mniej więcej to wynikało z wypowiedzi Sawickiego z przed kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Wprowadzając podatek dochodowy rząd będzie musiał znieść podatek rolny (który jest po części uproszczonym podatkiem dochodowym w rolnictwie) gdyż nie może być podwójnego opodatkowania. Problem tkwi w tym czy wprowadzając podatek dochodowy rolnicy nadal będą zwolnieni z podatku od budynków, czy moze tak jak firmy będziemy go płacić . Ponadto otwarta kwestia pozostaje wysokość tego podatku i system odpisów.

Znając realia żaden rząd nie majstruje przy podatkach gdyby nie było to korzystne dla niego tak więc panowie,

PSL z PO wepchało nas na ładna minę.

Podatek gruntowy jest uproszczonym podatkiem katastralnym. Na pewno go nie zniosą, najwyżej przekształcą. A z czego by gminy żyły?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Że co gruntowy to uproszczony katastralny. Chyba coś się tobie pomerdało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Podatek gruntowy pozostanie i będzie to stała kwota co roku zwiększana o inflację... Dzisiaj każda firma płaci podatek dochodowy jak i podatek od nieruchomości i tak samo będzie w rolnictwie...

 

Podatek rolny ma zostać tylko dla tych którzy nie będą płacić p.d. czyli poniżej 6ha.Mniej więcej to wynikało z wypowiedzi Sawickiego z przed kilku dni.

 

Co ci się myli ze składką zdrowotną przy podatku dochodowym nie może być żadnych wykluczeń muszą być wszyscy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no widzisz masz osobowki, wiec pewnie kiedys bedziesz tez chcial je zmienic, poza tym benzyny w koszta nie wrzucisz, vat nie odpiszesz, jakby nie wiem dlaczego ludzie musieli na ON jezdzic :blink: :blink:

@Brzozak, nic nie stoi na przeszkodzie by w trasy jeździć osobówką, a w okolocy gospodarstwa kręcić się Hiluxem czy Navarą. Na razie jeżdzę na pola autem osobowym , ale nie do każdej działki dojadę :D . No i wiadomo, od takiego auta odliczysz vat, od paliwa pośrednio też. :D .

@jaro, na razie nie stać mnie na A8 qatro, ale, to tylko kwestia czasu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy a z dopłat też będziemy odprowadzać podatek zawsze słyszałem że to rekompensata za niskie ceny i miały nie być opodatkowane ,bo jako takie nie są dochodem z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Środki z UE nie mogą być opodatkowane!!! KE strzeże tej zasady jak źrenicy oka. Poza tym temat dopłat i związanym z tym podatku był wałkowany w temacie z x razy.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

@Brzozak, nic nie stoi na przeszkodzie by w trasy jeździć osobówką, a w okolocy gospodarstwa kręcić się Hiluxem czy Navarą. Na razie jeżdzę na pola autem osobowym , ale nie do każdej działki dojadę :D . No i wiadomo, od takiego auta odliczysz vat, od paliwa pośrednio też. :D .

@jaro, na razie nie stać mnie na A8 qatro, ale, to tylko kwestia czasu. :D

 

Kolego ja mam hiluxa 4 lata dla mnie super auto osobówka niech się schowa jeździłem do franci i osobówką i Hiluxem to wole sto razy hiluxem konfort jazdy po nierównych drogach piękna sprawa osobówką jak wozem drabiniastym i niesłuchaj niektórych pojedziesz nim wszędzie niezależnie od kilometrów może ktoś ma ala terenówkę a mówi że terenowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale jak jeździłeś do Francji to zapewne przejeżdżałeś przez Niemcy ?No to wiesz tam Hiluxem to tak raczej tylko trzecim pasem można naginać :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja tam do Francji sie nie wybieram, nie lubię dalekich tras, a i nie mam potrzeby bujać się po obcych krajach. Na razie.

Kombinować trzeba się uczyć zawczasu, a auto może przecież służyc jako transport i obniżenie potencjalnych podatków bo ciągników co rok tez się nie da kupować, a jak wiadomo juz cienias z kratka nie przechodzi, no chyba że przerobić go na bankowóz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pytanie tylko dlaczego rolnicy maja być ciągle uprzywilejowani... tylko dlatego, że z natury rzeczy my jesteśmy biedni ?? a po 5 ciągników na podwórku każdy po 300 tys i po 2 terenówki po 150 tys każda..... ( oczywiście mam na mysli tych wiekszych rolników) ja tam jestem za wprowadzeniem niech sie bogaci podzielą kasa skoro przedsiebiorcy musza i sie ich nikt o zgode nie pyta..... bo mały rolnik jeślli jest biedny nie generuje ani zysków ani kosztów to dla niego w sumie wszystko jedno ...... a krzyczą zawsze najwięcej ci co maja dużo.......

 

po za tym bycie na zasadach ogólnych i rozliczanie sie z vatu tez ponoć przez wielu określane jest jako samobójstwo i w ogóle sie to nie opłaca........ a ja nie słyszałem, żeby ktoś po tym jak przeszedł z ryczałtu narzekał .......

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Piotr, ja jako mały rolnik wcale nie neguje podatku dochodowego, ale niech będzie w końcu sprawiedliwość i zmuszą i mnie małego i dużego wszystkich bez wyjątków. Czemu duży ma bulić 500zł miesięcznie za księgową a małemu jak zwykle zero papierów i odpowiedzialności?

Jak widze te terenówki są kością niezgody na wielu wsiach. Polacy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-niech będzie sprawiedliwość-niech Kulczyk kurna płaci tyle samo dochodowego co Kowalski z Psiapsiut Dolnych-a co ? :D

@farmermf-na początek zacznij od starej A6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

farmer akurat ja osobiście chciałem pokazać tymi ciagnikami i terenówkami ......wyznacznik dobrobytu także i rolników bo nie tylko przedsiebiorcy wożą się dobrymi furami po za tym jest to normalna kolej rzeczy jeśli ktoś robi dobrze to co lubi i ma z tego dobre pieniądze to kupuje co chce........( a takie gadanie my rolnicy jestesmy biedny bo zawsze bylismy wydaje sie już na obecne czasy byc bez sensu), bo co tzn byc rolnikiem jak dla mnie jesteśmy takimi samymi przedsiebiorcami jak każdy inny zajmujący się produkcją nie zależnie od branży........ i dziwisz sie , że miasto sie burzy jak my mamy 3 razy mniej obłożen podatkowych niz oni ??

a dlaczego miało by nie byc na równych zasadach dla wszystkich ????

farmermf a co sąsiedzi obrzucili jajkami picupa w nocy bo oni nie mają ?? :D mi jak ciagnik kupiłem to pod sklepem cała gromada powiedziała, że i tak niema co sie chwalic bo za unijne kupiony :P na zazdrość nic nie poradzisz

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Piotr, a składka zdrowotna jest na równych zasadach dla wszystkich? A po co Sawicki sie drapie w głowe od jakiego to pułapu ha dochodowy zrobic by za wiele elektoratu nie stracić i ilu,,małych'' dostanie naliczanie na ryczałt bo po co ich księgowa obciążać, jeszcze nie pójdą głosować.Dla czego duży po 14r musi spełniac wymogi crosu by dostać dopłaty a mały dostanie ryczałt i dalej głupa pod sklepem bedzie walał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Farmer-chciałeś być ten "duży" czy zmuszono Cię ? :D -pamiętaj że wyznacznikiem wielkości są przywileje.

Po prostu pan Sawicki był uprzejmy zapoznać Cię z paroma z nich :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czesio1612
      Witam czy spotkaliście się z irracjonalnym wzrostem hektarów przeliczeniowych w waszych gospodarstwach w porównaniu do roku poprzedniego? Nie wiem co dzieje się w starostwie bo jeszcze tam nie byłem, ale wzrost z 3,6, na 4,7 hektara przeliczeniowego to przesada! gospodarstwo powiększyło się o 68arów porośniętej kilkunastoletnim lasem( oczywiście samosiewy) działki. Obecnie jest to lekko ponad 20ha hektarów fizycznych w IV okręgu podatkowym przy glebach w przeważającej części klasy VI, trochę V i ze 3ha łąki ujętej jako klasa IV... Zawsze było 3, 09 ostatnimi czasy już 3,68, a w tym roku 4,7 hektara przeliczeniowego przy prawie nie zmiennej powierzchni fizycznej. Pani w gminie zajmująca się podatkiem niewiele potrafiła wyjaśnić i odsyła do starostwa( 14 dni na odwołanie się od tej decyzji o podatku) bo podobno działki pod zabudową ujeli przy przeliczaniu na hektary przeliczeniowe i stąd taki wzrost! Nie wiem czy tylko w mojej gminie takie rzeczy czy już wszędzie? Mam nadzieję że ktoś wie jak to wyjaśnić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj