Zaloguj się, aby obserwować  
yage

Bolusy

Polecane posty

yage    2

Szukam opinii na temat bolusów, wszystkie za i przeciw oraz kiedy je podajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

chodzi ci o bonusy podawane za pomocą specjalnej przedłużki prosto do żwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja również nie stosuje , niby to dobre źródło selenu, ale dobre witaminy wydaja mi się lepszym rozwiązaniem, i trzeba podawać jak krowa głodna, bo potrafi wypluć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no tak ale np witaminy z josery czy na zasuszenie czy te w laktacji maja tez selen chroniony i wogole jesli krowa jest dobrze zasuszona i dostanie odpowiednie minerały to odejscie lozyska mamy raczej napewno z glowy a podac jeden i drugi to bedzie okolo 80zl za te pieniadze to ja moge dac zastrzyk na rozkurczenie tkanek miekkich krowie przed porodem koszt 8-10zl drink po wycieleniu 17zl wzmocni krowe i tez ma pozytywny wplyw na odejscie lozyska no i wypelnia miejsce po cieleku takze zmniejsza ryzyko przemieszczenia trawienca jesli wystapiły by jakies jakies wycieki ropne z krowy najlepiej podac domiesniowo antybiotyk na oczyszczenie macicy bezkarencyjny i bedzie dobrze i ewewntualnie na koniec plukanke jesli wymaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

glownie to stosuje same drinki i z lozyskami nie ma problemow tylko przy ciazach blizniaczych byly problemy na 3 takie porody 2 nie odeszly z tym ze raz byly niezywe blizniaki czyli te 17 zl to jest glowny koszt po wycieleniun areszta juz jest uzalezniona od dalszego przebiegu a leki kupuje cale butelki i sam podaje wiec juz weterynarz usluga odpada Ceftiocyl 100ml jest 165zl a na rozkurczenie to bardzo rzadko wlasciwie tylko u jalowek a podajac bolusy wydajesz kase i nie masz gwarancji ze nie bedziesz robił plukanki albo ze odejdzie lozysko i masz dodatkowy koszt te ich zalety to sa takie pisane palcem na wodzie bo poadsz np 5 krowa i wszystkim odejdzie i bedzie ok i powiesz ze dzialaja a byc moze by odeszly wszystkie bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Stosuję bolusy przed i po wycieleniowe. Zauważyłem że mniej jest płukanek i lepszy wskaźnik zacieleń, ale tak jak komodo napisał może i bez bolusów tak było. Wiadome jest jedno bolusy kosztują i to nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

dokladnie bo gdyby byla gwarancja ze bedzie ok ale jak wet ktory jest dystrybutorem produktow tej firmy mowil ze i po bolusach odklejał łozyska i plukanki robil i woli nie mowic ludziom ze po tym nie bedzie zadnych problemow bo pozniej maja pretensje rolnicy jak ktos chce moze kupic ale sam powiedział ze warto podac ale starszym krowom zeby je wzmocnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bolusy i inne cuda są dobre jak jest dobre żywienie w stadzie zawsze mają jakiś pozytywny wpływ. Ja stosuje tylko bolusy po wycieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Dobrą ofertę na bolusy ma firma hypred od tego roku.

Fertil - na lepsze zacielenia

Physio- z choliną i metioniną zapobiegają ketozie, dla otłuszczonych sztuk

Rumen- na ketoze, rusza żwacz, apetyt

Calcium- zaleganie poporodowe

Biotin- dla wysokowydajnych, zabezpiecza witaminowo na 120dni, duza zawartosc biotyny na racice

 

http://www.hypred.pl/higiena-dla-rolnictwa-farm/hydiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

JA od tego roku stosuje bolusy i musze przyznacz ze efekty widac u problemowych sztuk. Bolusy podaje na 3 tygodnie przed wycieleniem i działaja one 6 miesiecy. Krowy po podaniu bolusa doznaja mniejszego porazenia okolo porodowego oraz maja regularne i "bardziej widoczne" ruje. Lecz bolusy napewno nie wpłyną na wieksza wydajność mleka, a u krów młodych i "bezproblemowych" nie sa konieczne (ponieważ nie zauważymy efektu) Mnie bolus kosztuje 30zl i uwazam ze to nie jest duzo w porównaiu z kosztami weterynaryjnymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj