danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

brzozak2    241

idz do innego dilera to dostaniesz za miesiac, a u jeszcze innego od reki. z reszta co za roznica i cos sie tak uczepil swojej racji, jestes technologiem produkcji w zakladzie w plocku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja obstaje przy swoim bo jestem bardzo świeżo w tym temacie.Żadem kombajn z taśmy nie zjezdza z przeznaczeniem że może ktoś go weźmie.Kazdy jeden jak zjeżdża z taśmy to wiadomo do jakiego dilera pojedzie.

 

Ja kupowałem i Claasa i JD takiego jak stał na placu u dealera...Spojrz tylko na plac Korbanka albo Contractus w Sokółce...tam są dziesiatki kombajnów czekających na to aż w koncu ktos je kupi...

Oczywiscie jak ktos chce to sobie wybiera specyfike kombajnu i wtedy jemu taki skladaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

es - nie znam się dokładnie ale wydaje mi się ze bardziej kilka niż wiele

wyobrażasz sobie ze w kwietniu możesz domówić poziomowanie hedera do kombajnu który tego nie miał fabrycznie?

na pewno się da tylko czy będzie to miało sens ekonomicznie?

to jak mój kumpel kupił golfa V, wybierając nie chciał dopłacić ok 5tys do klimy, po pół roku stwierdził ze jednak chce miec klimę - poszedł do serwisu aby dołożyli to mu zaśpiewano kwotę ok 10tyś, bo muszą kilka elementów wymienić - robocizna kosztuje, czesci nie hurtowo tylko indywidualnie i prosze jeździ autem bez klimy

 

można i to bez problemu założyć to poziomowanie, mało tego to i znam przypadek załozenia tylnego napędu przez dilera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Poziomowanie to był tylko przykład, nie rozpędzajcie się chłopaki. Nikt nie zrobi Wam kombajnu górskiego na placu. :)

 

 

Wracajmy do tematu; jest to temat o cenach kombajnów, a nie o fabrykach, dilerach, wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Z tym montowaniem koguta to przesadziliście. Mój dealer NH obecnie zakłada do jednego TC kopiowanie hedera ponieważ kombajn był zamówiony w starej cenie i opłaca się nawet go przezbroić i tak wyjdzie taniej. W mokre żniwa jakie za nami właśnie są jeden z właścicieli nowego CR9080 stwierdził ze kombajn nie daje rady i montowali mu napędzanę tylnia oś- na szczescie obyło się bez wymiany na inne koła tylnie ponieważ ich mocowanie nieróżni się przy wariancie osi tak jak w Claasie. Kolejną modyffikacją dodawaną przez mojego dealera jest to że w CR montują dodatkowe przewody pneumatyczne i co jakiś czas przedmuchiwane są newralgiczne miejsca w kombajnie - bo tak to ta spęrżarka by mało była wykorzystana. Ciekawym wariantem kompletacji jednego TC ,który był sprzedany przed żniwam 2010 było jego wyposarzenie w heder Vario( nie pamiętam jak on w NH się nazywa), trzeba było zamontować pompę od CX i trochę pogrzebać w hydraulice aby dorobić jedna sekcję do obsługi podłogi hedera; a wejście mi znajdźcie gdzie w folderze TC występuje z takim stołem- nie ma takiej opcji fabrycznie. Jak widać dealer może wiele zrobić jeśli chce i ma odpowiednich mechaników. Zgodzę się że w Płocku czy też innych fabrykach nie produkuję się pod klijenta ale pod dealera.

Farmer- pisałeś coś że Łukaszenka nie kupił BS i Płock musiał paść , nie wiem z kąd takich mądrości się dowiedziałeś . Płock został sprzedany NH latem 1998 roku. Przygoda z BS-ami miała miejsce w 2001 roku , w maju okazało się że Białoruś ich nie kupi i NH ma z nimi problem , w 2004 roku te kombajny mozna było kupić za ok. 200 tys czyli połowę tego co chcieli na początku , ale to juz nie miało pływu na polskiego Bizona bo juz go nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Przed nowymi żniwami ma być już dostępny heder vario do TC jak by kto zamawiał to mozna sie upierać choć w cenniku jeszcze tego niema.

Tc56, chyba coś nie tak.Problemy z BS miał bizon bo wiem dokładnie że bank który był właścicielem bizona domagał się zysków z zakładu a ci nie mieli kasy bo stało 400sztuk kombajnów i nikt ich nie chciał.Kto je potem sprzedał,czy jeszcze bizon czy już nh to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Dobrze ,że zmądrzeli i posłuchali sugestii klijentów i mozna będzie kupić to vario - jeszcze tylo sita i kierownice szarpacza regulowane elektrycznie mogli by zrobić. Jak bede w Płocku z wizyta w fabryce to ich opiepsze czemu nie ma na wyposarzeniu jakich kolwiek kluczy i narzedzi do maszyn, Claas potrafi dać tawotnicę do kombajnu , a oni co ; przy takiej ilosci maszyn jak kupuja to moga całky kontener zestawów zaraz zamówić i to śmieszna kwota będzie ,a już inna postawa wobec klijenta. Farmermf mniejsza z tym nie będziemy się o to spierać to i tak nie wskrzesi Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tc56, ochrzań ich ochrzań, powiedz niech mi choć towotnice wrzucą :D

Do Lamborghini to choć dali troche kluczy nasadowych i tawotnice a do NH to nawet śrubokręta niedali.Do mtzta kiedyś to całą skrzynio paletę części i narzędzi dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Do Claasa mi dali skrzynkę z narzędziami i kluczami.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morokempa    0

Witam. Jestem tu pierwszy raz, na tym serwisie, i chce się spytać ile kosztują najmniejsze NH z hederem 3.9.4.5? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek000    0

NH Tc 5070 heder 4,5 sieczkarnia 395 brutto zamawiałem po wizycie w Płocku 15 listopada w ostatni dzień promocji dopłacam za stół 15 i za wózek 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ta cena 395 brutto jest ze stołem i wózkiem?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

TC5070 na dzień 15.11.2010 z separatorem, koła 800, blokada mechanizmu różnic,elektroniczne poziomowanie hedera, krótkie rozdzielacze,stół do rzepaku 2 kosy mech, bez wózka, heder 4.5m, cena 431tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

@antek000 coś za dużo mi mówili że za TC5040 to ok.310 tys więc taka duża różnica to chyba nie możliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek000    0

Nie nie to cena bez stołu i bez wózka tylko separator sieczkarnia kola normalne chyba 650 za stół musze dopłacić 15 tys. a za wózek 8 tys no jeszcze radio od nich musze wydusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

to w New Holland w plocku było ciekawe ja byłem u dilera się spytać taki i taki model to oni już zamawiali raz na kwartał muszą podać modele i ilość ciągników i kombajnów a ceny kombajnu tc to zależy od dilera ile chce zarobić zobaczym roku 2011 ceny faktycznie jakie będą prow się kończy w nie których woj;;; a w Wielkopolsce już nawet niema prożba do wasz o ceny modeli wszystkich typów i modeli kombajnów jakie wyposażenie itp .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

paweł już Cię prosiłem możesz pisać po polsku a nie po swojemu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUCIU    0

cena tc 5040 280tys z wózkiem stołem sieczkarnia i heder 4.5

a tc5060 330tyś z tym samym

co sadzicie o tych cenach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj