Polecane posty

siolek    0

Witam wienc tak chcę kupić pompe elektryczną z rozdrabniaczem miała by ona pompować szambo około 7tys l na rok dlatego chce kupic bo umnie za beczke 2tys l za wywóz wołają 75-85zł ładne zdzierstwo tylko nie wiem czy ona da rade w gnojowicy mam na myśli takie pompy z rozdrabniaczem cena max do 220zł może polecćie coś od siebie w takiej cenie a moje propozycje to:

http://allegro.pl/super-pompa-z-rozdrabniaczem-do-szamba-2950w-20m-i2081167071.html

http://allegro.pl/pompa-do-szamba-2750w-z-plywakiem-waz-20m-2-i2082566444.html

http://allegro.pl/pompa-20m-waz-do-szamba-wody-brudnej-sciekow-i2083004685.html

http://allegro.pl/pompa-do-szamba-2800w-rozdrabniacz-waz-20m-2-i2088338757.html

To tyle napiszcie czy lepsza jest z pływakiem czy bez

Gnojowice mam dość żadką troche od byków krowy i świń to napiszcie czy da rade taka napompować mi beczke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Takie nie dadzą rady. Taką pompą to sobie możesz wodę ze studni pompować trzeba będzie beczułkę z pompą kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Nie prowokuj mnie do kłutni ok jak masz tak pisać to nie pisz wcale przynajmniej umnie w temacie bende wdzięczny a tak ogulnie nie prosiłem cie żebyś pisał w mojim temacie wienc nq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

@kamin60 na 7000 litrów na rok kolega będzie kupował beczkowóz, Ty się dobrze czujesz?

@siolek jeżeli to jest tylko gnojówka rzadka to te pompy dadzą spokojnie radę.

Nawet tej gęstości jak jest szambo też sobie poradzi.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Jest dość żadka wiadomo na spodzie sie coś zawsze nazbiera ale to raz na ileś lat bym najoł beczkowóz

I ciekawe po co mi ten beczkowóz na te 7tys 3 kursy i powszystkim i czekam na drugi rok a za beczke dam z 3tys to wole sobie co idne kupic

A jak by była taka woda z srajtaśmą i g*wnami to wypompowała by ??? to to tylko sie z ciekawosci pytam

Bo szambo nie bende wypompowywać bo mam oczyszczalnie przydomową a wogóle tak tylko napiszcie czy takie coś by wypompowała takie tam śćieki z domu łazienki kuchni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Ścieki wypompuje bez problemu i typowe szambo takie bez oczyszczalni też bez problemu, mam podobną, a teraz są te pompy nawet lepsze od mojej i większej wydajności.

Z pływakiem są o tyle dobre że jak pompuje się wodę np. z piwnic to jak wypompuje to sama się wyłączy.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Niestety podejrzewam że kamin ma rację. Mam taką pompę, z tych niebieskich, i nie bardzo chcę mi się wierzyć żeby coś gęstego wypompowała. Wpadł mi kamyczek może z 7mm i pompę zablokowało i się spaliła Za pierwszym użyciem. Oddali nową na gwarancji. W nich jest wirnik za blisko obudowy. http://allegro.pl/pompa-pompy-do-wody-brudnej-czystej-szambo-tvx-800-i2099606286.html Ja mam starą, coś takiego i podejrzewam że jest lepsza. W niej wirnik od obudowy jest z 2 cm oddalony. I kamień przeleci. Ale i tak jak coś pompuję to siatką owijam pompę. Słomą ci te otwory wpustowe w obudowie i pozatyka i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrobelek02    11

Mam taką jak w załączniku 3 tylko pompuje nią tylko wodę. Raz tylko tata z ciekawości wziął ją do gnojówki i później aby lekko przepłukał to potem jak brałem ją do wody to to "śmigiełko" było całe zardzewiane i nie dało się tego ruszyć, musiałem ją rozbierać potraktować odrdzewiaczem i zakonserwować. teraz śmiga jak ta lala, także do gnojówki bym jej nie polecał ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Niestety podejrzewam że kamin ma rację. Mam taką pompę, z tych niebieskich, i nie bardzo chcę mi się wierzyć żeby coś gęstego wypompowała. Wpadł mi kamyczek może z 7mm i pompę zablokowało i się spaliła Za pierwszym użyciem. Oddali nową na gwarancji. W nich jest wirnik za blisko obudowy. http://allegro.pl/po...2099606286.html Ja mam starą, coś takiego i podejrzewam że jest lepsza. W niej wirnik od obudowy jest z 2 cm oddalony. I kamień przeleci. Ale i tak jak coś pompuję to siatką owijam pompę. Słomą ci te otwory wpustowe w obudowie i pozatyka i po robocie.

To co polecasz mi tą swoją pompe pompujesz nią gnojówe??? Albo prubowałes??

Albo polecice coś od siebie tak do max 230zł

 

A z czym mam wybrać z pływakiem czy bez???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety podejrzewam że kamin ma rację. Mam taką pompę, z tych niebieskich, i nie bardzo chcę mi się wierzyć żeby coś gęstego wypompowała. Wpadł mi kamyczek może z 7mm i pompę zablokowało i się spaliła Za pierwszym użyciem. Oddali nową na gwarancji. W nich jest wirnik za blisko obudowy. http://allegro.pl/po...2099606286.html Ja mam starą, coś takiego i podejrzewam że jest lepsza. W niej wirnik od obudowy jest z 2 cm oddalony. I kamień przeleci. Ale i tak jak coś pompuję to siatką owijam pompę. Słomą ci te otwory wpustowe w obudowie i pozatyka i po robocie.

Słuchaj ja mam pompę tego typu o wydajności już nie pamiętam teraz 7000 czy 10000 litrów/h, pompowała już różną zawartość i prze pompowała

już h.......j wie ile litrów i nic się nie zepsuło i nic nie pordzewiało, fakt jest cała plastikowa, ale chyba wiem co mówię - no słomy to te pompy pompować nie będą ;[ ale nie mów że to 14 - latek ma racje a nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

kolego spokojnie ta pompa da rade, nawet z dosc gestym....radze bez plywaka bo on i tak nic nie daje. bo jak bedziesz chial z dna wypompowac to bedziesz musial wiazac plywak do linki zeby chodzila....ja mam taka jak ta pierwsza to pompuje nia doslownie wszystko.....dopuki niezapacka wirnika cos grupszego to pociagnie wszystko. pompuje taka szmbo, gnojownik i wode ze studni.....jak chcesz miec taka pompe zeby sluzyla dlugo to poprostu nie wyciagac z dolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Przepompowywałem szambo z mniejszego do większego zbiornika i miałem założony wąż tłoczny 50m długi i też pchnęła, wyciągać można te metalowe tylko trzeba po pracy wymyć i ewentualnie jakimś olejem trochę przesmarować i nic nie powinno się im stać.

Z resztą w granicach 200zł to tylko te, i na 7000 litrów/ rok.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Słuchaj ja mam pompę tego typu o wydajności już nie pamiętam teraz 7000 czy 10000 litrów/h, pompowała już różną zawartość i prze pompowała

już h.......j wie ile litrów i nic się nie zepsuło i nic nie pordzewiało, fakt jest cała plastikowa, ale chyba wiem co mówię - no słomy to te pompy pompować nie będą ;[ ale nie mów że to 14 - latek ma racje a nie ja.

Przykro mi to mówić ale 14 latek może nie ras być mądrzejszy od nawet i 40 latka ja obejrzałem 1 pompę i dalej nie patrzyłem, no sory ale taką pompą to nie da rady. Wujek ze wsi ma i pompuje właśnie ścieki z szamba domowego ale niestety nie wyglądają jak ten. Jest ta, silnik chyba 0.5 KW no i ona mam 1,5 wysokości. Jak się niesie to ją czuć. A z beczkowozem to chodziło mi oto że niestety musi kupić usługę wybrania gnojówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiersz    3

Witam posadam taką pompę i spokojnie daje radę około 900 litrów tygodniowo pompuję a co to od 2 lat wogóle ją nie wycągam z szamba jest tam uwiązana na stałe i dopóki dzała to niech dzała i człowiek sie nie meczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JA taką plastykową w sklepie kupiłem, dałem z 190 zł. Ma 750 albo 900 wat. W marketach są po 170 zł. Wydajność ma ładną. Na niej pisze z 14 tyś, a ja to dziele przez 2 i może trochę mniej wychodzi faktycznie. Zdarzało się że pompowałem nią coś brudnego i dawała rady, ale potrafiła się zabić.Dlatego siatką owijam. Bo jak syf zatka otwór do wirnika, to trzeba dół rozkręcać.A gorzej jak na wirnik nawinie. Przy kupni trzeba patrzeć jaka jest przerwa między wirnikiem a dołem pompy. Bo wtedy takie syfy 1,5 nawet 2 cm przejdą, mogą zablokować się na kolanku, bo ono jest zredukowane do cala, a ja je obcinam. dają wąż z 3 cm średnicy i dają rady. Tych plastykowych to chyba z 4 wykończyłem. Ale jestem zadowolony z nich. Przeważnie pompuję wodę do opryskiwacza. Bardziej plastykową bym polecał do takich rzeczy, ale kup w sklepie koło siebie żeby zobaczyć jaką jest przerwa między wirnikiem a obudową.Odkręcisz kolanko to zobaczysz. Po drugie masz gwarancję na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Tak tylko kołomnei w sklepach takie stoją po 380-450zł to za tyle kasy to ja moge burdel otwierać

To kturą mi w końcu polecacie bo piszecie mam taką ale ja wystawiłem pare tych pomp i już nie ogarniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)
http://allegro.pl/po...2093087118.html Bardziej takie coś.Bez węża 149 zł. Tu pisze że ciała obce do 35mm i właśnie o to chodzi. Ja mam taką z 4 sztukę, i jestem z niej zadowolony. Potrafi kamień przepuścić przez siebie. Radził bym przy mocowaniu węża, na tym kolanku odciąć przed gwintem, żeby przepustowość kamieni powiększyć, bo w tym zwężeniu potrafi się zabić kamieniem, lub czymś. Pływak drutem podwiązuje, żeby do końca wyciągała. Tamte żeliwne mają niesamowitą wydajność, ale 6-7 mm kamyk i po pompie. Ona ma ten rozdrabniacz taki jak w maszynce do mięsa nóż przy sitku. Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Ale ona nie ma rozdrabniacza żadnego to sie mi nie bendzie zapychac z spodu mułem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Po pierwsze pompy w twoich linkach nie mają żadnego rozdrabniacza wiem bo też taką miałem.

Po drugie Wystarczy że jest trochę słomy lub jakiś mały kamyczek wpadnie to pompa odrazu staje bo jest za słaba.

Po trzecie Nie da się pompować gęstych rzeczy jak gnojowica. Ja u siebie jak taką włożyłem w gnojowice to 1000 l pompowała z godzinę, szybciej wiadrami bym nanosił.

Więc generalnie odradzam. jak pisał kolega wyżej one są dobre do Brudnej wody nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Kiedyś robiłem takie coś http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&tbm=isch&tbnid=sWUeL64Fba1t4M:&imgrefurl=http://tablica.pl/oferta/pompa-do-wody-czystej-brudnej-szlamugnojowicy-IDcXGR.html&docid=hcDCKYMavnl7iM&imgurl=http://srvimg09.tablica.pl/images_tablicapl/3089389_1_644x461/pompa-do-wody-czystej-brudnej-szlamugnojowicy-bedzin_rev006.jpg&w=343&h=461&ei=GRs0T6zgBIOu8APp2KjZAg&zoom=1&iact=rc&dur=291&sig=101385374717472573479&page=1&tbnh=143&tbnw=86&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:13,s:0&tx=65&ty=65&biw=1024&bih=628

I zrobiłem wiatrak na dole obudowe tyle że mam silnik 3.2kw i nie wiem czy nie za duży bendzie i czy mam to dokoczyc czy kupic te co podałem??? zaoszczendził bym kasy i jak cos to nic bym nie stracił bo zrobiłem to z starych gratów tylko wąż bym dokupił tylko nie wiem jak mam silnik przymontowac uchwyty do rury mam dospawac czy co??? i czy od silnika co wychodzi wałek to mam go przyspawac na stałe do wałku wiórków pompy nie wiem jak inaczej to wytłumaczyc mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Moja jest taka coś jak Tomek podał w linku, ale nic nie mówiłeś że robisz pompę, ja bym ją dokończył na Twoim miejscu, szkoda zaprzepaścić roboty. Co chciałeś spawać, bo nie wiem, silnik z wałkiem a nie lepiej jakieś sprzęgło?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

Tak myślałem nad zespawaniu wałka od śilnika z wałkiem co bendzie sie krencic i podawać gnojówke

Myśłałem nad sprzengłem tylko nie wiem jak to zrobic brakuje mi łóżyska śilnik jeszcze podpowiedzćie jak zamontować ma on 4 dziury po bokach np. =z= znak równa sie to są uchwyty przy silniku alumińowe a znak z to jest silnik i nie wiem czy przyspawać do róry dwa płaskowniki i wywierćić 4dziury i przykrencic tylko nie wiem czy to wytrzyma (te uchwyty) bo ten silnik to ma dobre 18kg jak go podniose to go czuć

 

A i zapomniałem mam beczke 1000l to jest taka blaszana i co moge zrobić żeby rozlewała na 4m?? chociaż jakaś rynna z tyłu i dziury porobić wypaliło by to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

 

Nie możesz zespawać osi silnika z osią wirnika, bo w razie awarii silnika będzie problem, sprzęgło mogło by być takie jak mają dojarki, może coś jak pompy do wody, te co ze studni pompowały, a z tym mocowaniem silnika to przydały by się jakieś fotki z bliska, bo jak nie widac to trudno kombinować w głowie, a co do beczki to wystarczy jakaś blacha wygienta tak jak byś lekko zagiął dłoń, ale 4m. to może być ciężko, na 3m. powinna lać.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Taka pompa to najlepsza będzie. Silnik 1 no może 1,5 kw wystarczy. Też taką miałem i koledze dałem. Do rury na górze miałem dwa kąntowniki przyspawane a do nich przykręcony silnik. Na wirnik s silnika nałożona rurka dość dopasowana, i przewiercona była z wirnikiem i skręcona na śrubę 8mm. Na pompie było łożysko RS i wałek do silnika. Na początku jak to ojciec zrobił to nawet dość fajnie chodziło, ale ten wałem między silnikiem a pompą tak sobie mi się podobał. Więc trochę przerobiłem po paru latach. Między silnikiem a pompą, na tym wałku założyłem dwa krzyżaki z Żuka lub Poloneza z kolumny kierowniczej. Wtedy to super chodziło i nie miało bić.Dodatkowo założyłem na to rurę plastykową z wom ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siolek    0

@tomek też tak myślałem żeby jeszcze przerobic i na jakąs kolumne albo coś bo umnie to chyba z 5kolumn jest z malucha poloneza dużego fiata jakiegos peugota a dlatego tyle bo bracia sie po lasach wygłupiali i zawsze w dżewa d*p

Ale ja mam najmniejszy silnik 3kw mam jeszcze 15kw silnik to do tego 15kw to takie śmigło z samolotu i obudowa i fest rure żeby pompowałą

A ten mój silnij 3kw ma 1500obr na minute albo 1450 cos takiego bo już starte napisy jutro mam wolne to cos bende robic oby nie piz**iło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Stasiu84
      Witam mam problem rok temu wymieniłem pompę pompa Nsz-10 do tej pory był spokój pompa cicho pracowała. W tym roku zaczęła gwizdać ,na dużych obrotach wręcz wyje  dodatkowo zaczyna pienić się olej w zbiorniku hydraulicznym, hydraulika nie ma żadnych wycieków olej wymieniany był niedawno wlany taki sam jak był superol cb40 jaka może być przyczyna tego ? wolę spytać zanim zacznę szukać przyczyny sam i rozbierać i sprawdzać  Pozdrawiam 
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj