Skocz do zawartości
analitykkred

Kredyt preferencyjny z linii nGR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Chciałam wszystkim zwrócić uwagę na kredyt preferencyjny z linii nGR - kredyt na zakup użytków rolnych przeznaczony na utworzenia lub powiekszenie gospodarstwa rodzinnego.

 

Kredyt podobny do nKZ ale okres kredytowania to max 20 lat (w przypadku nKZ - tylko 15).

 

Warunk do spełnienia

- o kredyt moga ubiegać sie rolnicy indytidualni posiadajacy pow. użytków rolnych nieprzekraczajacą 300 ha,

- prowadzacy osobiście gospodarstwo rolne (dowodem jest oswiadczenie prowadzącego gospodarstwo rolne poswiadczone przez wójta/burmistrza/prezydenta miasta),

- posiadajacy kwalifikacje rolncize (trzeba miec wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub prowadzic gospodarstwo rolne min. 5 lat, lub udokumentować że pracowało sie w gospdoarstwie rolnym min. 5 lat.)

- trzeba mieszkac w gminie na obszarze której położona jest min. jedna kupowanan nieruchomość (dowodem potweirdzajacym zamieszkanie jest zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały).

 

Trochę wiecej warunków ale okres kredytownaia dłuższy niż w przypadku nKZ. Oprocentowanie takie samo jak przypadku nKZ - 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po czym sadzisz ze nie maja tych kredytow??? pytalas sie??? jesli nie to sie nie wypowiadaj. To ze sa one malo popularne nie znaczy ze banki ich nie udzielaja, poprostu ludzie nie wiedza ze cos takiego istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunek ten nie jest negocjowalny - sa to sztywne warunki ARiMR ale mozna go obejsc - dowodem na to ze mieszkasz w gminie na ktorej polozona jest chociaz jedne z kupowanych działek to zaświadczenie z gminy o zameldowaniu na pobyt stały - wystarczy ze sie zameldujesz sie w tej gminie - u kogos z rodziny, u znajomych, lub wwynajetym mieszkaniu, domu. PAle prblem moze byc ze znalezieniem kogos kto bedzie chcial cie zameldowac.

Kredyt może zostać przeznaczony na sfinansowanie zakupu użytków rolnych w celu m.in powiększenia gospodarstwa rolnego do pow. nie większej niż 300 ha użytków rolnych. Przy wyliczaniu pow. uwzglednia sie również grunty dzierżawione czyli grunty własne + grunty dzierżaione + grunty kupowane = max 300 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100
A po czym sadzisz ze nie maja tych kredytow??? pytalas sie??? jesli nie to sie nie wypowiadaj. To ze sa one malo popularne nie znaczy ze banki ich nie udzielaja, poprostu ludzie nie wiedza ze cos takiego istnieje.

tia.

Pytam się o te kredyty od 3 lat i zawsze słyszę - mamy tylko nKZ (czemu nie nGR - bo nam bardziej opłaca się nKZ).

A i upuść trochę z tonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim banku sytalas?? moze warto pojsc do innego??

Tak wogole kredyty preferencyjne dla bankow to nie interes. Jesli sa limity na nKZ to sa na inne linie, w bankach nie ma podziału limitow na linie.

 

Ale jesli bardzo zalezy ci na kredycie preferencyjnym z linii nGR to warto pojsc do banku i powiedziec ze oprocz tego kredytu chcesz jeszcze kredyt obrotowy na 1rok. Po skonczeniu kredytu obrotowego nie musz go odnawiac na kolejny okres, a preferencyjny zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Narko
   Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
   http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
  • Przez Luke16
   Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
×