danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

mtz_820    0

Potrzebuje cen

New holland:

TX34

CX77

CR980

Deutz fahr topliner


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Kombajny zbożowe z wyposażeniem podstawowym, cena w zł brutto z szarpaczem słomy:

1. Claas:

Dominator 150 - heder 4,50 m, napęd hydrostatyczny, moc:141 KM, cena ok 290 000

Tucano 320 - heder 4,9 m, napęd hydrostatyczny, moc:190 KM, cena ok. 414 000

2. Deutz-Fahr:

5445 H - heder 3,9 m, napęd hydrostatyczny, moc: 115 KM, cena ok. 280 000

5465 - heder 3,9 m, naped mechaniczny, moc: 150 KM, cena ok. 305 000

5485 - heder 4,5 m, napęd hydrostatyczny, moc: 175 KM, cena ok. 366 000

3. John Deere:

1450 CWS - heder 4,5m , wózek do hedera, napęd hydrostatyczny, moc: 210 KM, cena ok. 405 000

4. Hemas:

Farmer 220 - heder 4,2 m, wózek do hedera w opcji: ok. 8100 zł brutto, napęd mechaniczny, moc: 132 KM, cena ok. 280 000 + 9400

5. Laverda:

205 REV - heder 4,8 m, naped hydrostatyczny, moc: 210 KM, cena ok. 416 000

6. New Holand:

TC5040 - heder 4,57 m, wózek do hedera, napęd mechaniczny, moc: 170 KM, cena ok. 280 000

TC5050 - heder 4,57 m, wózek do hedera, naped hydrostatyczny, moc: 170 KM, cena ok. 317 000

TC5060 - heder 5,18 m, wózek do hedera, napęd hydrostatyczny, moc: 170 KM, cena ok. 390 000

TC5070 - heder 5,18 m, wózek do hedera, napęd hydrostatyczny, moc: 207 KM, cena ok. 414 800

TC5080 - heder 5,18 m, wózek do hedera, napęd hydrostatyczny, moc: 240 KM, cena ok. 427 000

 

 

 

Rolniczy Przegląd Techniczny czerwiec 2008 nr 6 (112)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

ma ktos moze ceny kombajnow laverdy a dokladniej serii rev i lcs z wyposazeniem chodzi mi tu o dokladny cennik


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

cena bedzie taka jaką napisał drzewis98@....dokładniejszych cen na forum nie dostaniesz,chyba ze ktoś kupywał to ci poda,,ceny zmieniają sie wraz z kursem euro,bo laverda napewno tak ma.... :) także szczególowych/dokładnych cen nie dostaniesz raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

wiem chodzilo mi wlasnie o ceny euro i ceny wyposazenia


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

a taki kombajn JD najtańszy ile może kosztować?? i czy nie bardziej się opłaca jego kupić niż NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
wiecie może jaka jest cena najmniejszego kombajnu new hollanda i jakie ma wyposażenie :lol:

NEW HOLLAND TC 5040 BIZON MECHANIC

MOC SILNIKA: 170 KM, 6 CYLINDROWY Z TURBODOŁADOWANIEM,

NAPĘD MECHANICZNY, LICZBA WYTRZĄSACZY: 4, WSKAŹNIK NAPEŁNIENIA ZBIORNIKA ZIARNEM, ROZDRABNIACZ SŁOMY,

ZBIORNIK ZIARNA: 4000 LITRÓW, KLIMATYZACJA,

HEDER: 3,90M, WÓZEK TRANSPORTOWY,

FABRYCZNIE NOWY, GWARANCJA.

290 tys. zl cena zawiera 22 % VAT

To jest oferta od subdealera, mysle ze jakies 10 tys mozna urwać w Raitechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w 1 polowie 2008 zaczynal sie od 180 tys euro netto, teraz na pewno podrozal mysle ze min. 10 000 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Lex 600

 

- heder vario V 900 ( 9,12 m) z AC z doposażeniem do zbioru rzepaku + wózek do hedera niemiecki

 

- silnik Mercedes 368 kW / 500 KM wg. ECE R24

- ogumienie przednie 900/60 R32

- ogumienie tylne 600/55 -26,5

- kabina z automatyczną klimatyzacją i ogrzewaniem

- komputer pokładowy CEBIS z czytnikiem kart

- elektryczne ustawianie sit z kabiny

- elektryczne ustawianie lusterek

- siekacz słomy

- zbiornik na ziarno 12 000 l.

- napęd rotorów 395-1150 obr./min

- zakres obrotów bębna 395-1150 obr/min

- dwa siłowniki przenośnika pochyłego

- Auto Contour

- Laser pilot

- Autopilot

 

Cena: 275 - 280 tys € netto (cena wyjściowa)

 

Jeśli patrzycie wyłącznie na cenę to OK, ale jak już chcecie porównywać parametry, to zwróćcie proszę uwagę na parę rzeczy:

- moc - wielu producentów stosuje myk z mocą: nominalna, maxymalna, ale przede wszystkim różne normy.

ten sam kombajn lub ciągnik może mieć 184 KM i 204 KM (medion 310, tucano 320).

Niektórzy stworzyli swoje własne (akceptowane przez ustawodawsto) o podobnym znaczeniu. Podstawową normą jest ECE R 24, ale np ECR 24 to nic innego jak ISO, wygląda na pierwszy rzut oka jak ECE, ale przedstawia inną moc (bodaj bez układu chłodzenia, lub pomp hydraulicznych). I tak 100 koni może się wszędzie różnić (Fendt podaje max, Claas nominal, inne pozakorbankowe musicie sprawdzić), każdy oże jak może, uważajcie na to

 

- powierzchnia wytrząsaczy - przede wszystkim pytajcie czy pionowe powierzchnie (stopnie) też są liczone

 

- powierzchnia sit

 

- powierzchnia klepiska

 

- szerokość bębna młucącego i jego średnica - jedni twierdzą że większy bęben to większa powierzchnia klepiska, Claas natomiast, że mała średnica, to większa prędkość i siła odśrodkowa (bardzo ważna do pierwszej separacji).

Druga rzecz, przeznaczenie bębnów, TC ma nawet 3 bębny, ale innej konstrukcji, niż APS z Megi 204, gdzie jest bęben wstempny przyspieszający (również z klepiskiem), bęben główny i odrzutnik (coby masa spadała na początku wytrząsaczy, do tego jeszcze łapy wytrząsacza intensywnego).

 

Wiadomo, że z racji współpracy z Korbankiem mam większą wiedzę na temat jego maszyn, ale szykam porównań i rozwiązań jego konkurentów i staram się obiektywnie to przedstawić.

Jeśli kogoś to mocno interesuje i od tego będzie zależał wybór, to powinien jechać na szkolenie z Claasa, JD'a, NH'a, czy SDF'a i wyłapać jak każda strona przedstawia wady i zalety.

Szkolenia Claasa się bardzo poprawiły, nie mówią już tylko "my dobre, oni złe", potrafią mówić o dobrych rozwiązaniach w konkurencji. Są maszyny, które z czystym sumieniem bym polecił, a są takie co do których mam mieszane uczucia.

Przy dzisiajszym kursie ceny w podawane w Euro wychodzą tragicznie, ale oby to nie trwało za długo.

Patrzyłem na ceny nowych w Niemczech, różnica nie jest aż tak duża, wszystko € psuje.

Powodzenia w dokonywaniu wyborów.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0
zna ktos ceny kombajnow case ??

To dosc skomplikowane bo można liczyć na duże upusty ale

Cennikowo:

AF2388 - od 743 000 zł ( do 793 000) + heder od 89 000 zł ( do 225 za skłądany kukurydza)

AFX8010 - od 1 050 000 ( do 1,16 mln + hedery od 89 000 do j.w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

JD 1450 4.8 heder, klima ,separator, wozek do hederu 95 tys euro netto.

NH CSX 7040 5.1 heder z wozkiem 380 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@szczewko

to jd 1450 jest jeszcze w sprzedazy?? bo od kilku miesiecy slyszalem ze na ten model nie przyjmuja juz zamowien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

New Holland CSX 7040 full wypas(sita poziomowane, stół do rzepaku, wózek) 400 tyś. netto do negocjacji, myślę nad nim ostro i chyba ciachnę na żniwa

Deutz porównywalny z podobnym wypasem model 5660 HTS- 142000 euro + 6000 euro transport do gospodarstwa z Niemiec , Deutz 5690 HTs coś koło 162000 euro + 6000 Transport ( ceny Deutza to z kosmosu k...a), Jutro spotykam się z handlarzem od John Deere to napiszę co wymyślił, ale orientowałem się to chyba (wg. mnie) ten NEW Holland najlepij wychodzi. Za Laverdę LCS 255 w żniwa chcieli ode mnie 360000 netto ( full wypas) , a teraz jak zajechałem to młody sprzedawca zaczął mi liczyć z euro to wyszlo 500000 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
@szczewko

to jd 1450 jest jeszcze w sprzedazy?? bo od kilku miesiecy slyszalem ze na ten model nie przyjmuja juz zamowien...

Z tego co wiem to mozna kupic ale szykuje sie zmiana. W nastepnym roku beda nowe modele zamiast tych 14 i 15 ,w sumie to pewnie mały lifting bedzie i nowa nazwa.Ciekawe co z cena bedzie bo jak na razie masakra.

 

Wracajac do CSX Trevorfarm nam tez sie strasznie podoba bo jak za takie pieniadze to jest naprawde solidny kombajn. Szkoda tylko ze nam taki wielki nie potrzebny bo na 70 ha mojego tescia to on jest duzo za duzy. Czekamy na odzew z JD z nowa cena na 1450 bo JD Polska szykuje duze obnizki cen gdyz sprzedaz staneła do 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Szczewko a jaki cię interesuje, jutro bede się widzial ze sprzedawczykiem maszyn to mogę go podpytać i napiszę, mój sasiad kupił w 2004 roku JD 1450 za UWAGA !!! 63000 Euro(a zboże od tej pory jakoś nie podrożało o 50-60%) fajny ale, mówi że by teraz nie kupił woli NH,dla Ciebie na 70 ha to NH TC5050 i jeszcze sąsiadom pokosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

TC 5050 jakby mial separator to bym reflektował. Z reszta jego wykonanie daje duzo do zyczenia. Porownujac NH z Płocka do JD z Brazylii to nasz rodzimy kombajn wypada blado. Aktualnie tylko cena jest kuszaca bo poł roku temu JD byl bardzo konkurencyjny. 1450 byla za 340 brutto wiec nie tak zle. Poczekamy zobaczymy na ile JD Polska ceny obnizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj