Skocz do zawartości
barti022

Kurs chemizacyjny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kurs
endrju    18

Witajcie , wie ktoś  może kto organizuje kursy chemizacyjne na terenie powiatu Sierpeckiego lub Płockiego ( Mazowieckie ) byłbym wdzięczny za pomoc ,gdyż w necie nie mogę nic znaleźć a muszę zrobić ten kurs . Odrazu mowię ,ze ten  który gmina organizuje odpada bo jest ograniczona ilość miejsc ,a nie wiadomo kiedy będzie nastepny termin 

wieslaw16    46

Witam,w swoim ODR taką informację zapewne najprędzej uzyskasz gdzie najbliżej Twego miejsca zamieszkania będą takie kursy organizowane  :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

jacus    100

U mnie jest chyba jeszcze z 5 terminów, raz w miesiącu robią. zdaje się ze chętnych brakuje. W lokalnej telewizji parę razy dziennie reklamy, w gazecie prawie codziennie ogłoszenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

szopen    28

Bo unia dała kasę i trzeba ją wykorzystać. Paranoja jak zwykle z dotacjami.

mtracz    71

Mam takie pytanie. Ukończyłem kurs na obrót i konfekcjonowanie środków ochrony roślin. Czy to wystarczy żebym mógł pryskać opryskiwaczem polowym, czy muszę jeszcze ukończyć kurs chemizacyjny.Dodam tylko, że za kurs na obrót zapłaciełem ok 450zł.

Po kursie dostałeś przecież zaświadczenie zakońcenia kursu i tam jest napisane - zaznaczone czego się tyczy.

Jeśli zdawałeś na obrót to tylko jego się tyczy. Na kursie ktokolwiek mówił cokolwiek o pryskaniu opryskiwaczem? Zapewne nie.

Musisz odbyć osobny kurs na opryskiwacz.

magnum123    47

A ja się pytam czego uczy taki kurs jak sie już go kiedyś miało a no niczego bo co pryska się inaczej. To tak jakby egzamin na prawko zdawać co 5lat, pewnie wielu by nie zdało, a kurs chemizacyjny zdają wszyscy. W zeszłym roku zaliczony po raz 2 za jedyne 150 zł o to tu chodzi jak ktoś jeszcze tego nie wie. Organizują go zazwyczaj lokalne ODR-y

newagro    7

Jeśli prowadzący szkolenia nie mają odpowiedzialności za to co prowadzą to można podchodzić tak do tych szkoleń. Ja zaobserwowałem podejście że raz przygotowana prezentacja jest tylko w niewielkim stopniu modyfikowana bo raz stworzona jest idealna.  A o pytaniach na testach to już nie wspomnę. Raz stworzone mija 10 lat a pytania te same. 
A rzeczywistość jest taka, że przez ostatnie dwa lata zaszły ogromne zmiany w środkach od nowych sposobów oddziaływania po większą selektywność i specyfikę działania. Parę lat temu środki działały bardziej totalnie teraz jest kierunek w stronę selektywności i bezpieczeństwa dla środowiska. 
Zapomina się, że jak sama nazwa mówi są przeznaczone do ochrony roślin, a nie traktowane jako coś co zwiększa plon. To tak jakby dziecko od małego faszerować lekami i zapominać o innych rzeczach wpływającymi na jego rozwój.

Edytowano przez newagro

prorok    773

Niestety nie możesz. Musisz mieć ukończone 18 lat.

szymek2206    0

Mam pytanie, czy w Waszych okolicach jest może w najbliższym czasie przeprowadzany kurs chemiczny?? PILNE Mazowieckie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debski70
      Witam! W związku ze zmianami odnośnie obrotu gruntami rolnymi,, do zakupu działki potrzebuje uprawnień rolniczych. Gdzie takie uprawnienia mogę jak najszybciej i bezproblemowo zdobyć? Czy na takich kursach trzeba zdawać jakieś egzaminy państwowe, czy wystarczy ukończyć tylko kurs Jestem z woj. łódzkiego. Pozdrawiam
    • Przez adamc330
      Witam niedawno skończyłem kwalifikowany kurs zawodowy R3 i moje pytanie kieruje do osób które też skończyły taki kurs, czy musiał ktoś płacić za przystąpienie do egzaminu z OKE ????.
      Podczas odbioru zaświadczenie o ukończeniu kursu R3 szkoła zażyczyła sobie opłaty w sekretariacie lub wpłacenie na konto szkoły pieniędzy, bardzo mnie to zdziwiło że nie kazali płacić prosto na konto OKE tylko na konto szkoły.
    • Przez weengosz
      Witam serdecznie, stoję przed wyborem szkoły, a raczej kursu, dzięki któremu zdobędę kwalifikacje rolnika.

Na razie natknąłem się na 2 warte uwagi szkoły:

1. http://www.cs-doctrina.pl/kursy-kwalifikacyjne/technik-rolnik/

2. http://kursr3.pl/?gclid=Cj0KEQjw5YfHBRDzjNnioYq3_swBEiQArj4pdJgZURRu70vYF_4Y8lJgmo9lkCDPg09EwuvUtM5VNMYaAscs8P8HAQ

Zależy mi żeby zdobyć te papiery jak najprościej, bez jeżdżenia daleko, beż żadnych dodatkowych ukrytych kosztów itp

Czy ktoś może polecić którąś z tych szkół? Czy może poleci mi jakąś inną?

• Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez Diwad890
      W jakim wojewóctwie moge zrbić prawo jazdy kat t z przyczepa jednoosiowa na egzaminie?