danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

CWIREK6    0

Ok

Classa nie polecam pisałem już dlaczego.

Może jakby ktoś inny go sprzedawał to ok. No i jeszcze podstawowe części których nie można kupić w normalnym sklepie z częsciami. Trzeba ściągać od producenta oryginalne za horendalne pieniądze. Ceny kombajnów też są moim zdaniem mocno pozawyżane.

 

New Holland jest amerykański. tylko tc 54 i 56 robimy częściowo w polsce. Są to nowe konstrukcje i nie wiadomo jeszcze jak bedą się spisywały u nas.

 

A co do JD to ok ale on nie ma małych kombajnów a te z brazylii (CWS) są po prostu do kitu (czytałem o nich forum i rozmawiałem z użytkownikami).

 

A cena jest okazyjna tylko i wyłącznie dzięki moim negocjacjom. Jeśli któś jeszcze kupi kombajn w tej cenie i z takim oprzyrządowaniem to gratulacje.

z tego co wyczytałem to wnioskuje że nie stać ciebie na marke claas ja mam dwa claasy i nie nażekam może części są drogie ale te kombajny orabiają to z dobrą nawiązką

 

Laverda jest droga bo pochodzi z tego samego zakładu co mc cormick i fendt a fendt jest drogi!!

laverda polecam, kombajn nie do za jechania mam i polecam

 

Jeśli ktoś zna ceny claasów dominatorów,to BARDZO prosiłbym o podanie........... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus17    0

Witam. Chciałbym wiedziec jaka jest aktualna cen NH T5040 i T5050. Z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

TC 5060 + 4,5m heder = 365000 brutto

TC 5040 + 3,9m heder = około 310000 brutto

 

To TC 5050 ok.340000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Ja się orientuję :blink:

 

MF Activa 7240

- heder MF 420 FF- silnik Iveco 129 kW/176 KM wg ISO TR 14396

- ogumienie przód 620/75 R30

- ogumienie tył 405/70-20

- kabina z klimatyzacją

- fotel kierowcy mechaniczny

- siekacz słomy

- zbiornik na ziarno 5200 l.

- bez czujników strat ziarna

- regulacja obrotów nagarniacza elektryczna

- 5 wytrząsaczy

- zaczep do wózka manualny

- Radio CD

 

Cena: 89 tysi € netto


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

@matuch interesuje mnie cena kombajnu MF beta 7260 z hederem 5,5 m Power Flow i jaka jest różnica między takim Fendtem. Kombajny MF są mi dobrze znane bo Rol-big czyli spółka-córka Stokłosy ma 2 7278 Cerea. Koszą nimi co roku 2000 ha zbóż i rzepaku. Mają je 5 sezonów i większych awarii nie mieli. I jednym z nich co roku koszą jeszcze 700 ha kukurydzy. Prawdę mówiąc nie są wcale ładne (te nowe Centory są ładniejsze) ale mają świetnie zbudowany heder a to u nich jest podstawą wydajności. Dlatego ja też pytam się o ten heder. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Jakie są ceny kombajnów o szerokości hedera 7m-7,5m Nowych i używanych? I czy używane takie za 350tyś i wieku nie więcej jak 12 lat to sie znajdzie? I jaka jest ich miej więcej wydajność wporównaniu do Bizona Z056 który robi 1ha/h?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

MF 7260 PowerFlow - 143 000 € netto

- heder FT 550 PF z kosami bocznymi do zbioru rzepaku

- silnik Sisu 202 kW/275 KM wg ISO TR 14396

- ogumienie przód 800/65 R32

- ogumienie tył 460/70 R24

- kabina z klimatyzacją automatyczną

- Informator pokładowy Agritronic plus

- fotel kierowcy pneumatyczny

- siedzenie dla pasażera

- elektryczne i podgrzewane lusterka

- siekacz słomy

- zbiornik na ziarno 9000 l.

- czujniki strat ziarna

- regulacja obrotów nagarniacza elektryczna

- 5 wytrząsaczy

- system Auto Level dla hedera

- zaczep do wózka automatyczny

 

Różnica polega w kolorze wink.gif tylko i wyłącznie.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ja bym poprosił o cenę kombajnu Fendt 6250 E i Massey Fergusona 7245 S AL bo to są chyba odpowiedniki Laverdy 256 REV, a chciałbym zobaczyć czy te kombajny są droższe czy tańsze.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Mylisz sie, podałem przecież Fendta 6250E który ma 6 wytrząsaczy i MFa 7245 S AL który także ma 6.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Dzięki za cene. Sorki za głupie pytanie ale to chodzi o euro czy o USD czyli dolary.

 

Już poprawiłem, oczywiście chodzi o Euro.

 

Numeracja MF'a nie jest tak oczywista jak Fendta, toteż najpierw zerknijcie na zestawienie maszyn odpowiadających sobie:

http://www.agrofoto....son-t22274.html

 

W trzecim poście są przyporzadkowane ze strony dealera, a w siódmym macie dokładną rozpiskę, jaka maszyna Fendt'a odpowiada jakiej maszynie Massey'a.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a jaka może być cena BSa Z110 z 2004roku

mam takiego na oku a nie ma ceny podanej i telefonu też nie ma tylko adres:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja sie wetne w rozmowe

najpierw zapytaj sie ile ma mot na młocarni

a jak bys kupował to zobacz na cepy separatora bo to nie mały koszt wymiany a moze ci cos spuszczą z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

MF activia 7240 za 77 tys euro netto ze stolem i wozkiem w polowie pazdziernika. W pierwszej wersji nawet za 285 tys zł netto oczywiscie tez ze stolem i wozkiem:). Co ciekawe po 3 tygodniowych negocjacjach z DHK i stracie mojego czasu cena z 285 urosła do 77 tys euro. Jak ktos chce kupic MF niech pisze na pw. Szczesciwego Nowego Roku. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Kolego Staszku, ceny które podaje na forum są cenami cennikowymi, lub wyjściowymi, gdyż tylko do takich mam dostęm. Początkowo dopisywałem tę informację pod każdym postem, gdzie pisałem o cenach, później sie juz wszyscy przyzwyczaili i nie pytali, czy podana cena jest ostateczną, czy wyjściową.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

forum jest dla orientacji, kombajn to nie bulka w sklepie i kupuje sie go indywidualnie!!!!

kolega @Matuch bardzo duzo pomaga uzytkownikom na forum, ma taka mozliwosc i robi to kulturalnie, nikomu nic nie narzuca.

prosze abys zastanowil sie co i do kogo piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj