ZetorPower

System omłotu klawiszowy czy lepiej rotorowy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZetorPower    0

Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

klawisze w bs to niejest zbyt popularne, te maszyny były konstruowane dla rotorów więc taki system powinien byc lepszy, ale i tak troche się za nim sypie. Jak bedziesz kupował to wejdź do zbiornika i otwórz właz do bębna domłacającego oceń jego stan i stan rotorów bo z tamtąd widać, drugi bęben to jego słaby punkt, szczególnie jak nie odpowiednio przystosuje się go do zbioru kukurydzy, a naprawy są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

A niby jaki to słaby punkt? Co się ma z nim dziać??? ciekawi mnie to bo kosiłem swoim qq i nie wiem co to znaczy "nie odpowiednio przystosuje sie go do qq" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

kosilby tylko rzepak pszenice jeczmien gorczyce i wyge a kukurydzy nie mam i nie planuje


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

kolega narzekał na pobite nasiona rzepaku, obecnie najmuje do koszenia rzepaku kombajn z wytrząsaczami klawiszowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

kolega narzekał na pobite nasiona rzepaku, obecnie najmuje do koszenia rzepaku kombajn z wytrząsaczami klawiszowymi.

 

 

ale co masz na myśli

ja kosiłem rzepak BS i łady wyszedł :)


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nie wiem, ale dużo było pobitych,uszkodzonych nasion, może to zależy od wilgotności nasion, zrezygnowali z bsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Cos chyba w tym jest bo znajomy ma S690 i tez nie mogł kosic rzepaku.Cos tam niby serwis poprawił ale i tak kosil 2266 a 690 tylko zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

w pierwszej wersji bs-a trzeba było mieć odpowiednio mniejsze koło pasowe zwalniające obroty bębna domłacającego ponieważ zbyt szybkie obroty tego bębna w kukurydzy powodowały urywanie się belek separatora, nie wiem jak to było rozwiązane w niebieskich maszynach ale w czerwonych gdy nie zostały obniżone obroty separatora (poprzez inne koło pasowe) kukurydza bardzo niszczyła separator i wszystkie rotory, Przerabiałem to w swojej maszynie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja w swoim nie zmieniałem koła pasowego do kukurydzy i nie miałem takich problemów, może niebieski jest juz zmodernizowany.

 

Co do rzepaku to ja nie miałem połówek u siebie :blink: jedynie ten kombajn źle traktuje słome a co do wymłacania, przerobu i strat to nie mam żadnych zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ale ty @BSZ110 masz rotorowy tak ? słome i tak scinam bo mi nie potrzebna


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli już o tym dyskusja to ja bym chętnie kupił a przynajmniej potargował się o klawiszowego bs-a oznaczenie z-120 jeśli by ktoś wiedział na sprzedanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

rotor mowicie o tych 8 bebnach mlocaco-separujacych?

http://www.bizon.agroport.pl/bsz110.html

 

rotor raczej okresla jeden badz dwa bebny mlocaco-separujace, ale wzdluzne.

 

z jakiegos powodu zaprzestano prac nad tym wielobebnowym systemem omlotu i separacji, wiec chyba nie byl najlepszy :/ .

znajomy ma 2 commandery i jak na wielkosc tego kombajnu, moc silnika to wydajnosci oszalamiajacej nie osiaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

Ja w swoim nie zmieniałem koła pasowego do kukurydzy i nie miałem takich problemów, może niebieski jest juz zmodernizowany.

 

Co do rzepaku to ja nie miałem połówek u siebie :blink: jedynie ten kombajn źle traktuje słome a co do wymłacania, przerobu i strat to nie mam żadnych zastrzeżeń

 

 

ja akurat zmieniam kolo na kukurydze

i wszyscy kolo mnie tez zmieniaja

 

tam w tabeli tez pisze zmiana koła ,jak sie nie myle


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Tak, patrzyłem do książki i pisze, że zmiana koła ale ja nie zmieniałem i z kombajnem nic się nie działo oraz kukurydza nie była uszkodzona i znacznych strat nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a powiedzcie mi czy to prawda ze czesci do niego nie ma albo jest mało bo tak poczytalem inne tematy i roznie pisza ludzie a wy na biezonco jestescie, a i ile ma wzrostu BS ?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Ma kto zdanie o Case IH z tych starszych Rotorowców ?? podobno bardzo dobrze i szybko młócą ceny dużo lepsze od Class-ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego klawiszowy bo to by był taki przerośniety rekord bo tak trzy bębny klawisze kosz sitowy jak bs chodzi mi o powierzchnię czyszczenia duży zbiornik i silnik 220KM heder 5m i jeszcze hydrostat to by było coś ładnego tak mi się wydaje tylko niestety jeszcze takiego w ogłoszeniach nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wedlug mnie to tak

jak chcesz zbierac slome to klawiszowy

a jak nie chcesz slomy to rotot (bo rotor strasznie rwie slome i potem ciezko prasowac) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

Witam mam mały problem , chcę kupić BS i nie wiem co wybrać ogólnie mi chodzi o kamienie które są na polach mojei okolicy , dokładnie mi chodzi o to czy rotory wytrzymają ????? czy lepiej układ klawiszowy taki jak jest w rekordzie który się sprawdza i cepy wytrzymóją wapniowe kamienie , :) i co z tymi rotorami są wrażliwe czy nie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj