barti022

Kurs chemizacyjny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
barti022    0

Hej mam takie pytanko wybieram się na kurs chemizacyjny i chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie odbywa się taki kurs? Jakich pytań można się spodziewać na egzaminie? jestem nowy wiec sorki jak coś zle wpisałem ale przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dwa tygodnie temu uczestniczyłem w takim kursie, trwał on dwa dni, egzaminem wogóle się nie przejmuj bo jest on właściwie tylko pro forma, bardzo łatwe pytania nt zagadnień poruszanych na wykładach i trzeba się bardzo postarać żeby go nie zdać.

pozdro


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Pewnie będzie jak zwykle pic na wodę wyciągnięcie kasy za papier. Pogadają liste zrobią i po ptokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kurs sama przyjemność posiedzieć i pogadać sobie a egzamin prosty i tak sobie wszyscy pomagają także spoko nie ma się czego bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

A taki kurs jest teraz jednorazowy czy trzeba go co jakiś czas robić znowu? Bo mój ojciec jak był pierwszy raz to miał tylko go na 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Z tego co wiem to jest ważny 5 lat. Sam dzisiaj idę na taki kurs. 90 zł u mnie kosztuje taka przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

U mnie ostatnio kartka chodziła po wsi od sołtysa że u nas też taki kurs będzie tyle że za 80zł. Kurcze taki kurs to powinien być jednorazowy a nie co parę lat dawać im kasę za papierek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

8 lat temu jak robiłem kurs to był ważny 15 lat, tak było napisane na zaświadczeniu. :blink: 2 lata temu musiałem robic znowu papier bo jego rzeczywista ważnośc jest 5 lat. U nas kontrol potrafi przyjechac na pole więc lepiej zrobic i miec spokój. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Egzamin to wielka ściema. Po 1 pytania nie są trudne, jeśli się dobrze słucha większość odpowiedzi można samemu zaznaczyć. Jak czegoś nie wiedziałem to albo się ściąga od kogoś albo ci niby uczący chodzą i podpowiadają. Powinno się mieć 70 % prawidłowych odpowiedzi jak na egzaminie zawodowym. U mnie na ponad 50 osób wszyscy zdali. Ogólnie coś tam nowego można usłyszeć ale większość to były oczywiste rzeczy o których wszyscy rolnicy powinni wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti022    0

Tak jak pisaliście ten kurs to ściema, egzamin prosty do tego praktycznie dostaliśmy gotowe odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wy to macie dobrze. Gmina czy ODR dba o swoich rolników. U mnie nie organizuje się kursów. Jedyna możliwość to szkolenie przez ODR, które kosztuje 200zł. Trzeba się zapisać i czekać, bo chętnych brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Thomas2135-Takie szkolenie możesz zrobić w drugim krańcu Polski,nie musisz czekać aż u ciebie się zbierze jakieś 20 osób(najczęściej tyle jest potrzebnych).Niech Ci gminny agronom poda inne miejscowości i terminy[wymuś to z niego-chętny nie będzie bo to oznaczać że źle się stara-jakieś pieniążki z tego mają.]

Już nawet nie chodzi o kontrolę-co roku ileś tam środków podlega pod świadectwo nowych ,bez świadectwa nie kupisz i tu się zaczynają schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pójdź z tym do ODR tam na pewno coś ci doradzą ODR mają informacje o takich kursach które to właśnie organizują na szerszym obszarze. Ja bylem rok temu to było kilka szkoleń w okolicy w każdej gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Ja robiłem kurs chemizacyjny w listopadzie , organizowany był przez ODR, zapłaciłem 80zł. A informacja o kursie była w gazecie lokalnej. A egzamin prosty, łatwy i przyjemny. A papierek musi być żeby kupić środki ochrony roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Cena takiego kursu zależy od ilości chętnych, powyżej określonego progu jest taniej. Ja robiłem 3 lata temu to płaciłem 75zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj byłem dowiedzieć się w ODR czy będzie może organizowany kurs chemizacyjny i okazało się, że będzie, ale pod koniec marca. Nie jest tak źle jak pisałem. Czy na prawdę jak piszecie nie będzie można w tym roku kupić ŚOR bez owego kursu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A taki kurs jest teraz jednorazowy czy trzeba go co jakiś czas robić znowu? Bo mój ojciec jak był pierwszy raz to miał tylko go na 4 lata.

Ja jak pierwszy raz robiłem ten kurs to miałem wbite "bezterminowo". Podobno w Polsce prawo nie działa w stecz ale te "bezterminowo" zmieniono na 5 lat i 4 lata temu musiałem znowu robić kurs.... Pytania zależą od komisji egzaminacyjnej i są raczej proste(czasem podchwytliwe) bo w sumie na takim kursie nie ma nic skomplikowanego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak niektóre środki nie można kupić bajcy niektórych toksycznych środków nie kupisz bez kursu o ile się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Chodzi tylko o środki pierwszej i drugiej klasy toksyczności. Resztę można kupić bez obaw. Ale ten kurs nie jest tylko po to żebyś mógł kupić środki. Chodzi o to, że wykonując zabieg opryskiwania powinieneś być przeszkolony czyli mieć taki kurs. W przypadku braku jest kara bodajże 100 euro. To samo jest za brak atestu opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@pasiu66-Z tą pierwszą i drugą klasą toksyczności to masz rację ,ale kilka lat wstecz-bo tak było.Niestety już nie jest-niektóre 3 i 4 klasy też ze świadectwem,a co roku lista jest dłuższa.
Zaprawy nasienne i głupie Reglone jest na świadectwo-tak że już prawie bez świadectwa się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adka    8

Tak powracam do tematu... Czy słyszał ktoś może o tym, iż podobno od 1 lipca tego roku kobiety nie będą mogły uczestniczyć w kursie chemizacyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież oficjalnie wykonywanie oprysków przez kobiety jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adka    8

Aaaa... No to fest..., Nie wiem co za mądrzy ludzie to ustanawiają..

 

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ada, trudna rada, ale kobietom robić oprysków nie wypada. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj