analitykkred

Kredyt preferencyjny z linii nGR

Polecane posty

Chciałam wszystkim zwrócić uwagę na kredyt preferencyjny z linii nGR - kredyt na zakup użytków rolnych przeznaczony na utworzenia lub powiekszenie gospodarstwa rodzinnego.

 

Kredyt podobny do nKZ ale okres kredytowania to max 20 lat (w przypadku nKZ - tylko 15).

 

Warunk do spełnienia

- o kredyt moga ubiegać sie rolnicy indytidualni posiadajacy pow. użytków rolnych nieprzekraczajacą 300 ha,

- prowadzacy osobiście gospodarstwo rolne (dowodem jest oswiadczenie prowadzącego gospodarstwo rolne poswiadczone przez wójta/burmistrza/prezydenta miasta),

- posiadajacy kwalifikacje rolncize (trzeba miec wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub prowadzic gospodarstwo rolne min. 5 lat, lub udokumentować że pracowało sie w gospdoarstwie rolnym min. 5 lat.)

- trzeba mieszkac w gminie na obszarze której położona jest min. jedna kupowanan nieruchomość (dowodem potweirdzajacym zamieszkanie jest zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały).

 

Trochę wiecej warunków ale okres kredytownaia dłuższy niż w przypadku nKZ. Oprocentowanie takie samo jak przypadku nKZ - 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

trochę mało tych wymogów to po pierwsze a po drugie to w bankach nie mają tych kredytów tylko nKZ.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po czym sadzisz ze nie maja tych kredytow??? pytalas sie??? jesli nie to sie nie wypowiadaj. To ze sa one malo popularne nie znaczy ze banki ich nie udzielaja, poprostu ludzie nie wiedza ze cos takiego istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunek ten nie jest negocjowalny - sa to sztywne warunki ARiMR ale mozna go obejsc - dowodem na to ze mieszkasz w gminie na ktorej polozona jest chociaz jedne z kupowanych działek to zaświadczenie z gminy o zameldowaniu na pobyt stały - wystarczy ze sie zameldujesz sie w tej gminie - u kogos z rodziny, u znajomych, lub wwynajetym mieszkaniu, domu. PAle prblem moze byc ze znalezieniem kogos kto bedzie chcial cie zameldowac.

Kredyt może zostać przeznaczony na sfinansowanie zakupu użytków rolnych w celu m.in powiększenia gospodarstwa rolnego do pow. nie większej niż 300 ha użytków rolnych. Przy wyliczaniu pow. uwzglednia sie również grunty dzierżawione czyli grunty własne + grunty dzierżaione + grunty kupowane = max 300 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
A po czym sadzisz ze nie maja tych kredytow??? pytalas sie??? jesli nie to sie nie wypowiadaj. To ze sa one malo popularne nie znaczy ze banki ich nie udzielaja, poprostu ludzie nie wiedza ze cos takiego istnieje.

tia.

Pytam się o te kredyty od 3 lat i zawsze słyszę - mamy tylko nKZ (czemu nie nGR - bo nam bardziej opłaca się nKZ).

A i upuść trochę z tonu ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim banku sytalas?? moze warto pojsc do innego??

Tak wogole kredyty preferencyjne dla bankow to nie interes. Jesli sa limity na nKZ to sa na inne linie, w bankach nie ma podziału limitow na linie.

 

Ale jesli bardzo zalezy ci na kredycie preferencyjnym z linii nGR to warto pojsc do banku i powiedziec ze oprocz tego kredytu chcesz jeszcze kredyt obrotowy na 1rok. Po skonczeniu kredytu obrotowego nie musz go odnawiac na kolejny okres, a preferencyjny zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj