danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek0987    13

ciekawe co według ciebie znaczy prawie full. To cena bez hederu? Bo strasznie niska jak na tucano 440. Chyba, że masz dobre układy z dealerem. Ja na jesień miałem ofertę dużo wyższą ze zwykłym hederem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dilerzy clasa próbują naciągać klientów i windują ceny ale jak ktoś potrafi to wynegocjuje cenę naprawdę fajną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

chcą cie wydymać minus min 50 tyś z tego, tucano 440 na prawie fulu 560tys poszła , można? i za darmo nie oddali...

Z jakim wyposażeniem konkretnie? 

NH ostro podrożały w październiku przez wprowadzenie Tier 4b , przedtem to było bez problemu 40-50 mniej, ale z tymi nowymi nie ma opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panie Tucano 440 to za te twoje 560 tys  to mozesz uzywke kupić paro letnia a za nowego trzeba dac gróbo ponad 700 tys netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez deer20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeleń61    0

Witam, co sądzicie o jd w540? Dostałem ofertę (oczywiście last minute) w540 praktycznie golas z hederem 5.5m za 610tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki w miarę, szału nie ma jak to przystało na klawiszowa. Od konkurenta tukana powinien być wydajniejszy czytając parametry.

 

A cena 610 nie adekwatna do oferowanego towaru. W dość dobrym wyposażeniu takiego W540 kupuje się w cenie około 5000 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xtro bierz case 6140. chyba ze celujesz w cos większego z rotorem. bo case ma najmniejsze rotory, co za tym idzie to i cena nie powala jak np. za jakiegoś lexa czy jd serii S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak wyżej. Nowy to chodzi, jak każdy inny nowy. Parę ha już skosił i nic mu odpukać nie dolegało. Jednak przesiadka z bizona rekorda na kombajn nadal pięcioklawiszowy jest mało spektakularna że tak powiem. Komfort owszem, dzieli ich przepaść. Ale wydajność jak za taką kasę mogła by być większa, ale tu akurat nie od kasy jest to uzależnione. Praw fizyki nie oszukasz. Albo 6 klawiszy i 2 bębny, albo rotor. Wtedy po przesiadce z rekorda opanowanego do perfekcji na pewno pojawi się banan na twarzy.

 

Trochę żałuję że nie wziąłem NH 6080, czyli 6 klawiszy. Był nie wiele droższy od W540 (choć W540 to była już granica moich możliwości finansowych) i ARiMR jeszcze prawdopodobnie zgodziłaby mi się na tą moc silnika bo i NH miał mi jakieś niby oświadczenia o mocy dodać. Mi się marzył CASE, ale te już są od ponad 300KM i w żadnym wypadku nie przeszło by mi to w ARiMR. Case (rotor) bo słomę i tak tnę a kombajn głównie z nastawieniem na kukurydzę i usługi. Więc na usługach trzeba jak najwięcej ciachnąć ha w jak najkrótszym czasie, a do kukurydzy rotor jest wręcz stworzony.

XTRO jeszcze chwila i mój będzie na sprzedaż :P stan super a nikt nie powiedział że trzeba kupować nowy kombajn. Ja swojego gdy będę zmieniał zmienię na jakąś używkę 2 - 3 letnią oczywiście z rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1508

nowy kombajn wymienisz na używany ? :P 

dla mnie taki spokojnie by starczył, z usługami miałby ok 200ha pewnie do obkoszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No bez dotacji z moich obliczeń wychodzi że lepiej jest kupić większego 2dwu latka co 3 lata niż raz na 6 lat jeden mniejszy z salonu.

A u mnie z usługami miał bym i pewno 400 ha, pod warunkiem że bym zdołał to skosić w 7 dni żniw jak to trwają w okolicy. Nikt na mnie nie będzie czekał 2 tyg ze zbożem na polu. Może dlatego jestem tak przewrażliwiony na pt. wydajności. Ja swojego zboża miałem w tym roku raptem 40 ha wiec domyślasz się co ja robiłem kombajnem, dlatego wydajność to mój główny czynnik który będzie decydował o następnym kombajnie.

A jeśli tylko i wyłącznie dla samego siebie kombajn miałby być, to 200ha IV kl. gleby z rzepakiem to se kosisz bez spiny takim W540/CX5080 czy Tucan 420. Na pewno skończysz pierwszy od małorolnych. Bo szybciej się kosi 200ha swojego pola gdzie masz 4 uprawy na każdym z pól identycznie prowadzone, niż 200ha wszelakich usług na kawałeczkach 2hektarowych, rozrzuconych w promieniu 30km.

 

Kolega blisko 400 ha kładzie TC54 i tucanem 320. Tylko sporo ma rzepaku i kukurydzy, ale plony pszenicy też wysokie to tam nie pogonisz.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1508

u mnie zboża i rzepak, ale ludzie w okolicy też mają tylko to. Kukurydzy na ziarno mało sieją u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

boskipl to jest cena katalog czy za tyle kupiłeś? Bo cena zaporowa

 

Tu na forum jest jeden nowy case, użytkownik @imi go ma. Niby starsza seria 130 ale jakieś odniesienie do ceny by zawsze było.

 

EDIT: cytat:

 

,,przez imi » N, 8 lipca 2012, 12:0

dzięki heder 6,1 vario 600 nie starczyło ale blisko tej sumy
wyposażenie monitor 700 pro, waga wilgotnościomierz, dwie kamery zaczep automatyczny, sprężarka drugi komplet pasków, kosy elektryczne, sita elektryczne 4 komplety klepisk,,

 

 

Więc za te 600tys. do wyrwania ze zwykłym hederem w miarę dobrym wyposażeniu.

 

Tylko niech mi nikt nie mówi że kombajny zdrożały bo to są bajki. Ceny kombajnów znam od roku 2011 bo właśnie wtedy zrodził się pomysł zakupu nowej żniwiarki. To te kombajny jak przyjeżdżali handlowcy to co miesiąc im drżały ich tekst: ,,szybko zaliczka i podpisujemy umowę bo od następnego miesiąca 5% w górę,, :lol:

A później aż dyrektorów z Poznania zwozili, jak poczuli że grunt miał być pewny a zaczął się palić pod nogami jaki druga marka i trzecia weszła grę. A jak ci dyrektorzy ceny opuszczali, od razu po dziesięć tysięcy a nie jakieś marne 3 - 4 tysie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boskipl    2

Znajomy kupił nie pytałem dokładnie ale mówił że ponad 600 :) z hederem vario i przystawką do kukurydzy dał około miliona brutto mowa o modelu 5140

EDIT:

z serii 130 może udało mu się wyrwać za tyle bo wchodziła nowa seria 140 a wiadomo że jak nowa seria to i cena ze startu wyższa a zmiany w stosunku do poprzedniej kosmetyczne. Znajomy właśnie kupował zaraz po tym jak wyszła 140'stka

Edytowano przez boskipl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli to samo co dał imi w 2012 roku. Ponad 600 za kombajn z hederem vario. A dodać do tego przystawkę + VAT to wyjdzie 1mln. brutto

 

Widzisz XTRO, za stówkę więcej masz wydajności drugie tyle co w W540/ Tucano 420/ CX 5080. Nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeleń61    0

Daj spokój w540 z salonu, wyposażenie opony 800, przyzbrojenie do kukurydzy, heder 618r, dodatkowe oświetlenie u nas taniej niż za 600tyś. netto nie da rady kupić. Podejrzewam, że dealer ma na tym marżę około 100 tyś. ale i tak nie spuści tej ceny jednemu klientowi, ponieważ następny dowiedziałby się i też chciałby taką cenę dlatego wolą stracić jakiegoś klienta ale mieć wywindowaną cenę. Tym bardziej, że wcale go nie tracą, ponieważ u sąsiedniego dealera NH ceny są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeleń61 zobacz do mnie w galerię ;)

Mam W540 w wyposażeniu takim że brakuje  mu jedynie napędu 4x4, GPS, rozrzutnika plew i kierownicy elektrycznej na wylocie rozdrabniacza. I cena była deko niższa od 500tys. Ja myślę że diler to u mnie to miał marżę ze 100tys.

A cena 600tys jest ceną katalogową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boskipl    2

A kombajny Sampo Rosenlew ? To nie to samo co John Deere ? wyglądają prawie identycznie jak jelonki tylko kolor inny a cena chyba sporo niższa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1508

Czyli to samo co dał imi w 2012 roku. Ponad 600 za kombajn z hederem vario. A dodać do tego przystawkę + VAT to wyjdzie 1mln. brutto

 

Widzisz XTRO, za stówkę więcej masz wydajności drugie tyle co w W540/ Tucano 420/ CX 5080. Nie warto?

 

100 tyś dla mnie to dużo :) kombajn ma starczyć dla mnie + jakieś tam usługi. Dla mnie spokojnie starczyłby cx albo 420 ale w rozsądnych pieniążkach. Po niedzieli mają przyjechać przedstawiciele, zobaczymy co zaproponują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kombajny Sampo Rosenlew ? To nie to samo co John Deere ? wyglądają prawie identycznie jak jelonki tylko kolor inny a cena chyba sporo niższa 

 

Tak, kombajny sampo to to samo co JD poniżej serii W.

 

Xtro zapytaj jeszcze o cenę tucano z serii 300, ale z 6 klawiszami. I podpytaj jak to jest z wydajnością, czy 6 klawiszy z serii 300 ale bez APS jest wydajniejsze od 420 5 klawiszy z APS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj