Mirosław

Mieszanie różnych środków

Polecane posty

Senator    45

My dawaliśmy razem z Atlantisem 12 OD właśnie ten Actirob, też się zdziwiłem że dali razem, bo stary Atlantis to rozumiem, był proszek to do niego olej, ale ten niby już rozpuszczony tak jakby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tompi    1

Panowie proszę o pomoc. Dzisiaj pryskałem jeczmień jary który jest już w fazie krzewienia granstarem ultra, czy jutro wieczorem mogę zrobić oprysk pumą?? Czy mogę do pumy dodać jednowodny siarczan magnezu?? Proszę o podpowiedzi. W piatek wyjezdzam na tydzień i boję się, że jak wrócę oprysk pumą może zaszkodzić jęczmieniowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Witam. Mam problem z pszenicą jarą,mianowicie,gdy zastosowałem w\w oprysk

po 3 dniach nastąpiły odbarwienia na liściach koloru żółtego! Obok na tym samym polu zastosowałem Chwastox Turbo i pszenica jest ok. Co to za przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

troche to dziwne - słyszałem że ten nowy granstar może osłabić na chwile zboże ale nie aż w takim stopniu. Ja już od dawna pryskam granstarem i jestem bardzo zadowolony, nawet raz przez pomyłkę dałem prawie raz większą dawke i było ok. Może był słabo umyty opryskiwacz po wcześniejszym oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

Witam. Mam problem z pszenicą jarą,mianowicie,gdy zastosowałem w\w oprysk

po 3 dniach nastąpiły odbarwienia na liściach koloru żółtego! Obok na tym samym polu zastosowałem Chwastox Turbo i pszenica jest ok. Co to za przyczyna?

A przypadkiem odżywki nie dodałeś? Chodzi mi o to czy do granstaru dodałeś mocznik, siarczan, plonwit itp. Bo trend to chyba wspomagacz do granstaru o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Ale który Granstar dałeś? ultra sx ,czy Strong ? Moja pszenica ma podobne objawy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Dałem Granstar ultra sx. Przed wczoraj i wczoraj padał deszcz,a dzisiaj jakby juz było lepiej z nią. Na wszelki wypadek przeleciałem dzisiaj Plonwitem Z 2 l/h. Prawdopodobnie są to kilkudniowe odbarwienia po tym środku,chociaż na etykiecie nic nie jest napisane,ale tak mi powiedziało kilku rolników heh.. Oby... :rolleyes: . Bedę was informował co dalej z nią będzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

umnie po zastosowaniu picaro 45 gram/ha ponoc odpowiednik granstaru + 12 gram/ha grodylu w celu zniszczenia przytulii nastąpiło przebarwienie lisci z ciemno zielonych na jasno zieloniutkie, więc widocznie to jest taki skutek uboczny stosowania tych herbicydów, i też w poniedziałek jadę OSd mineral + siarczan magenzu + biostymulator....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

witam umnie też po zastosowaniu granstar ultra + trend po dwóch dniach wystąpiło przebarwienie.

dziś 4 dzień i wciąż widać przebarwienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

teraz to i mnie to nie dziwi po oprysku na jęczmnieniu i mieszance z owsem też kolor sie zmienił z ciemno na jasno zielony. Ciekawe po jakim czsie wróci do siebie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1
Napisano (edytowany)

po paru dniach minie :D U mnie jest już ok,więc nie martwcie się. Będzie git. Po trzech dniach jak już pszenica wyglądała ''kiepsko'' dałem 2 l plonwitu Z i wieczorem 180 kg saletry. Na drugi dzień padał deszcz a dzisiaj pszenica jest ciemno zielona...czyli taka jak powinna być! Ale cykora miałem,nie powiem...

Edytowano przez jeepslaw1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego jestem pewien że nie jest taka jak by była bez oprysku. Mam porównanie bo jednym zbiornikiem objechałem w koło i dwa razy tam i z powrotem i ślepy by zauważył gdzie było pryskane :( wczoraj byłem zrobić resztę niestety tym samym i dalej słaba, fakt może trochę ciemniejsza niż na początku ale jednak. Tym starym granstarem tyle lat pryskałem i było ok, pole też czyściutkie po nim było - chyba już ostatni raz zakupiłem ten cudowny i tani środek :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Tak na przyszłość o które pytałem wszystkie były wymieszane został zrobiony oprysk i wszystko było ok wiec polecam mieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

U mnie po 2 tygodniach nie ma śladu,na 5 ha połowa była pryskana granstaram a druga połowa chwastoxem turbo. Różnica była ''kolosalna''! Ale mineło 2 tyg, i naprawdę róznicy nie widac.

 

dodam jeszcze że po paru dniach od przebarwienia dałem 2l plonwitu i następnie 180 kg saletry. Być może to przyspieszyło regenerację roślin... dodatkowo były opady deszczu.. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

kicha z tymi środkami na jednym polu, aż mi po upalało liście, przynajmniej mam z głowy skracanie pszenicy jarej ..... od razu widać kto to zastosował u mnie na wiosce ci co nie stosowali granstaru czy picaro pszenice mają aż czarne a moja cała żółta i zbytnio nawet siarczan magnezu nie pomaga, bynajmniej jak na razie............. i tam gdzie było ominięte opryskiwaczem to pszenica czarna rozkrzewiona, że ziemi nie widać ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Tak samo mam w jęczmieniu jarym po zastosowaniu sekator pak, pszenicy nie ruszył ale jęczmień wyraźnie zbladł. Tam gdzie było pryskane chwastoxem turbo wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

To już nie lepszy amino pielik .Nie wypowiem się ,dodawałem mocznika do tych oprysków i było dobrze .Wiem bo pryskałem ze chwastoks beże dobrze rdest po żniwach na rżysku jest go na słabych ziemiach na sonczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj