Skocz do zawartości
danex

kombajny zbozowe

Polecane posty

damianzbr    972

Wow, czyli jednak wydajniejszy skoro droższy. Tylko pewnie przy odsprzedaży 420 będzie bardziej chodliwym tematem, bo jednak nie ma co ukrywać, ostatnio to bardzo popularny model, przejął to miano od mniejszego brata 320.

Jak byś brał clasa, to koniecznie upieraj się na laser pilota w gratisie. Bo jednak pilnowanie linii prowadzenia hedera jest męczące.

Jeleń61    0

Wszystkie osoby z którymi rozmawiałem mówią, że w540 pali powyżej 25l/ha. Jak sytuacja w tym kombajnie wygląda u was? Poproszę też o opinię na temat klepiska uniwersalnego.

Edytowano przez Jeleń61

damianzbr    972

Nie no aż tyle nie pali. Na wyświetlaczu oscyluje wynik 38 - 45 l/godz. Teraz tylko kwestia ile ha w tą godzinę łyknie. Średnio można przyjąć że więcej jak 20 l/ha nie powinien wypić.

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

Z sieczkarnią czy bez? Tucano 320 wychodzi 15-20l/ha.

damianzbr    972

Tak z sieczkarnią, bo takie dane to raczej mi się kojarzą z moich pól gdzie na spokojnie można sobie to sprawdzić. A u mnie zazwyczaj wszystko idzie przez rozdrabniacz.

Tak te współczesne kombajny palą do około 20 l/ha.

Poprzednik JD 1085 palił około 15l/ha. I to był wynik raczej lepszy niż uzyskiwało się niebieskim rekordem który był u nas od nowości lub porównywalny.

tomek73    186

Zależy co kosi.

Mój NH jak był nowy to w pszenicy wychodziło dobre 18 teraz po 500 godzinach jakieś 14-15 

. Ale raz kosiłem rzepak po wymarznięciu to w 7 się zmieścił.

damianzbr    972

To jak to, z czasem silnik się przestawił czy operator nauczył kosić/opanował kombajn.

W rzepaku kombajn mniej spala?? Ja rzepaku nie kosiłem ale na oko myślałem że więcej potrzeba ON.

sobek112    5

Ktoś ogarnia temat cen kombajnów z firmy rostselmash? Według mnie jest to ciekawa alternatywa wobec droższych zachodnich kombajnów.

petro11    19

Będzie niezła porażka u tego Korbanka. Marnie to widzę. Kto to kupi? A jak ktoś kupi to kto to później odkupi? A części jak firma się wycofa? Masakra.

Arek    113

Wcale nie szkoda Korbanka, grabili sobie latami i do tej pory za kilku letnie maszyny z placu wołają jak za  nowe.

petro11    19

Korbanek jak Korbanek ale szkoda trochę punktów serwisowych od niego. Przyjeżdżali chłopaki i wciskali na potęgę Kombajny Fendt bo wiedzieli co się święci, a teraz co? Przyjadą i powiedzą że ruskie tak samo dobre? No ciekawie się zapowiada. Ja kupiłem nowy kombajn John Deere i nie żałuję bo kto będzie serwisował Fendty za parę lat? Do tego szybko stracą na wartości.

wiesko    12

Rostselmash Vector 425 375 netto, heder 5 m z wozkiem bez przystawki do rzepaku. Moze jeszcze by cos urwal.

Rostselmash Vector 425 375 netto, heder 5 m z wozkiem bez przystawki do rzepaku. Moze jeszcze by cos urwal.

A orientujesz sie w cenie NH TC5.70 albo 5.80?

lolq1660    12

cx 5.80 580tys
heder 5m+stół+wózek
3kamery
kopiowanie poprzeczne i wzdłużne hedera
sita 3D
kola 800
zaczep automatyczny

zik    0

Witam czy 430 tys. netto za tc 5.80 z rotoseparatorem , dodatkowe lusterka , oswietlenie ,fotel pneumatyczny , radio , lodowka, heder 4.57 , wozek i stół do rzepaku Tucholski, opony 650 , kamera , elektryczne sita to dobra cena?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się