danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

maskin    7

zeby 1470 spalił 30 l to trzeba chyba z pełnym zbiornikiem po niezłych pikołkach zasmalac. tegoroczne zniwa ok 25 l, ubiegłoroczne w porywach do 22l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku miałem na testach tucano 420 i JD W540. Nie liczyłem jak wyszło spalanie na ha aale w ogólnym rozrachunku clas spalił więcej. Jeden i drugi skosił taką samą powierzchnię pola i do clasa trzeba było więcej nalać.

 

Kosiłem nimi pszenżyto 17% wilgotności i oba ostro sypały klawiszami. W clasie jeszcze nieraz czujnik od strat sita wskazywał zwiększone straty w JD nie. Moim zdaniem kombajny mają potencjał ale klawisza za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

Witam, czy ktoś użytkuje z was kombajny Fendt serii E lub L lub MF serii Activia lub Activia S. Jakie sa wasze zdania na ich temat dużo różnia się od new holland cx5080 czy john deera w540 czy claasa tucano 320? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formul1    0

W tym roku miałem na testach tucano 420 i JD W540. Nie liczyłem jak wyszło spalanie na ha aale w ogólnym rozrachunku clas spalił więcej. Jeden i drugi skosił taką samą powierzchnię pola i do clasa trzeba było więcej nalać.

 

Kosiłem nimi pszenżyto 17% wilgotności i oba ostro sypały klawiszami. W clasie jeszcze nieraz czujnik od strat sita wskazywał zwiększone straty w JD nie. Moim zdaniem kombajny mają potencjał ale klawisza za mało.

 

który z nich miał większą wydajność? Stoję przed wyborem jednego z w/w kombajnów, a w grę wchodzi jeszcze nh cx5080

Edytowano przez Formul1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

cena fendta 5220e ok 440 netto

mam oferte na classa tucano 320 w promocji za 425netto myslicie ze warto czylepiej wybrc nh tc5070 ?

tc4.90 zaleznie od specyfikacji ale koło 360 netto

zastanawiam sie czy motor classa mercedess 238KM przejdzie w agencji na modernizacje na 65 ha ? jak by ktos był zorientowany w temacie to proszę o odpowiedz?

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do agencji to raczej nie przejdzie w okolice Białej która nie leży w górach.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

cena fendta 5220e ok 440 netto

mam oferte na classa tucano 320 w promocji za 425netto myslicie ze warto czylepiej wybrc nh tc5070 ?

tc4.90 zaleznie od specyfikacji ale koło 360 netto

zastanawiam sie czy motor classa mercedess 238KM przejdzie w agencji na modernizacje na 65 ha ? jak by ktos był zorientowany w temacie to proszę o odpowiedz?

 

Jeśli będziesz patrzył tylko i wyłącznie na wydajność do bierz nh, jeśli patrzysz na jakość wykonania, obsługi i konserwacji bierz claasa.

 

Na 65ha to ciężko będzie wziąć 170km chyba, że daleko masz działki od siedliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

13 ha mam 25 km w jaki sposób można zaargumentować odległosć ? a pozostałe w odległosci 7-8 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawmm    2

Tucano 320 Gen I już niewiele sztuk zostało 

Ceny w okolicach 430 tys 

Edytowano przez dawmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

witam

 

jakie ceny aktualne ...

 

                             1.Claas  Avero 160 

                                            Avero 240

                                            Tucano 320 pierwszej i drugiej generacj

 

                             2. New holland Tc 4.90

                                                      Tc 5.70 , 5.80

                                                       Cx 5080

                      

                             3. John deere  W 330

                                                     

                                                     W 540

 

 

                            4 Inna marka o mocy 150 KM do 260KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Zna ktoś cenę New Hollanda TC4.90 i TC5.70


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Takie pytanko co lepiej wybrać: Claas Lexion 440 rocznik 2003 i przebieg 1500 mtg czy New Holland csx 7040 rocznik 2009 i przebieg 600 mtg. Chyba skłaniał bym się przy Nh co myślicie. Potrzebuje opinii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

bardzo małe przebiegi w tych kombajnach , kosiły QQ , osobiście wybrał bym młodszy kombajn , no i ten który nie kosił QQ , był regularnie serwisowany , wizualnie wygląd odpowiada przebiegowi , dostępność części , odległość od sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Małe przebiegi ale widać po kombajnach że nie wytłuczone. No bardziej jestem za NH bo jest 6 lat młodszy. NH kosztuje 300 netto i ma przebieg jednak 900 mtg, a Lexion 370 na umowę kupna sprzedaży, no i znaklazłem jeszcze Lexiona 520 z przebiegiem 1200 h na młocarni i 1800 na silniku od pierwszego właściciela i 2007 rok za 370 netto. Co polecacie najbardziej i co najmniej awaryjne może być i najbardziej wydajne i najmniej problemów. Jakoś za NH jestem 

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 lata temu tak, teraz weź pod uwagę że wszelkie surowce staniały, stal energia. Oraz że sprzedaż kombajnów na PROW jest wstrzymana i będzie jeszcze jakieś 2 lata za czym ruszy nabór i rozpatrzą wnioski. Ja osobiście chciał bym do tego bardzo dobre wyposażenia czyli, RS, opony szerokie, el. ustawianie sit i wszystkiego co się da, max oświetlenie za 390 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że od dzwonienia taka cena nie jest możliwa. Ale przy twardych negocjacjach w przeddzień kupna tu lub u konkurencji jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

nie prawda  mają twarde cenniki i nawet 1000 tys zł nie zejdą 

 

mało tego jeszcze będą droższe !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj