barti022

Kurs chemizacyjny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adka    8

No wiem że nie wypada, ale niekiedy trzeba :)

Dzisiaj pomagałam w organizacji kursu chemizacyjnego i się dowiedziałam że w przepisach BHP pisze, że kobiety nie powinny pracować przy opryskach, ale ten Pan który wykładał to powiedział ze nie jest to zabronione a tym bardziej jeżeli ktoś nie ma innego wyjścia, tylko żeby dbały o założenie maski i starały się Panie za długo nie pryskać, tzn. z przerwami. To są jego słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Prace związane ze stosowaniem środków ochrony roślin mogą wykonywać jedynie zdrowi mężczyźni, wyposażeni w odpowiednią odzież ochronną i ochrony indywidualne (rękawice, okulary ochronne i maski)."

 

Źródło:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ciop.pl%2F22654.html&ei=z5HNUZvvJoeQtAbSr4DAAg&usg=AFQjCNGdyRu3zY5QUaIJ0Q91MsK64Eqfag&sig2=vsjkqLIjdmxub04MPi1oVA&bvm=bv.48572450,d.Yms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopczenko    0

Trochę odkopie temat

 

Ktoś się orientuję czy w najbliższym czasie w okolicach rzeszowa będzie jakiś kurs organizowany ?

albo najlepiej czy da sie zdać sam egzamin bez kursu.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,jeszcze w ubiegłym roku były kursy dwu-dniowe, a wtym roku trwają jeden dzień i na koniec dnia masz egzamin, to raczej jak byś spał na wykładach to może byś i nie zdał i po co kombinować jak będziesz kilka godzin na kursie to zawsze jakąś wiedzę posiądziesz na ten temat i zaraz egzamin :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Tylko jak ktoś chce zrobić podstawowy (dwa dni) to już jest problem, bo ciężko taki znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopczenko    0

No właśnie mam taki problem, że kurs jest za 2 tygodnie w tyczynie, tyle że on trwa 3 dni a ja z powodu wyjazdu moge być tylko na pierwszym dniu, kurs chetnie moge przejść cały, żeby może cos ciekawego sie dowiedzieć, tylko z czasem problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat

 

Ktoś się orientuję czy w najbliższym czasie w okolicach rzeszowa będzie jakiś kurs organizowany ?

albo najlepiej czy da sie zdać sam egzamin bez kursu.. :D

Wszystko się da , tylko trzeba wiedzieć z kim zagadać :) .

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Koledzy robił już ktoś ten nowy kurs uzupełniający jednio dniowy ???


Jeśli tak proszę o kontakt na PW mam kilka pytań


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

Jutro idę,wieczorem opisze co i jak ale pewnie to taka sama parodia jak wcześniej-ile tych kursów już zrobiłem-chyba 3 czy 4.

nowości-kurs bezpłatny,dojazd płatny[ale to w sąsiedniej wsi. Wiec kokosów nie będzie] i darmowa wyżerka-chyba dla zachęty.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem po kursie 1-dniowym. Parodia i nic więcej. Siedziałem 7godzin po czym pisaliśmy "egzamin". Jeszcze odpowiedzi nam podawali.... parodia. Co najlepsze odpowiedzi A,B,C i prawidłowa odpowiedź zawsze była najdłuższa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

Dokladnie tak samo jak u mnie,dobrze ze lalo więc  w domu bym się nudził.Tak to okazja do spotkania z kolegami i znajomymi. kawa, ciastka,obiad i 10 zl dojazd :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, parodia czy nie ale nie wszędzie,i jak widać to część kolegów z takiego prowadzenia kursu i egzaminu nie są zadowoleni, i woleli by aby to w inny sposób się odbywało wszystko, ponadto jakkolwiek to się odbywa to jednak zawsze jakąś nową wiedzę można zdobyć, jak  czytam koledzy takie opinie to wniosek wyciągam taki że pewnie byście woleli bardziej rygorystyczny taki kurs z egzaminem jak na prawko, a wówczas byście biadolili dopiero że takie h..e czy takie, gdyby połowa kursantów tylko zdała  :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

To nie chodzi o ostrzejszy kurs tylko o kompetentnych prowadzących, który chcą przekazać nowe rzeczy jakie dzieją się w ochronie roślin a nie odbębnić tylko kurs, jak by sami tam za karę byli.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Byłem już kilka razy na kursie i jak się zapytałem o maksymalny wiatr przy pryskaniu końcówkami AIXR to prowadzący zrobił wielkie oczy i prosił o nie zadawanie szczegółowych pytań.

Potem się wszyscy dziwią że rolnik pszczoły wytruł.

Szlag mnie trafia jak widzę chmurę za opryskiwaczem, jak można nie mieć zielonego pojęcia o opryskach i być rolnikiem.

Kurs i egzamin powinien być ostry to może część nauczyłaby się wreszcie czegoś pożytecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Jak się kładzie nacisk na przepisy, a nie na teorię to tak szkolenia wyglądają jak wyglądają.

 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,tak właśnie być powinno nacisk na przepisy, jak też i teorię ,przy tym rygorystyczny egzamin :rolleyes:  ,a tak absurdalnych postów na publicznym forum by nie było, bo coś takiego by nie miało miejsca,a osobom którzy tak i to publicznie twierdzą jak przeszli szkolenie i egzamin, powinno zostać unieważnione(cofnięte) zaświadczenie o ukończeniu szkolenia , albowiem wygląda na to że właściwie nie posiadają odpowiedniej wiedzy w tym zakresie i samodzielnie egzaminów nie zdali, a tym samym nie są świadomi tego jakich szkód mogą narobić opryskami, i trudno stwierdzić teraz czy się chwalą czy też żalą, ale pewnie czas zrobi swoje m.innymi takimi pisaniami na forach,i dobrze by się stało aby takie osoby zostały z identyfikowane :lol: w takich forach  i cofnięto im uprawnienia, bo mogą truć siebie oraz innych chemią,i oby były to bardzo rygorystyczne kursy i egzaminy, tak że może połowa zdołała by zdobyć uprawnienia, no i nie będzie że tak powiem "jakaś parodia" a z goła może wyglądać odwrotnie i niestety pod górkę  :o Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Ty kolego sam sobie cofnij lub dobrowolnie oddaj   :P

Jak będzie większy rygor to możliwe że będzie bardzo mała frekwencja, a i tak bynajmniej w moich stronach na dzień dzisiejszy mało kto w tym uczestniczy.

Bo co zapłaci te 80-100 zł nie zaliczy to już drugi raz nie zechce iść... A i dla szkolących nie będzie to na rękę.

Szkolenia są ok, aby było to przeprowadzone w sposób ciekawy i kompetentny

 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,ja nie narzekam ani na kurs ani na prowadzących, czy w końcu sam egzamin, w ręcz przeciwnie . I głupich rzeczy nie wypisuje w tym temacie publicznie, bo człowiek myślący najpierw myśli potem mówi lub piszę ,a ci co mają problem z myśleniem najpierw mówią lub piszą potem zaś myślą nad tym, co odwalili za babora.Problem się zaczyna kolego jak masz kontrolę w gospodarstwie ,a za brak uprawnień i atestu opryskiwacza pojadą Ci procentowo po dopłatach i wiem co piszę bo już kilka kontroli miałem i zaczyna się kontrola właśnie od oprysków i takim pisaniem sami sobie psujecie tylko opinie ,a pozostałym autorytet i radzę włączyć myślenie i to rozsądne! :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

Chłopcy jak mam uprawnienia odkąd je wprowadzono[nie pamiętam ile lat temu] i to 1 dyplom był bezterminowy, a robię opryski ponad 20 lat -co roku dziesiątki ha i chyba nie myślicie ze mógłbym nie napisać testu- ot tak dla sportu- samodzielnie i to bezbłędnie ,  do tego wytknąć prowadzącemu błąd w konspekcie prelekcji dotyczący dopuszczalnej prędkości wiatru. Przez tyle lat zresztą niewiele w opryskach się zmieniło -ile nowych substancji czynnych wprowadzono?. Więcej wycofano,żadnej rewolucji przez 5 lat nie było i nie będzie .Co roku widzę skutki błędów w opryskach ,ale u ludzi którzy nigdy na takich choćby udawanych szkoleniach nie byli.

U mnie w powiecie jest ponad 15 tys gospodarstw[średnia 2,66 ha] ,wiec jaka jest szansa na kontrole? Są wsie w których nikt nie ma uprawnień.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na szkoleniu facet z PIORiN mówił że statystycznie rzecz biorąc gdyby chcieli skontrolować wszystkie gospodarstwa w kraju to zajęło by im to 70 lat. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej92xp    0

Mam takie pytanie. Ukończyłem kurs na obrót i konfekcjonowanie środków ochrony roślin. Czy to wystarczy żebym mógł pryskać opryskiwaczem polowym, czy muszę jeszcze ukończyć kurs chemizacyjny.Dodam tylko, że za kurs na obrót zapłaciełem ok 450zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,myślę że najpewniejsza i wiarygodna wiedza w tym temacie będzie u żródła,  czyli zadzwonić do biura, do kierownika agęncji i muszą  udzielić Ci informacji, i będziesz miał pewność  :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej92xp    0

 Masz racje. Tak zrobię a jak będę wiedział to podzielę się na forum.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj