ZetorPower

System omłotu klawiszowy czy lepiej rotorowy?

Polecane posty

ZetorPower    0

no własnie dobre pytanie tez mam duzo takich kamieni pa polach


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Kolego wszyscy jadą i nikt nie ma problemów z kamieniam, od tego masz łapacz kamieni a jak juz Ci wpadnie to współczucie sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

A masz pojęcie ile by kosztowała naprawa rotorów ???? podobniesz jest droga to ile kosztuje ?????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kamienie to proponuje pozbierac a nie szukac takiego kombajnu ktory to wytrzyma. Po siewie wystarczy przejechac ciezkim walem dla wgniecienia kamieni w ziemie.Taniej bedzie jak naprawiac kombajn w srodku zniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

może i masz racie ale jak byś zobaczył pole na którym 70% to kamienie a 30% piasek z ziemią to co wtedy ???? też wałować? , ja kosze głuwnie na usugach , no a kamieni w moiej okolicy nie brakuie nawet sa chyba ze 4 kopalnie i niedaleko firma co kamień na wapno wypala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Co do naprawy to nie wiem, nie interesowałem się tym. Zawsze idzie kupić używany. Dorobić też idzie tylko wiadomo, przez zniwa nie ma czasu czekać tyle na część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ej @BSZ110 to jak jest z tymi czesciami do niego ?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Części są tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ;) W BS'ie jest duzo częsci z rekorda, giganta i co nieco z supra wiec idzie sobie dac rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

ale sa tez cześci uzywane :)

ja tak robie , jak do zwolnicy kupowałem zębatki

 

no częsci sa tylko za odpowiednia cene :)

, ale tam niema co sie psuc ,bo paski kupisz wszystkie bez problemu


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

no paski tak łozyska tez a takie czesci do skrzyni idzie kupic? czy uzywane tylko ? i gdzie uzywanych szukac? bo musze powiedziec ze na allegro zadko widze a nwet jak jest to nie w sezonie


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

mi sie jeszcze nic nie zepsuło w skrzyni

to niewiem ale napewno idziee cos dostac

 

ja jak kupowałem amortyzatory do BS to w Dragonach kupowałem uzywki


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Kolego np. mechanizm różnicowy w BS jest z Fergusona. Komplet kupiłem u Korbanków. Nie taki diabeł straszny jak go malują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

cześci sa tylko trzeba szukac :)


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Ja mam pytanie z innej beczki. Jestem studentem i mam do napisania pracę inżynierską której tematem jest porównanie systemu rotorowego i klawiszowego. Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z jakąś literaturą fachową. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Temat stary ale...

 

Bizon BS ( i zbliżony Claas Commandor CS ) NIE jest kombajnem rotorowym tylko bębnowym ( BS - bęben system, CS - cylinder system ) i nie mają NIC wspólnego z rotorem np. w Case (Axial Flow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Długo nad tym myślałeś? 

Nie ma czegoś takiego jak kombajn bębnowy, rotorowy czy klawiszowy. 

Kombajn może być zbożowy itd.

Jaki ma system omłotu i separacji to już inna kwestia

Rotor może być zarówno do omłotu jak i separacji. Wzdłużny i poprzeczny.

Swoją drogą słowo "rotor" oznacza część wirującą, wirnik czyli coś co wykonuje ruch obrotowy wokół własnej osi.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Długo to twój ojciec myślał.... to tak na przywitanie bo widzę, że to lubisz. 

 

Całkowicie przyjęte przez samych producentów jest oznaczanie kombajnów jako rotorowe (wzdłużne np. Case), poprzeczne ( Gleaner ), klawiszowe (większość), hybrydy ( np. Claas ), bębnowe ( BS, Claas CS ) i każdy normalnie myślący człowiek wie o co chodzi. A co do BS-ów to sam producent określał to jako układ bębnowy stąd nazywanie tego rotorem ( w przyjętym określeniu tego systemu ) jest błędne.

 

Zresztą to co piszesz można podczepić pod: nie ma samochodów elektrycznych, są samochody osobowe, dostawcze itp. Napęd może być elektryczny. Taka dyskusja nie ma sensu chyba, że chcemy w siebie mięsem bez powodu porzucać co pokazałeś rozpoczynając swój post. 

  Edytowano przez Camel81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Odgrzeje 😁 

Czyli co w końcu niszczy tą słomę ? 

Rotor czy wielobębnowy ?

Użytkuje ktoś na forum case 2388 lub podobne ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Trochę zabytkowy temat na którym się udzieliłem i nie doczytałem riposty. Bęben system vs cylinder system, fajne słowa mają w tym angielskim no chyba że Claas opisuje po polsku ;). 

Co do tej słomy to raczej nie ma znaczenia jakie elementy wirujące a jak długa droga dla słomy. Tylko w przypadku BSa nie masz na to wpływu a w rotorach poprzecznych ( przynajmniej niektóre) można przyspieszyć przepływ masy co powoduje polepszenie jakości słomy kosztem separacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj