Zaloguj się, aby obserwować  
Indiana

Kombiboksy czy stanowiska? Modernizacja obory; 50 krów dojnych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Indiana    32

Znajomy ma w planach modernizację starej obory na 50 krów dojnych. Szerokość obory (14m) pozwala jedynie na dwa warianty z korytarzem paszowym przez środek obory- kombiboksy, czy stanowiska? Które rozwiązanie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Legowiska to lepsze rozwiązanie. Ale na kombiboksy łatwo przerobić z uwięziowej. Bo wystarczy przerobić przegrody , żeby krowy nie mogły wejść na korytarz paszowy i nie trzeba rujnować istniejścych posadzek. A jak chce legowiska pod ścianą, to już wchodzą prace betoniarskie do tego całkiem nowe przegrody stanowiskowe i drabina paszowa przy stole paszowym. Więcej informacji potrzeba zeby coś więcej powiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Wygrodzenia i tak i tak będzie zakładał nowe, czy to do uwięzi czy kombiboksy, tak samo wylewki posadzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Myślałem , że chodzi o przeróbkę na wolnostanowiskową i pytasz czy lepiej na kombiboksy czy legowiska typu Agrafka pod ścianą . Widzę ,że pytanie jest inne, czy na uwięzi czy wolnostanowiskowa na kombiboksach. Ja bym obstawał za wolnostanowiskową . hala udojowa trochę droższa od dojarki przewodowej ale praca wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj