Polmot8014h

Problem z wyrzucaniem sieczki w sieczkarni z364 z kunowa

Polecane posty

Polmot8014h    0

Pronary obydwa z jakimi mam styczność to bardzo przyzwoite ciągniki ze sprzęgłem nie było żadnych problemów trochę tylko w tym z turem rozdzielacz przeciekał ten pod kierownicą ale to już się naprawiło za kilka złotych o pol mocie wiele nie powiem bo mam go dopiero trochę ponad miesiąc zrobiłem do tej pory 87 mth i jak narazie wszystko dobrze ale zamierzam go trochę przydusić w robocie dopuki jest gwarancja i się okaże czy jest to supertraktor jak zapewniał zientarski :-) a jak ten wynalazek kunowa się sprawdził i jakiej mocy potrzebuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

http://www.agroplastmet.com.pl/silosokombajny.htm'>http://www.agroplastmet.com.pl/silosokombajny.htm tak to wyglądało podpinana była do mtz radził sobie ale cieżko było konstruktorzy niemogli dojsc do ładu z nia czasami kosziła czsami nie a to gardziel sie zapychała a to zabezpieczenia rwało nawet kilka lat do tyłu na targach w kielcach z nią byli i zaprzestali jej polepszania i budowy był to jedynie prototyp gdyby to wypalilo stała by u mnie juz na podwórku ale ta jednorzędówka im sie wydarzyła czesci dostepne i nawet tanie

nieorientujesz sie ile nowa jednorzędówka kosztuje

 

http://www.agroplastmet.com.pl/silosokombajny.htm tak to wyglądało podpinana była do mtz radził sobie ale cieżko było konstruktorzy niemogli dojsc do ładu z nia czasami kosziła czsami nie a to gardziel sie zapychała a to zabezpieczenia rwało nawet kilka lat do tyłu na targach w kielcach z nią byli i zaprzestali jej polepszania i budowy był to jedynie prototyp gdyby to wypalilo stała by u mnie juz na podwórku ale ta jednorzędówka im sie wydarzyła czesci dostepne i nawet tanie

nieorientujesz sie ile nowa jednorzędówka kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Nie wiem ile nowa jednorzedowką kosztuje ale myślę że pewnie za 20 tysi wyjdzie przynajmniej powinna :-) mam gdzieś numer do fabryki bo zamawiałem różne części to postaram się znaleźć i wstawić ale na żadnej ze składnic tych maszyn nie widziałem jedynie w łukowie mają do niej części choć czy sprzedają całe maszyny to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

trzy lata temu pytałem sie i kosztowała 14 tyś a teraz czesci to tylko do fabryki a zeby nową kupic to trzeba zamawiać i dopiero chyba robią jak w zeszłym roku byłem po czesci to stała tam jedna sztuka na zakładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

No tak za dużo jest używanych sieczkarni z zachodu i nie opłaca się już chyba produkować nowych na zapas a ta dwurzedowa to jak była podczepiana ? Tak samo jak i jednorzedowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

tak samo jak i jednorzedowa tylko niemiala juz pasków tylko wał przenoszący napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Czyli ten model nie trafił do seryjnej produkcji ? Wiesz może dokładnie co było powodem, bo prawdę mówiąc wygląda to bardzo przyzwoicie i ta przystawka to dobry pomysł taki mini kemper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

nie weszło to do produkcji pamietam jedynie tyle jak to testowali u nas to jeszcze młody byłem i nie pamiętam to było 10 lat temu

musiałbym ojca się spytać coś tam konstruktorom podpowiadał i sie śmiałem ze współkonstruktor buł i jego pomysł był wprowadzony do tej sieczkarni

 

już wiem pytałem się

po pierwsze to gardziel pękała rozrywała się nie wytrzymywała obciażenia

a po drugie to firma Pro Agro Kunów S.A upadła i przejoł ją syndyk sprzedał firmę przędsiebiorstwu Agroplastmet

i oni nie modyfikowoli juz tego prototypu produkowali juz tylko jednorzedówki

Edytowano przez Karolt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

E to zdolnego masz ojca może zamiast bawić się w rolnika powinien konstrukcje maszyn udoskonalać kto wie może wszyscy by na tym skorzystali :-) a tak nawiasem to szkoda że nikt dalej się nie zabrał za tę sieczkarnie mogła by wyjść całkiem przyzwoita maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Jak często zmieniać stalnicę w jednorzedowej i jak u Ciebie wygląda sprawa z rozdrobnieniem kukurydzy i czy lecą całe liście szczególnie te z kolb bo u mnie się to zdarza mimo że noże ostrze solidnie i chodzą bardzo blisko stalnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

stalnice wymieniam jak się zedzrze sprawdzam po kazdym ostrzeniu noży powina byc na nowo ustawiona i jak już niemożna ustawić już nie dolega do noży to wtedy ją wymieniam średnio co 20ha a ziarna kukurydzy rozdrobnione są każde ziarenko jest naruszone jak jest qq sucha to liscie lecą z kolb te koszulki a jak jest mokra to poszczególne liscie tylko leca te co są suche

a jak ostrzysz noże to za pomocą drugiego ciagnika czy tym samym bo jak sie ostrzy z tyłu wałek zapiąc i drugim to lepiej sie ostrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

W sumie ostrzył bym z tyłu drugim ale tam przecież jest taki mechanizm który uniemożliwia napędzanie w drugą stronę bo tylko przeskakuje i wirnik się nie kręci jak znasz jakiś sposób to czekam niecierpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

w takim razie masz inną przystawka przekazująca napęd bo ja mam wymieniona na nowszą i mi nie przeskakuje moge ostrzyc drugim z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

U mnie nigdy nie bylo problemow z zapychaniem sie sieczki,nawet gdy byla koszona kuku ktora miala 2,5-2,8m i byla zielon,kiedys u mnie w gospodarstwie gdy bylo siane tylko 0,60ha qq to wladkiem t-25 bylo koszone i moze raz na sezon sie zapychalo,albo i nawet to nie,teraz pronarem82a kosze na 540 obrotow wom na min.i niebylo przypadku zeby sie zapchalo.

Edytowano przez pronarek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Pronarek82 czarno widzę takie koszenie ruskim napisz może jeszcze jak długo kosiłeś te 0,6 ha o szybkość pytał nie będę bo jestem pewien że najwolniejszy bieg był zbyt szybki swoją drogą to chciał bym widzieć ruska w takiej pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Wladek dawal rade na najwolniejszym biegu i nawet nie byl za szybki.Wydajnosc byla niezbyt wysoka bo okolo 0,15-0,18ha n dzien od 8 do 19 ,jak bede odkaszal w tym roku o moze cos nagram i wrzuce link . "jesli ACTA nie zabroni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Wydajność odpowiednia do mocy :-) a przyczepę z tyłu ciągałeś ?:-) i ile paliwa zużyłes na skoszenie tego obszaru pewnie niewiele bo ruski to ekonomiczny ciągnik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Wladek ekonomiczny jest ale nie w takiej robocie ,palil okolo 20 litrow na 0,25ha,a przyczepe sasiad drugim wladkim ciagal.

Edytowano przez pronarek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

To na 1 ha wypalił byś 100 litrów paliwa ? :-) koszta niesłychane w dzisiejszych czasach no ale kiedyś paliwo było tańsze to można było piłować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Fakt trochę poprzedni post się kupy nie trzyma bo faktycznie źle myśli w słowa ubrałem, ale jest wyraźnie napisane że "na hektar spalił byś 100 litrów " ale nie dodałem że z odwożeniem i przez to całe zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj