rafal25791

Kombajn na zarobek (heder mniej niż 4m )

Polecane posty

lopol92    1

my kosimy swoim bizonem koło 30ha na sezon, dużo nie dużo... ale przez ostatnie 5 sezonów ani jednej awarii z powodu samej maszyny,, albo zawodził człowiek albo tylko jakieś pierdoły.

oczywiście maszynę trzeba przegladnąć przed sezonem i wymienić to co wydaje się już zyżyte czy tam może się niedługo zużyć ale to wszystko po to żeby sama praca szła płynnie i bezzawaryjnie

 

jak ktoś chce to sprzedam swojego bizona, jest w dobrym stanie, rocznie kosił ok 25-30ha, przez ostatnie kilka lat nawet nie kosił 20 bo tylko u siebie, 82r budowy, bez kabiny, opony zdrowe, aku dobre, silnik dzisiaj przy -10 zapewne zapaliłby bezz problemu

cena 27000 do negocjacji więcej na gg 12200672 albo tel 603 460 305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

To jest pusty temat facet niema ani na kmajn ani na traktor i w poniedziałek pójdzie do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

może na kombajn jeszcze kasy nie mam ale ciągnik planowaliśmy kupić w tym roku.a temat o kombajnie założyłem poto by mieć pogląd na sytuację bo kombajn planujemy kupić gdzieś tak za 2 lata

 

dzięki wszystkim za rady , myśle że ten temat można zamknąć

Edytowano przez rafal25791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

za 2 lata i juz za jaka kase hahaha.myslal kogut o niedzieli a w sobote leb ucieli :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Oj kolego się pospieszyłeś z tym tematem! My tu się staramy Tobie podpowiadać itd, a Ty sobie nagle mówisz, że masz w planach kupić kombajn za 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

po co brać się za zakupy jak nie ma się pieniędzy na to co chce się kupić, szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jejku ale wy jesteście okrutni 99 procent ludzi jezdzi na targi ogląda maszyny dotyka ich a nigdy nie ma zamiaru ich kupić. Nawet nie myśli o tym :) Tak samo kobiety chodzą po sklepach przymierzą 100 bluzek 40 par dżinsów więc nei ma się co stesować


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Takich tematów na forum jest dużo,ale na to niema rady.Trzeba zwiększyć liczbę moderatorów lub jakieś dokładniejsze sprawdzanie wieku,zamieszkania,żeby nie było tematów typu kupię za 2 lata kombajn i jaki lub kupię ciągnik na 10lub 15 ha propozycje Szkoda że nicht nie szuka porady jaką ma wziąść żonę brunetkę ,blondynkę,a najlepiej po którym szlifie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

kol.benio jest podobny temat w hyde parku 'dziewczyna na gospodarke' i 'pytanie do uwodzicieli' to dam dopiero jest dyskusja nieraz to spasc z krzesla mozna.ps. z tym szlifem to im podrzuce to bedzie jazda :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Kolego szmergiel,a jak to traktować,ja się martwię jak rodzinę wyżywić mam 2 dzieci w gimnazjum a nie tym co będzie za 2 lata .Wiem z pewnych żródeł że chińczyki trzymają się mocno|||||||

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel05    5

kup sobie bizona a nie zawracaj sobie głowy starymi zachodnimi, za tą kase nic wielkiego nie kupisz, a jak kupisz to będzie to coś co swoje już w życiu skosiło, więć jak dokładać na remonty to lepiej do bizona jak do czegoś tam innego

 

Taa jasne bizona....tylko że w bizonie będzie robił te wspomniane naprawy co 2 dzień a w Classie zrobi jedną, dwie na sezon!!,,ale jak tam chcesz.Ja osobiście nie polecam Bizona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe1520    0

Dronnindborg D1650, kosa 367cm, zbiornik 2600l, silnik perkins 105KM centralnie umieszczony.. Mało awaryjny, lekki i zgrabny kombajn. Tylko z kabiną i szarpaczem ciężko będzie kupić za taką kwotę.

..

witam.ja właśnie kupiłem taka maszynę... z wyglądu lala:)..a co w żniwa...hmm czas pokaże... mam sprawę... czy mogę prosic o podpowiedź jak to wszytko poustawiac? jestem jeszcze zielony w tych sprawach... co prawda jest to mój drugi kombajn ale poprzedni miałem tylko 1 sezon i musiałem się pozbyc maszyny... chciałbym poprosic o podpowiedź... każdą podpowiedź...za co od razu dziękuję....aaa i najważniejsze... mam rzepak ,pszenicę i jęczmień.. pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

witam.

Odświeżam stary zapomiany temat :)

I tu mam pare pytań co do uzytkowników jeśli nie zapomnieli o temacie

PEPE1520 i jak wrazenia koszeniem nowym nabytkiem czy ustawianie podzespołów jest skomplikowane?

Do Użytkowników Class Mercator 60 lub 70 co mozecie powiedzieć o tym kombajnie. Jak narazie brałęm pod uwagę bizona 056 przegladałęm również reksia ale ze wzgledu na koszta zakupu wykluczyłem 058 i Mercator jest na pierwszym miejscu co do zakupu aby maszynka była u mnie na żniwa 2013. Owy kosiłby na ok. 15ha mojego 20ha znajomego i myśle ze tak z kolejne 20ha dojdzie a wiec 15ha swoje +40ha usługi. A co do ceny myśle nad wydaniem na ten cel ok. 25tys. +/-3tys. heder byłby idealny ok. 3,6m. Kabina dodatkowy atut (przydała by się ale ze wzgledu na bużdziet rozumiem iz jest to trudno do osiagniecia) Szarpacz musi być w moich okolicach we żniwa 2012 moze na połąci ok. 200ha z 20ha zsiekane awiec sieczkarnia bedzie chodziła od święta do świeta :D

czekam na propozycje bo jak narazie w/w wymagania spełnia classik mercator. A jeszcze jedno zwracajac uwage na silniki widze montowane perkinsy 4gary i mercedesa a wiec co do silników które lepsze mercedes czy perkins. ktory mniej spali i ktory jest trwalszy

z góry dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Kiedyś chciałem kupić bizona,ale całe szczęście tego nie zrobiłem ;) Pewnie puścił by mnie z torbami :P Kumpel ma i co roku ładuje w niego ponad 6000 a i tak w żniwa ma z nim problemy. Niedawno mi powiedział że złoma sprzedaje i będzie kombajn najmował... Jeśli chodzi o John deere 950 to ja moim razem z usługami robię ok 60 ha,dało by się więcej ale przy produkcji zwierzęcej nie można cały czas siedzieć w polu... Wiem po sobie bardzo fajna maszyna,jak potrzebuję jakieś części to zamawiam kurierem.Dochodzą często w 24 godziny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj