danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie więcej jak 500 netto, z poziomowaniem hederu, el. sitami, opony 800, wilgotnościomierz i waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

chyba bez hederu . u mnie był z claasa z wrześni to za 320 z hederem 4,9, el. sita, koła 800, dodatkowe oświetlenie + wózek to wyszło o ile dobrze pamiętam 560 tys. nie negocjowałem zbytnio ale twierdził, że nie wiele odejdzie. to wycena z listopada, a w lipcu był to 420 była za 580 netto, a teraz jakieś emisje spalin nowe itd itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jak kupowałem kombajn pierwsze oferty miałem około 600 netto. Zobacz sobie u mnie w galerii, pod zdjęciem z dwoma kombajnami jest opisane ile dałem a ile chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

To nie zmienia faktu, że teraz to już raczej takiej ceny nie dostaniesz małej. Przy tucano 320 zeszli maksymalnie do 490 netto. Więc nie sądzę, aby 420 kosztowała mniej niż 500, przy nowej emisji spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek82    0

Oferta z dziś W540 waga,wilgotnosciomierz,opony 800,el.sita,roztzutnik plew,lepsza sieczkarnia,dodatkowe swiatla. 660 netto cennik bez targowania.Kto wam tak tanio sprzedaje około 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem taką ofertę w agrotechnice i rolbracie. Tylko powtarzam jeszcze raz. To ile dałem a ile chcieli na początku różni się ogromnie. Mogę nadmienić że zaczęli gadać ludzkim głosem praktycznie w ostatnim miesiącu targowania.

 

Do kombajnu przymierzałem się prawie dwa lata, to wcześniej co rozmowa wywierano na mnie presje abym już teraz zamawiał za np. 600 bo za miesiąc podwyżka i będzie już 620... 

 

W ostatnim miesiącu to ja zacząłem wywierać presję gdy w clasie dawałem jasno do zrozumienia że jeśli ceny nie poprawią wybiorę JD, a w JD wywierałem presję że kupię clasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

@petro11 z takim wyposazeniem jd i z mapowaniem plonu to już trzeba mieć ha na ilu będzie kosił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja miałem taką ofertę w agrotechnice i rolbracie. Tylko powtarzam jeszcze raz. To ile dałem a ile chcieli na początku różni się ogromnie. Mogę nadmienić że zaczęli gadać ludzkim głosem praktycznie w ostatnim miesiącu targowania.

 

Do kombajnu przymierzałem się prawie dwa lata, to wcześniej co rozmowa wywierano na mnie presje abym już teraz zamawiał za np. 600 bo za miesiąc podwyżka i będzie już 620...

 

W ostatnim miesiącu to ja zacząłem wywierać presję gdy w clasie dawałem jasno do zrozumienia że jeśli ceny nie poprawią wybiorę JD, a w JD wywierałem presję że kupię clasa.

To tak jak ja brałem kredyt na sieczkarnię, jeden bank zaoferował mi 3,5+wibor bo powiedziałem że powyżej 4 nie mamy nawet co rozmawiać i miała być to ich ostateczna oferta, w międzyczasie poprosiłem ofertę innego to wyskoczył z 5%+wibor, jak mu powiedziałem że dziękuję bo mam ofertę na 3% to w ciągu minuty zmienił ofertę na taką samą, jak dostalem od nich taką ofertę, cofnelem się do tego pierwszego i jak miała być 3,5 ostateczna to zatrzymało się na 2,8%+wibor1m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

uważam że te wszystkie kombajny maja zawyżonacene ponadto firmy widac że zrobiły  zmowe cenową    tylko nikt nie bedzie sie brał za pierwsza setke najbogatszych ludzi na swiecie     nie ma tu żadnej moralnosci a ceny powinny byc o 150 tys niższe wtedy  i też by mieli urobek  ale coż spadli by wtedy na 200 setne miejsce najlepiej opłacanych ludzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kolego podstawa na tegoroczne zakupy dwóch kolegów sasiadów kupiło 440 i cena to 780 tys netto, Za te 600 to mozna kupić 320 ewentualnie .W porównaniu John deere W550 nowy cena 750 netto a to tylo 5 klawiszowiec a Cx 6080 680 netto .najmniejszy Lexion cos kolo 900 netto zalezy od wyposażenia

 

W cenach brutto piszesz i to w katalogowych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak jak ja brałem kredyt na sieczkarnię, jeden bank zaoferował mi 3,5+wibor bo powiedziałem że powyżej 4 nie mamy nawet co rozmawiać i miała być to ich ostateczna oferta, w międzyczasie poprosiłem ofertę innego to wyskoczył z 5%+wibor, jak mu powiedziałem że dziękuję bo mam ofertę na 3% to w ciągu minuty zmienił ofertę na taką samą, jak dostalem od nich taką ofertę, cofnelem się do tego pierwszego i jak miała być 3,5 ostateczna to zatrzymało się na 2,8%+wibor1m...

kolego wyślij mi na priv które banki ci dawały takie oferty bo umnie to naj mniej jakie znalazłem to 4 % plus wibor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

BZ WBK, Siemens, każdy jeden ci da, to że twierdzą że się nie da to bujda, oni muszą tak mówić, o dziwo z bankiem gdy masz dobrą historię kredytową da się targować jak z dilerem od maszyn rolniczych, obydwoje mają zawyżone marże... Tylko powtarzam, trzeba mieć mocne podstawy, bo jak masz problem by w ogóle dostać kredyt to nie masz nawet co rozmawiać o marży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek512    1

Jakie macie oferty kombajnów?Mi NH tc5.80 z bębnem domłacającym, hederem 4,5m stołem do rzepaku i wózkiem wycenili na490netto. Dobra cena czy można taniej taki kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

To drogo ja miałem wycenionego tc 5.80 koła 800, rotoseparator, wilgotnościomierz, heder varifeed 4,88 za 518tys, a dealer powiedział ze za 510 go odda, a to była wstępna rozmowa. Więc ciśnij jeszcze bo między hederem varifeed a zwykłym jest ponad 20tys różnicy, a jeszcze dochodzi jakiś tam inny układ hydrauliczny w kombajnie, który pewnie też coś kosztuje.

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jest, drgo jak cholera.

Niby cena z przed 3 lat ale CX 6080 z GPS i wszystkie te pierdoły jakie tylko ma, oprócz 4x4 to chcieli 510 netto. I teraz żałuję że nie wziąłem NH zamiast JD. Nie chodzi o markę tylko o wydajność. Tylko NH miał 6 klawiszy a kosztowało mniej więcej tyle co 5 klawszy JD i class.

 

Teraz to każdy jeden takie samo gówno, max 10 lat i się zacznie sypać więc po co przepłacać. Kupować jak najwydajniejszy i najtańszy, przerobić przez 5 lat co ma przerobić i kolejny nowy brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

To drogo za te tc we wstepnej rozmowie bez targu cx 5080 ze zwykłym hederem +stól 520 tys w raitechu

 

Ale mówisz o cenie CX-a na zamówienie nowego? Bo miałem podobne oferty na już wyprodukowane kombajny. Ceny z roku na rok coraz wyższe. Dołożą więcej eko gówna do silnika i już cena +20tys

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maniek nie wierz w bajki o co rocznie drożejących maszynach. To jest bujda nic więcej.

 

Cena którą podałem jest ceną przy ostatniej rozmowie u mnie w domu z handlowcem na mój teren + ogólnym dyrektorem handlowym.

Cena po wstępnych negocjacjach od samego handlowca na mój teren była grubo wyższa niż 600 tys.

 

Więc rozumiesz, że CX 6080 w przeciągu 2 miesięcy nagle staniał o ponad 100 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

ja nie mówię, że maszyny z miesiąca na miesiąc drożeją. Chodzi mi o to, że po wprowadzeniu nowej emisji spalin i poprawieniu kilku rzeczy podnoszą cenę w nowym modelu. Tak jest ze wszystkim. Za tucano 320 claas chyba 560tys na start, a później zeszli na 490. Więcej nie rozmawiałem, bo wybór padł na inny. Chodzi mi również o to, że tych cen co podajesz nie można porównywać do obecnych. Dlatego że każda marka musiała dostosować się do nowych emisji spalin, która spowodowała już u nich podwyżkę cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą emisją spalin to mogę się zgodzić, zawsze to jakieś kolejne ustrojstwo które gdzieś trzeba kupić, albo kupić materiały aby go zrobić. Więc powiedzmy że z tego powodu mógł zdrożeć. Ale nic po za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Czy to prawda, że w najbliższej przyszłości będą stosowane w kombajnach silniki 4 cylindrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1290    0

To jest cena na nowy kombajn z nowa emisja spalin , szerokie ogumienie 800 ,sita elek ,kamery ,stól do rzepaku ,wózek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Mi dealer za NH cx5080 powiedział 595 tys netto heder verified 5.5m waga wilgotnościomierz wózek jakieś kamery osprzęt do kukurydzy kosy do rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

chcą cie wydymać minus min 50 tyś z tego, tucano 440 na prawie fulu 560tys poszła , można? i za darmo nie oddali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj