Skocz do zawartości
rafal25791

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m )

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lopol92    0

my kosimy swoim bizonem koło 30ha na sezon, dużo nie dużo... ale przez ostatnie 5 sezonów ani jednej awarii z powodu samej maszyny,, albo zawodził człowiek albo tylko jakieś pierdoły.

oczywiście maszynę trzeba przegladnąć przed sezonem i wymienić to co wydaje się już zyżyte czy tam może się niedługo zużyć ale to wszystko po to żeby sama praca szła płynnie i bezzawaryjnie

jak ktoś chce to sprzedam swojego bizona, jest w dobrym stanie, rocznie kosił ok 25-30ha, przez ostatnie kilka lat nawet nie kosił 20 bo tylko u siebie, 82r budowy, bez kabiny, opony zdrowe, aku dobre, silnik dzisiaj przy -10 zapewne zapaliłby bezz problemu

cena 27000 do negocjacji więcej na gg 12200672 albo tel 603 460 305

benio1967    24

To jest pusty temat facet niema ani na kmajn ani na traktor i w poniedziałek pójdzie do szkoły

rafal25791    3

może na kombajn jeszcze kasy nie mam ale ciągnik planowaliśmy kupić w tym roku.a temat o kombajnie założyłem poto by mieć pogląd na sytuację bo kombajn planujemy kupić gdzieś tak za 2 lata

dzięki wszystkim za rady , myśle że ten temat można zamknąć

Edytowano przez rafal25791

Wiadomość z agroFakt.pl

szmergiel    197

za 2 lata i juz za jaka kase hahaha.myslal kogut o niedzieli a w sobote leb ucieli :lol:

wyrebski1    35

Oj kolego się pospieszyłeś z tym tematem! My tu się staramy Tobie podpowiadać itd, a Ty sobie nagle mówisz, że masz w planach kupić kombajn za 2 lata.

lopol92    0

po co brać się za zakupy jak nie ma się pieniędzy na to co chce się kupić, szkoda gadać

garek    67

jejku ale wy jesteście okrutni 99 procent ludzi jezdzi na targi ogląda maszyny dotyka ich a nigdy nie ma zamiaru ich kupić. Nawet nie myśli o tym :) Tak samo kobiety chodzą po sklepach przymierzą 100 bluzek 40 par dżinsów więc nei ma się co stesować

benio1967    24

Takich tematów na forum jest dużo,ale na to niema rady.Trzeba zwiększyć liczbę moderatorów lub jakieś dokładniejsze sprawdzanie wieku,zamieszkania,żeby nie było tematów typu kupię za 2 lata kombajn i jaki lub kupię ciągnik na 10lub 15 ha propozycje Szkoda że nicht nie szuka porady jaką ma wziąść żonę brunetkę ,blondynkę,a najlepiej po którym szlifie.

szmergiel    197

kol.benio jest podobny temat w hyde parku 'dziewczyna na gospodarke' i 'pytanie do uwodzicieli' to dam dopiero jest dyskusja nieraz to spasc z krzesla mozna.ps. z tym szlifem to im podrzuce to bedzie jazda :lol:

benio1967    24

Kolego szmergiel,a jak to traktować,ja się martwię jak rodzinę wyżywić mam 2 dzieci w gimnazjum a nie tym co będzie za 2 lata .Wiem z pewnych żródeł że chińczyki trzymają się mocno|||||||

Daniel05    5

kup sobie bizona a nie zawracaj sobie głowy starymi zachodnimi, za tą kase nic wielkiego nie kupisz, a jak kupisz to będzie to coś co swoje już w życiu skosiło, więć jak dokładać na remonty to lepiej do bizona jak do czegoś tam innego

Taa jasne bizona....tylko że w bizonie będzie robił te wspomniane naprawy co 2 dzień a w Classie zrobi jedną, dwie na sezon!!,,ale jak tam chcesz.Ja osobiście nie polecam Bizona!

pepe1520    0

Dronnindborg D1650, kosa 367cm, zbiornik 2600l, silnik perkins 105KM centralnie umieszczony.. Mało awaryjny, lekki i zgrabny kombajn. Tylko z kabiną i szarpaczem ciężko będzie kupić za taką kwotę.

..

witam.ja właśnie kupiłem taka maszynę... z wyglądu lala:)..a co w żniwa...hmm czas pokaże... mam sprawę... czy mogę prosic o podpowiedź jak to wszytko poustawiac? jestem jeszcze zielony w tych sprawach... co prawda jest to mój drugi kombajn ale poprzedni miałem tylko 1 sezon i musiałem się pozbyc maszyny... chciałbym poprosic o podpowiedź... każdą podpowiedź...za co od razu dziękuję....aaa i najważniejsze... mam rzepak ,pszenicę i jęczmień.. pozdrawiam...

janczar810    249

witam.

Odświeżam stary zapomiany temat :)

I tu mam pare pytań co do uzytkowników jeśli nie zapomnieli o temacie

PEPE1520 i jak wrazenia koszeniem nowym nabytkiem czy ustawianie podzespołów jest skomplikowane?

Do Użytkowników Class Mercator 60 lub 70 co mozecie powiedzieć o tym kombajnie. Jak narazie brałęm pod uwagę bizona 056 przegladałęm również reksia ale ze wzgledu na koszta zakupu wykluczyłem 058 i Mercator jest na pierwszym miejscu co do zakupu aby maszynka była u mnie na żniwa 2013. Owy kosiłby na ok. 15ha mojego 20ha znajomego i myśle ze tak z kolejne 20ha dojdzie a wiec 15ha swoje +40ha usługi. A co do ceny myśle nad wydaniem na ten cel ok. 25tys. +/-3tys. heder byłby idealny ok. 3,6m. Kabina dodatkowy atut (przydała by się ale ze wzgledu na bużdziet rozumiem iz jest to trudno do osiagniecia) Szarpacz musi być w moich okolicach we żniwa 2012 moze na połąci ok. 200ha z 20ha zsiekane awiec sieczkarnia bedzie chodziła od święta do świeta :D

czekam na propozycje bo jak narazie w/w wymagania spełnia classik mercator. A jeszcze jedno zwracajac uwage na silniki widze montowane perkinsy 4gary i mercedesa a wiec co do silników które lepsze mercedes czy perkins. ktory mniej spali i ktory jest trwalszy

z góry dziekuje za odpowiedzi

kojot2385    38

Kiedyś chciałem kupić bizona,ale całe szczęście tego nie zrobiłem ;) Pewnie puścił by mnie z torbami :P Kumpel ma i co roku ładuje w niego ponad 6000 a i tak w żniwa ma z nim problemy. Niedawno mi powiedział że złoma sprzedaje i będzie kombajn najmował... Jeśli chodzi o John deere 950 to ja moim razem z usługami robię ok 60 ha,dało by się więcej ale przy produkcji zwierzęcej nie można cały czas siedzieć w polu... Wiem po sobie bardzo fajna maszyna,jak potrzebuję jakieś części to zamawiam kurierem.Dochodzą często w 24 godziny B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny