danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

NewVario    39

Siwecki daj mi namiar do tego rolnika, sam jestem zainteresowany Vectorem ale jakoś mnie on nie porywa. Na ten moment Tc5.80 za 470 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0
Przed chwilą, pawel885 napisał:

Ja nie twierdzę że się nie da tylko śmiać mi się chce z Twojego sformułowania 

Czyli jak jakiś kombajn ma wydajność 0.5ha/godz to nie ma prawa zrobić 3tys godz w 3lata? To chyba nie wydajność a bezawaryjność 

Tu masz rację, przyznaje. Mój błąd. 

 

5 minut temu, NewVario napisał:

Siwecki daj mi namiar do tego rolnika, sam jestem zainteresowany Vectorem ale jakoś mnie on nie porywa. Na ten moment Tc5.80 za 470 netto...

Zaraz Ci na priv wszystko wyślę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1290    0

Na  targach w ostrodzie ogladalem ten kombajn i ogolnie uważam ze jakosc wykonania i malowania to tragedia . Wydajnosc tego kombajnu wg mnie to max 10 ton na godzine ,Mała powierzchnia sit i wytrzasaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

4 klawiszowy kombajn z taka powierzchnia sit i wytrzasaczy nie da rady zrobić 2ha w godzinę w normalnym zbożu. Napisałeś że robili 2ha w 7 tonowej pszenicy. Ja sam tckiem nie robiłem 2 ha w godzinę, a porównaj sobie te dwa kombajny.

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
.....10h przez 90 dni??? to nie nie Bułgaria czy też Kalifornia, nie ten klimat. u nas jak w ciągu tygodnia trafią się sredni 3 dni pogody to super (co innego kukurydza). mam nh cx 5090 po 5 latach było 1300mth i kosił co roku ok 300 hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
2 godziny temu, Siwecki97 napisał:

Do kolegów powyżej.. Jeździłem po rolnikach i wiem na co stać vectora. Przez 3 lata jeden z nich narobił 3 tys godzin i miał zaledwie kilka drobnych awarii, małym kosztem pod względem części jak i serwisu. Gdyby vector nie był wydajny to w 3 lata nie walnął 3 tys godzin i apropo u jednego z nich wali kukurydzę która dawała pod 13 Tin z hektara mokra i obrabiał 2 hektary. Oboje już nie zmienia na inną markę :)

Czyli tym sprzętem zrobił 2000 ha w ciągu roku? Bajeczki opowiadasz. Kombajny na usługach ciężko mają zrobić 500h rocznie a co dopiero 1000.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0
27 minut temu, Arek napisał:

Czyli tym sprzętem zrobił 2000 ha w ciągu roku? Bajeczki opowiadasz. Kombajny na usługach ciężko mają zrobić 500h rocznie a co dopiero 1000.

U mnie jest trzy lata ja mam 60swoiego i 40 dzierżawy plus usługi i daje rade spokojnie ja mam zrobione 1100 godzin na nim ale mój znajomy ma też trzy lata tego samego razem praktycznie braliśmy on ma ponad 3000 godzin miał trochę więcej awarji ale on nie chce innego i ja też nie chce innego kombajnu. tu masz nr tel do mnie w razie pytań dzwoń (to pisał kolega z agrofoto)

Kończę ten temat z Rostselmashem już, bo najwięcej o nim wypowiadają się Ci co praktycznie nie mieli z nim jakiejkolwiek styczności. Wiem że o 100 tys tańsza maszyna nie będzie gorsza od tucano czy tc. Jest prosty i skuteczny, bez wydziwien. O to ma chodzic, jak najmniej komplikacji. Każdy wyraził swoją opinię, wszyscy zadowoleni, o to chodzi. Po to jest AF. Pozdrawiam serdecznie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Są dwa wyjścia: Siwecki97 to albo diler od korbanka, albo szpieg Putina co dywersje prowadzi w kraju co by ruski kombajn kupić. poza tym jak ktoś wyżej napisał wykonanie, malowanie, parametry porażka - żeby go kupić trzeba być chyba pijanym jak typowy rusek bo samogonie na rojalu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Siwecki raczej nie ty tylko twój ojciec. 1100h przez 3 lata to ile ma ha przerobione? 100 własnego + 50-100 usług na prawie 400h rocznie to odliczając duużo przejazdów daje wydajność poniżej 1ha/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Każdy z tutaj piszących wie, że taki mały kombajn nie jest w stanie osiągnąć takiej wydajności jak piszesz. Tak samo żniwa w Polsce nie trwają trzy miesiące, a tak jak wcześniej ktoś napisał jeżeli ten kombajn robił według Ciebie 1000 godzin w ciągu roku to ile on musiał hektarów skosić. Chyba, że chodził dzień i noc miesiąc przed żniwami, albo kosi w całym województwie. Patrząc na dane z broszur to Vector 425 jest kombajnem, który plasuje się pomiędzy Avero a Tucano. Powierzchnia sit w Vectorze to 3,59 , Avero 3,00 , a najmniejszy Tucano 4,25 . Wiec jemu bliżej do małego avero, który wiadomo, że dużej wydajności nie ma. Bliżej mu natomiast do TC 4,90, który ma powierzchnie sit wynoszącą 3,44 m². Rusek tylko powierzchnia wytrząsaczy prowadzi. Dlatego Patrząc na cenę tych najmniejszych kombajnów to ten vector już nie wypada tak korzystnie i to z nimi powinieneś go porównywać. 

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Gościu ma 50 ha własnej a reszta usługi. Wziął go głównie pod usługi. Mówi, że inne kombajny zjeżdżają jak rosa siada, a on jeszcze Vectorem może ponad 2h jechać. I jak kosi ludziom to mówi, że dziabie po 3ha czasem na h,ale oczywiście przy słabszym plonowaniu (do 5 ton) . Zrozumcie, że to nie jest mały kombajn ;) Ludzie którzy je użytkują nie wydziwiają.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

3ha na h? ale pewnie przy stratach rzędu 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

W moich okolicach są słabe gleby i kosząc  John Deere'em 1158 wychodziło około 2ha na godzinę przy długich kawałkach, więc 3ha na godzinę jest realne. Dodam, że straty były naprawdę małe bo czujniki prawie się nie odchylały a i na jesień nie wiele samosiewów rosło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Hehe idąc tym tokiem rozumowania to ja swoim superkiem bizonem prawie 4ha/h młóciłem kawałek długi pszenżyto jare że kłos kłosa nie widział kosiłem nawet 3cim biegiem i troche przyspieszacza, he to po co wam jakieś ruskie wektory! starą polskę popierać!! na bizony!!!\

A i co do strat to z 10t 2% = 200kg

z 2t 10% = ?

 

Więcej chyba nie trzeba do przemyśleń wydajności ujmować. z plonem 10t i 2t będzie tak samo zielono, a wydajność?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0
12 minut temu, jacek472 napisał:

Hehe idąc tym tokiem rozumowania to ja swoim superkiem bizonem prawie 4ha/h młóciłem kawałek długi pszenżyto jare że kłos kłosa nie widział kosiłem nawet 3cim biegiem i troche przyspieszacza, he to po co wam jakieś ruskie wektory! starą polskę popierać!! na bizony!!!\

A i co do strat to z 10t 2% = 200kg

z 2t 10% = ?

 

Więcej chyba nie trzeba do przemyśleń wydajności ujmować. z plonem 10t i 2t będzie tak samo zielono, a wydajność?????

😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, bo w Polsce 5t/ha to jest niski polon :D

Kosząc dużo na usługach to moich obserwacji wynika że plony wahają się od 500 kg do 2,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Damian na takich to super usługi się robi hehe, ale najczęściej tam bruzdy w kolano albo zielono od chwastów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedno, drugie oraz także sypanie na wozy i przyczepki samochodowe, ciągłe przejazdy i zmiany ustawień kombajnu, kamienie brukowce i jak się spóźnisz 30 min niż umówiony czas to na polu będzie kosił już ktoś inny. Nie ważne ile skosi ile zgubi, grunt to aby zebrać bo to ojcowizna a ojciec nie kiedy jeszcze z tego świata patrzy i laską grozi dzieciom nieudacznikom  udającym że coś próbują robić z polem. :D

Takie realia. A plony rzędu 5 - 6 t/ha jako średnia z gospodarstwa 200 - 400hektarowego, to już nie lada wyczyn, nie ma się co oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

taaak, masz całkowitą racje :) Wystarczy, że ktoś szczura puści, że mu 8 ton dało na luzie to i wszyscy tak mówią... Nam na naszych lubuskich ziemiach koło Jezusa daje pszenica 6,5-7 ton średnio, ale to już dobre porządne nakłady i rzepak do 3,5 ton. Bez ściemy, rzetelne sprawozdanie :) A tak z innej beczki Damianie.. To miałeś jakąkolwiek styczność z Rostselmash'em? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś sprawozdanko :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
34 minuty temu, damianzbr napisał:

Kosząc dużo na usługach to moich obserwacji wynika że plony wahają się od 500 kg do 2,5t/ha

To pozazdrościć, hektary ubywają..... Wjedź na kilkanaście ha nieskracanego żyta hybrydowego sypiącego 7 ton to zatęsknisz za małorolnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Siwecki97 Niestety nie miałem żadnej styczności, po za może ze 2 razy na targach go widziałem. Jeszcze z 5 lat i rynek sam zweryfikuje co to warte. Jako prosty kombajn z małą ilością elektroniki za pewne będą w stanie konkurować z innymi prostym zachodnio-europejskimi maszynami, ale czy nadążą w wyścigu automatyzacji i informatyzacji rolnictwa, czas pokaże.

 

Np. kupując kombajn JD, el. sita traktowałem jako niepotrzebny gadżet, na dziś dzień nie wyobrażam sobie sit mechanicznych. Każdy parametr pracy kombajnu mogę zmienić z poziomu kabiny. Mogę nawet zapisywać dane ustawienia. Tak jak pamięć ustawień fotela w aucie.

Jest to bardzo przydatne gdy przeskakuję w tych działeczkach mało rolnych pół hektarka żyta a za chwilę 20 arów mieszanki, następnie aż hektar pszenżyta i dalej ponownie pół hektara żyta.

Gdybym ciągle musiał wyskakiwać z kombajnu i zmieniać wiatr oraz sita, to ja więcej czasu bym tracił na ustawienia niż koszenie. A tak to guziczek na wyświetlaczu wciskam żeby ustawił się w zapamiętaną konfigurację dla żyta i w 5 sekund jesteśmy gotowi.

 

Ta automatyzacja jest nie nieunikniona, opryskiwacze z GPS, rozsiewacze z sensorami chlorofilu, równoległe prowadzenie, mapowanie plonu, ważenie wszystkiego wszędzie w każdej chwili itd itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
12 minut temu, pawel885 napisał:

To pozazdrościć, hektary ubywają..... Wjedź na kilkanaście ha nieskracanego żyta hybrydowego sypiącego 7 ton to zatęsknisz za małorolnymi

Nawet nie odczuje tej masy ten kombajn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czyli co - jeździsz z taką samą prędkością co na życie 1.5t/ha i 1/3 słomy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj