Mirosław

Mieszanie różnych środków

Polecane posty

mesi    20
Napisano (edytowany)

Czy mogę zmieszać oprysk na chwasty prawdopodobnie chwastoks extra z siarczanem magnezu na jęczmień jary proszę o odpowiedź

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Witam!

Chciałbym się zapytać czy można mieszać środek PUMA UNIWERSAL 069 EW z jakimś środkiem grzybobójczym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Środki trzeba stosować zgodnie z etykietą, jeżeli nie ma tam napisane że wolno mieszczać z innym to mieszacie na własną odpowiedzialnośći w razie popalenia sobie roślin nie można mieć pretensji do sprzedawcy - chyba że to on polecił taką mieszaninę. Herbicydów nie należy mieszać z fungicydami, insektycydami, mocznikiem - bo można sobie popalić uprawy. Czytać etykiety i pytać osoby sprzedające środki. Co do mieszania z nawozami dolistnymi to można sobie ścignąć tabele mieszania z netu np Ekolistów:

 

http://ekolist.ekoplon.pl/pl/doradztwo/mieszanie-ze-rodkami-ochrony-rolin.html


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

To odnowię trochę temat. :) Mianowicie sprawa ma się tak: W związku z tym iż chcę ograniczyć przejazdy opryskiwaczem mam do was kilka pytań:

- Cy mieszacie Bi58 z Tilt Turbo (insektycyd+fungicyd), jeśli można je łączyć to czy mogę dodać kristalonu żółtego do tego?

- Czy mieszacie mocznik+siarczan magnezu 7wodny z odżywkami fosforowymi lub np kristalon żółty który ma fosforu 40?

- tak samo mocznik+siarczan magnezu 7wodny+odżywka z cynkiem?

- Czy mieszacie środek na grzyba Artea z odżywkami potasowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Podpowie mi ktos moze czy moge zmieszac lentipur flo 500 sc  z chwastoxem turbo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

czy mieszanina Chwastox Extra 360 SL, Antywylegacz  Płynny 675 SL,Falcon 460 EC, Wapnovit, Plonowit Z + mocznik do zastosowania w pszenżycie ozimym jest bezpieczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Witam, czy moge mieszac Menare z mocznikiem i siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34
Napisano (edytowany)

Można pomieszać Cerone + Menara  albo Cerone +Falcon???

Edytowano przez Pawel2606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    551

Czy mogę mieszać ze sobą Cerone 480 SL i PUMA UNIWERSAL 069EW a będę tym pryskał jęczmień jary bo będę nimi pryskał czy raczej 1 raz ty a za tydzień drugim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja zabieg Pumą lub pochodnymi zawsze wykonuje oddzielnie i z przerwą kilku dni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

W zeszłym roku spierniczyłem sobie odchwaszczanie jarych mieszając środek na jednoliscienne ze środkiem na dwuliścienne. W tym roku lecę osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Też nie mieszam bo większe ryzyko załatienia plonów niż oszczędzenia na wyjazdach w pole. A czym odchwaszczasz? Ja drugi rok z rzędu lecę oddzielnie Axialem na jednoliścienne i Linturem na dwuliścienne i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Wie ktoś czy można mieszać antywylegacz płynny mocznikiem na pszenicę ozima w obecnej fazie rozwojowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U mnie galaper, tristar i izoherb poszedł w fazie krzewienia na jarke i nic się nie stało. Pszenica w super stanie i chwasty elegancko położyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian80    1

ja nie mieszam, sam axial na jednoliscienne wystarczył, drugi środek nadwuliscienne i jestok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

I słusznie choć chyba gdzieś na Agrofoto czytałem zapis rozmowy z ekspertem z Syngenty, który mówił że można też mieszać Moddusa z Axialem, ale to jeszcze było z czasów Axiala 100. Nie wiem jak jest z 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Witam, z czym łączyć Glean 75WG na jesień przedwschodowo. Czy może lepiej sam Glean wystarczy, a resztę spryskać na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jeżeli pola zadbane, i nie narzekasz na ilośc przytulii, przetaczników i fiołków to sam Glean może być. Ewentualnie możesz dodać DFF- 0,1l. Dobór środka zacznij od inwentaryzacji pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Czy mieszanka Glean75WG + Legato 500SC mogę prysnąć na wiosnę? Obecnie nie ma możliwości wjechania w pole. Chciałbym takie połączenie zastosować na pszenice ozimą oraz na owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj