Zaloguj się, aby obserwować  
lukasx21

zakup węgla /akcyza

Polecane posty

lukasx21    165

Panowie jak to jest od nowego roku z zakupem węgla czy przy zakupie wypełnia się tylko jakąś deklarację że węgiel jest na własny użytek itd czy ttrzeba mieć jakieś zaświadczene z gminy? Jeżeli ktoś zakupywał w ostatnim czasie węgiel to może niech napisze jak to teraz wygląda bo w tv coś mówili ale obejrzałem tylko końcówkę i nie wiem dokładnie o co chodzi a wybieram się jechać dokupić i nie chciał bym wrócić z przysłowiowym kwitkiem.

pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Witaj!

Mam skład opału i na składach wypełnia się takie papiery, że węgiel zużyjesz w gospodarstwie domowym. Wielu sprzedawców chce nr dowodu osobistego lub pesel, lecz niektórzy nie. Wymagany jest tylko podpis odbiorcy. Jest jeszcze inna opcja bez żadnych papierów, a mianowicie 40 zł na tonie jest drożej(płaci się akcyzę). Pozdrawiam "Zetor3011"


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277
Napisano (edytowany)

Rodzice też mają skład węgla. Podpisujesz tylko deklaracje że węgiel na własny użytek do domu i tyle. Nic Więcej nie potrzeba

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

To jest znowu jak zwykle w Naszym państwie następna biurokracja na którą trzeba zatrudnić nowych urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0
Napisano (edytowany)

A dużo sie zarabia na takim handlu wenglem??? chodził mi po głowie pomysł bo mamy 3 gospodarstwa po dziadku, cioci, i nasze i na jednych z nich otworzyc z skup złomu i sprzedaz wegla co o tym myslicie

Sory że sie wbiłem do tematu

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

śmiało możesz jechać na pusto nie odprawią ,kupowałem w tym roku pani na składzie wypełniała tą deklarację czy cos takiego , gospodarstwa domowe są zwolnione z akcyzy , papierek muszą wydać gdyby urząd celny na drodze cię kontrolował ,skład też ma papier i nie pobiera akcyzy słowem biurokracji więcej ,więc można powiedzieć że kwitek dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Sam zaczynam otwierać skład opałowy. Od wiosny zaczynam układać bloczki pod sklad oraz muszę załozyc wagę samochodową a z racji z tego, ze jest zima to nic nie mozna robic w tym kierunku. Samochod do rozwozu juz mam, fadromke tez, plac rowniez. Wysypałem juz 300 ton kamienia (kliniec) żeby mieć dobry podkład. @lukaczmarek ile masz do najbliższej kopalni lub skąd kupujesz? ja mam 50 km do kopalń i początkowo sam puszcze tam dwa fergusony po wegiel, muł i itp lub przywiezie mi znajomy. Kolego jaki masz zestaw (wanna + ciągnik)? Mi jesli uda się rozwinąć to myślę nad Magnumka, ciągnik przerobiony na wywrotke a za nim brandys 12 ton. Po obliczeniach wychodzi mi, że transport w swoim zakresie wychodzi o 400zł taniej niż ktoś kto by mi dowoził węgiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Kolego wyżej a czy muszą być pod taki chcandel jakieś zezwolenia albo cos w tym stylu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Wszystko załatwiasz na gminie. Tylko jak założysz handel to rob jak najmniejszy plac opałowy tzn uwzględniaj tylko ten teren gdzie jest wysypany węgiel bo duzo się płaci od wielkosci. U mnie na gminie tak jest i u innych tez tak. Ja zaczynam zaraz jak sie zakonczą mrozy. Widzę po innych składach, że maja roboty od zatrzęsienia wiec i ja powinienem miec.

 

Kolego najlepiej zadzwoń na gminę lub przejdz się i wyklarują Ci dokładnie co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Aha dzienki za info

A kolego mieszkasz koło jakiejś ulicy takiej co dużo ludzi jezdzi bo kołomnie to nie zabardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Mieszkam w miejscowości w której jest 900 mieszkańców więc nie trzeba byc obok jakies drogi zeby miec handel. Takie wieści szybko sie rozchodzą po wsi i okolicznych wsiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Do najbliższej kopalni mamy 240 km. Mieliśmy 2 zestawy (ciągnik + łódka) na dzień dzisiejszy jest jeden.

Z tym 400 zł taniej to jak to wyliczyłeś?? mam nadzieję że wziąłeś pod uwagę amortyzację sprzętu a nie tylko paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Tak, brałem amortyzację tylko wiadomo, że ktoś kto robi usługi to musi policzyc amortyzacje i zarobic też trzeba więc na dłuższą metę swój transport jest najlepszy. No i wiadomo co sobie przywioze a jak ktos wozi to różne syfy :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj