danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel215    1

nie wiem za co wołają tyle kasy... :P tyle to wg. mnie powinien kosztować medion, albo tucano... :P

 

a czy ktoś wie jaka jest cen NH i DF (tych mniejszych)... a może jeszcze jakieś małe kombajny są o których nie wspomniałem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Wyjściowa cena za Claasa Dominatora 150

 

- heder C 420 ( 4,24 m)- silnik Caterpillar 104 kW / 141 KM wg. ECE R24

- ogumienie przód 23,1-26

- ogumienie tył 12,5/80 - 18

- kabina z klimatyzacją

- siekacz słomy

- zbiornik na ziarno 4 000 l.

- czujniki strat ziarna

- regulacja obrotów nagarniacza elektryczna

- bez czujników funkcyjnych

 

to 72 000 € netto (to zaledwie 3 tyś € w porównaniu do zeszłego roku)

 

Danielu, po przeliczeniu na złotówki, to rzeczywiście wychodzi Medion, ale przy kursie 3,4; a nie 4,77 jak ma to miejsce dzisiaj. Kolejny raz przypomnę, korbanki nie robili nigdy opcji walutowych, co nikomu nie przeszkadzało przez ostatnie 3 lata (a zwłaszcza przed zeszłorocznymi żniwami). W tej chwili dostają po d*pie z każdym konkurente i nikogo nie dziwi że nie uśmiecha Wam się kupować maszyny, która w stosunku do poprzedniego roku jest o połowę droższa. Zmierzam tylko do tego, że nie korbanki podwyższyli ceny, tylko nie zrobili nic z kursem.

Pozdrawiam


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

oczywiście że rozumiem matuch@ twoją wypowiedź, nawet przyznam Ci racje, bo tak rzeczywiście jest...

po kursie 3,4 to wtedy cena jest przystępna (chociaż i tak wysoka, claas pewnie ponad 100% zarabia na taki kombajnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

jeżeli ktoś jest zaintrowany NH TC to tyle powiem że znajomy orientował się to w płocku są dożo tańsze ale ile to nie wiem - stwierdził że za te pieniądze to naprawdę warto jechać 200 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

I nie liczcie że Korbanki dostana jakiś upuśći ok Niemca....ich mało interesuje polski rynek. w tym roku maja taki popyt na francje, że dla Korbanków ucięli ilość ciągników które miały t na polske iść. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a skad masz takie informacje?? bo jak od poslanca korbankow to nie koniecznie musi byc prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Uznajmy że mu sie coś pogmatwało.

Claas przedstawił swoją propozycję pomocy i dał dodatkowy upust 4-5 % który już mają wprowadzony do cennika.

Nie do wszystkich handlowców mogła ta informacja dotrzeć. Podaj nazwisko to go doinformuje :) .

Bardzo ich interesuje polski rynek, mieliśmy w zeszłym roku taki sam udział w rynku jak Niemcy (około 50%).

Ponad 500 kombajnów, liczą sie z Korbankiem bez dwóch zdań.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie po prostu niekompetencja niektórych sprzedawcow jest karygodna, ja bym z takim fantasta wiecej nie rozmawial o maszynach :)

w niemczech by paczkow w cukierni nie sprzedali...

 

wiadomo, ze jak skladasz zamowienie na maszyne to jest ona produkowana i nie wazne na jaki rynek idzie, w najgorszym przypadku bedziesz musial miesiac dluzej poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5
I nie liczcie że Korbanki dostana jakiś upuśći ok Niemca....ich mało interesuje polski rynek. w tym roku maja taki popyt na francje, że dla Korbanków ucięli ilość ciągników które miały t na polske iść. :)

Ciekawe. Dostają od niemców upusty i to spore, przecież rzadko jaki diler kupuje 50 kombajnów i czasem więcej na raz. Nawet w płocku nie stoi tyle NH co w korbankowie Class-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
jeżeli ktoś jest zaintrowany NH TC to tyle powiem że znajomy orientował się to w płocku są dożo tańsze ale ile to nie wiem - stwierdził że za te pieniądze to naprawdę warto jechać 200 km

jeśli NH sprzedałby zwykłemu rolnikowi, to ile można zaoszczędzić (wiadomo że diler też chce zarobić)

gdzie sie wtedy dowiadywać o takie coś, jechać bezpośrednio do płocka???

czy ktoś brał taki kombajn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Nie może sprzedac zwykłemu rolnikowi, bo by sobie spiep..ył sieć. Każdy producent ma cennik, wymyslony na poczatku działalności. Przyszedł gość który kupił 10 maszyn dostal parę % upustu, następny kupił 50 i dostał jeszcze więcej. Jeśli Ty idac z ulicy dostałbyś taką samą cenę jak dealer z reitechu, lub Osadkowskiego, to ktoś mógłby się wku...ić i NH miałby nieprzyjemności. Niestety tak to działa i tego nie przeskoczysz, dlatego jek zadzwonisz do Unii, czy Metaltechu to podadzą kontakt choćby do Korbankowa.

 

A co do przedstawicieli, to jest temat rzeka, największą przeszkodą jest ilość maszyn.

Jest 47miu producentów, z czego każdy produkuje kilka do dwudziestu kilku typów maszyn, każda może być z innymi dodatkami, kazda ma inną cenę, czas oczekiwania i jakieś nowinki (jak np Claas z tym dodatkowym upustem). Nie bronię ich, ale wystarczy że ktoś Ci nie dokładnie nowinkę przekaże i jedziesz do klienta i walisz wtopę. Prawdopodobnie gość, który palnął to z Claasem, może być świetnym fachowcem od ciągników i uprawy, lub finansów i Prowu. Jednakże każdy ma pełne zaplecze wsparcia w każdej dziedzinie w postaci menagerów i finansistów bytujących w Tarnowie Pdg, z którego powinni korzystać. No nie zawsze to widać robią.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

no własnie też mi sie tak wydawało ze tak nie można :) tak samo jest z innym produktami, czy to nawóz, opryski itd...

matuch@ świetnie przedstawiłeś sytuacje że byłoby to nie możliwe :)

lekkie wprowadzenie w błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Medion 310

 

- heder C 510 (5,16 m ) bez AC

- silnik Mercedes 136 kW / 185 KM wg. ECE R24

- ogumienie przód 23,1R30

- ogumienie tył 14,5/75 -20

- kabina z klimatyzacją bez ogrzewania

- informator pokładowy

- siekacz słomy

- zbiornik na ziarno 5800 l.

- czujniki strat ziarna

- Claas Contour

 

Cena: 95 200 € netto

 

Pozdro <_<


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A to z wózkiem czy bez???

 

Ile kosztuje NH z serii cs na 200ha??

 

A ile może kosztować taki claas lub John deere tak na 200 ha?

Edytowano przez brzozak2
polaczone - %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jasiupila@:

po pierwsze nie pisz trzech postów (nawet dwóch) jeden pod drugim (po to istnieje opcja"EDIT")

po drugie, co wg ciebie ma znaczyć "taki na 200ha"??? bo na tą powierzchnie można kupić od 1450cws po jakiegoś np. W650...

no i co do tego wózka, to chyba z wózkiem... zresztą dorobić wózek to żaden problem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

:) akurat cena jest za tą specyfikację co wypisałem, niestety bez wózka :)

 

Medion 310/Tucano 230 mają przerób na poziomie 1,5-2,5 ha/h, w zależności od wydajności t/ha, wysokości kłosa, zróżnicowania zasiewów, czy ukształtowania terenu. Potem porównaj i le w sezonie masz dni, czy godzin na koszenie (czy masz żyto-przenżyto-przenica, czy jeszcze jęczmień i rzepak) i potem sobie policz jaką potrzebujesz wydajność maszyny. Jednemu Medion starczy na 100 ha, innemu na 400 (jak dorzucimy biedakowi jeszcze kukurydzę do wymłucenia <_< ). Każdy musiałby indywidualnie sobie przeliczyć.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Zna ktoś Aktualną cenę Nowego Claas'a Dominatora 130, 140 lub 150 W takim dość Lepszym wyposażeniu z przyrządem tnącym 4,20??? Jaszcze jak ktoś by mógł napisać wyposażenie...(jeśli ktoś będzie chciał oczywiście <_<) :)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@DJBOMBA12

claas dominator 150 - 70 tys e

 

@Matuch

A nie czasami Tucano 320 ?:>


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

ma ktoś może jakieś informacje o kombajnie NH CSX .... najmniejszy z tej serii

ile takie cudo kosztuje, jego wydajność etc.

 

Nie może sprzedac zwykłemu rolnikowi, bo by sobie spiep..ył sieć. Każdy producent ma cennik, wymyslony na poczatku działalności. Przyszedł gość który kupił 10 maszyn dostal parę % upustu, następny kupił 50 i dostał jeszcze więcej. Jeśli Ty idac z ulicy dostałbyś taką samą cenę jak dealer z reitechu, lub Osadkowskiego, to ktoś mógłby się wku...ić i NH miałby nieprzyjemności. Niestety tak to działa i tego nie przeskoczysz, dla tego jak zadzwonisz do Unii, czy Metaltechu to podadzą kontakt choćby do Korbankowa.

 

A co do przedstawicieli, to jest temat rzeka, największą przeszkodą jest ilość maszyn.

Jest 47miu producentów, z czego każdy produkuje kilka do dwudziestu kilku typów maszyn, każda może być z innymi dodatkami, kazda ma inną cenę, czas oczekiwania i jakieś nowinki (jak np Claas z tym dodatkowym upustem). Nie bronię ich, ale wystarczy że ktoś Ci nie dokładnie nowinkę przekaże i jedziesz do klienta i walisz wtopę. Prawdopodobnie gość, który palnął to z Claasem, może być świetnym fachowcem od ciągników i uprawy, lub finansów i Prowu. Jednakże każdy ma pełne zaplecze wsparcia w każdej dziedzinie w postaci menagerów i finansistów bytujących w Tarnowie Pdg, z którego powinni korzystać. No nie zawsze to widać robią.

 

niewiem jak do końca jest z NH...

ale ja z własnego doświadczenia wiem ze kręcą dwie strony jak i firma produkująca tak i dealer..2 lata temu chciałem kupić pewną maszynę.. po zastanowieniu się w grę wchodziły 2 firmy, polska i zagraniczna...

Pytałem się dealera za ile by mi sprzedał jedną z tych maszyn.... ten powiedział ze obie są w porównywalnej cenie 80 tyś... przy tym namawiał mnie na sprzęt zagraniczny.... Ja stwierdziłem ze aby zdecydować się którą maszynę wezmę to muszę ja zobaczyć... Tak się akurat składało ze 2 tyg. później ten sprzedawca organizował pokaz maszyn... Na tym pokazie maszyn podszedłem do przedstawiciela Uni Grup.. i pytam ocenę interesującego mnie sprzętu.. Na początku mówi m i że on może pokazać parametry techn itp...a co do ceny mam się ugadać z dealerem... To ja sie pytam czy u nich mogę kupić.. on mi na to że unia raczej nie chce sprzedawać w detalu poza tym wyniesie mnie to drożej bo dealer od oficjalnej ceny dostaje spory upust... Potem mnie się pyta za ile chcą mi tu sprzedać maszynę .. Gdy dowiedział sie ceny mówił żeby się na nią nie zgadzać... i negocjować przynajmniej 75 tyś.... Stwierdził ze przy tej cenie i tak dealer sporo zarobi... a jak by mi nie chciał sprzedać za te pieniądze to mam zadzwonić bezpośrednio do niego na kom...a on mi znajdzie sprzedawcę który sprzeda mi ten zestawik za 75 lub nawet poniżej...

Edytowano przez andrzej2110
łaczenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

tucano 320 kosztuje 102 tyś euro...cena z mroczenia u korbanków....

+7000 tyś zł za wózek do chederu

przystawka do rzepaku kosztuje u nich 7500 euro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj