danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

raul1985    10

Daruj sobie avero 240, sita malutkie jak w bizonie. TC5.70 nie znam dokładnej ceny ale zapewne poniżej 400 (tc5.80 bez wózka i stołu, z hederem 4,5m 410tysi) a wydajnością podobnie jak tucano 320.

TC5.80 z RS czy bez w takiej cenie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z RS, z sieczkarnią, opony 650, elektryczne sita. Ale to była cena z października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawmm    2

Nowe Tucano 320 w luźnej rozmowie z dilerem 475 tys (cena wyjściowa)

Cena dotyczy standardowego wyposażenia... ciekawe do ilu by zeszli z tej ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

raul1985, a w jakim wyposażeniu ten D-F, przymierzam się właśnie do zakupu i waham się między nim, a Tucano 320. Dodąd dopóki ojciec prowadził gospodarstwo były same Claasy, ale chyba nowy nie jest wart swojej ceny, mimo, że to Claas. Chyba, że nie mylę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zobacz jak wygląda w kabinie tucano a jak 6040. DF wygląda jak TC w starej budzie i wg. mnie powinien być 20-30 tysi tańszy. Wydajnością wszystkie są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dzięki wielkie za linka, jeszcze muszę znaleźć Laverdę, takie Chellengery czy Lavery mogą mieć lepsze ceny niż Fendy czy MF bo są mniej znane a jest to samo.

Jeśli tego challengera produkują i składają w ameryce to raczej znikome szanse, że będzie tańszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Arek, fakt, w kabinie owszem jest różnica, ale Claas nowy jest troche moim zdaniem zbyt mocno wypchany elektroniką, co po kilku latach generuje większą awaryjność. Patrząc na dane techniczne, to moim zdaniem z HTS-em D-F będzie o wiele wydajniejszy. Tucano 320 miałem okazję przetestować w polu i mój D98MAXI ma większą wydajność od niego, przy stratach na tym samym poziomie. Dlatego też nie celuje teraz w Claasa, bo moim zdaniem nie jest wart ażtakich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9
Napisano (edytowany)

Witam , zna ktoś cene NH TC 5.70  i Fendt 5180e ?

Który lepszy ?

Edytowano przez Papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Rowan

Jak dominator 98 może być wydajniejszy od tucano 320 jak to są dokładnie takie same kombajny pod względem omłotu i czyszczenia ?

HTS to w zasadzie to samo co RS w NH. Sprawdzi się w długosłomych i trudniej wymłacalnych zbożach. Przy krótkosłomej pszenicy główną rolę odgrywają sita a np. przy rzepaku dodatkowe bębny mogą zmniejszyć wydajność przez nadmierne siekanie słomy i obciążanie sit.

Jak się boisz elektroniki to kup rostelmasza, dużo tańszy i wydajnością bije wszelką konkurencje na głowę :)

 

@Papier

Fendt ok 400może trochę mniej, tc5.70 pewnie ok 380, z tych dwóch mimo, że fendt wydajniejszy wolałbym nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

@Arek, nie jestem w stanie tego racjonalnie wytłumaczyć, ale tak było, Tucano nie dało się "pogonić" w takim samym zbożu, po prostu nie był w stanie przerobić tego co mój 98MAXI, teżbyło to dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem... Chyba, że z tym egzemplarzem było coś nie tak... Rzepaku nie uprawiam i nie będe :) Dużo pszen-żyta sieje, które jest ciężkie do omłotu i najlepszy byłby jakiś z systemem wstępnego omłotu, jak w APS, ale w tej klasie niestety nic takiego ciekawego, bo 420 jest pewnie droga, nawet się nie orientowałem...

Aż tak nie jestem zdesperowany, żeby kupić coś tak bardzo egzotycznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Akurat posiadam DF 6040 z 2013r bez HTS, również długo się zastanawiałem przy kupnie i miałem świetną ofertę na 320 jednak przy szerokim ogumieniu w DF w ogólnym rozrachunku wyszło dalej ok 50tys taniej. Wydajność Tucano 320 jest słaba, już przedstawiciel nie ukrywał i mówił że 1,5ha max na godzinę Mi to i tak by wystarczyło jednak pozostał DF który to posiada bęben młócący jak w większych modelach serii 60 o większej średnicy niż w Claasie.i dodatkowo standardowo wyposażany jest w wentylator turbinowy co w claasie było dopiero od modelu 340 i też ma wpływ na wydajnośc nie wiem jaki jest aktualnie montowany w 320. W DF rownież podobała Mi się prostota, napędy załączane przy pomocy dzwigni, wczesniej mialem MF32 co miał masę elektroniki która po latach kuleje, szczur mi keidyś przegryzł parę kabli, chciałem je połączyć patrze a tu każdy tego samego koloru i metodą prób i błędów udało sie jakoś naprawić załączanie młocarni dlatego staram sie jej wystrzegać tymbardziej w kombajnie gdzie nie da się tak go wyczyścic by myszy nie weszły gdzieś sobie na zimę. Plastki w kabinie średniej jakości ale to nie samochód i używasz go raptem 2 tyg w roku, więc i bez skóry się obejdzie:P najwazniejsza jest klima, dodam ze widoczność świetna z kabiny. Nie chcę nikogo namawiać do niego ale ogólnie po 2 latach użytkowania myślę że i tak bym go kupił. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Napisano (edytowany)

@Rowan

Więc to musi być kwestia ustawienia bo nie ma możliwości aby takie same kombajny miały różną wydajność. Różnica między 320 a 420 jest ok 50 tysi ale 420 to już można z W540 porównać.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mily    4

witam wszystkich :) z ojcem ostatnimi czasy przymierzamy sie do kupna kombajnu uzywanego za ok 160-170tys. Wczoraj znajomy przywiózł z francji classa 108sl MAXI z 1990r albo 91, kombajn wygladaj jak nowy i nie chodzi mi tu o wyglad zewnetrzny a o slimaki podajniki sita itd, kosil tylko pszenice i gwarantowane 2200mth (mam nadzieje ze obejdzie sie bez hejtów :P) tylko teraz najwazniejsze... cena ktora wbija mnie w podloge i wydaje mi sie ze jest kolosalna 175 tys. Jak myslicie warto sie w to pchac czy jednak cena jest duzo za wysoka? kombajn moglbym powiedziec ze prawie nowy :D

Tak na dobra sprawe to za tą cenę wyrwał by takie dwa w stanie zlym albo srednim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Napisano (edytowany)

Jak maszyna w dobrym stanie i mało eksploatowana to niestety musi kosztować...

 

@KaKul

Maszyna wyprodukowana w Chorwacji? Nie wiesz czy df ma tam swoją fabryke czy ktoś dla nich robi tak jak kiedyś Sampo ?

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Deutz Fahr sam tam składa tzn ma swoją fabrykę w Chorwacji. Aktualnie John Deere współpracuje z Sampo wypuszczając modele W330 i W440 czyli odpowiedniki Sampo C8 i C10:) Co do jakości wykonania to niestety w dzisiejszych czasach każdej marce można wiele zarzucić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

@Arek, sam widzisz, co pisze kolega wyżej, że nawet przedstawiciel o tym mówił... A 98MAXI skosi nawet 2ha/godz... Ciekawe to, że przy tak zaawansowanej technice po 20 kilku latach wydajność nie wzrosła w podobnej maszynie... Chociaż sam już nie wiem co myśleć :)

@KaKul, a powiedz jak z awaryjnością, spalaniem, z ogólną obsługą, czy jest dużo trudnodostępnych punktów smarowania? Jak się sprawuje w roślinach strączkowych typu wyka, groch? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale co przedstawiciel powiedział? że 320 jest słabszy od 98 ? Nie, oba są tak samo mało wydajne :P

Mam kolege co ma TC5050 i na usługach kosi po 2ha/h i co z tego wynika ? Nie podaje się wydajności w ha/h tylko t/h.

 

@Kakul

A wiesz może czy DF tam zbudował nową fabryke czy kupili jakąś inna firme ?

Co do Sampo i JD, to JD chciało mieć małe i w miare tanie kombajny w ofercie to ma ale tych Comia C8 i C10 nie można porównać do W540 bo różnica w jakości wykonania jest duża. M.in DF też z tego powodu zrezygnował ze współpracy z Sampo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formul1    0

Po rozmowach z użytkownikami tucano 320, jd 1470 i testach na polu ja wybrałem jd, a mój sąsiad trzy domy dalej tucano. Po przerobionych 4 sezonach i koszeniu głównie pszenicy i rzepaku wynik jest jednoznaczny - wydajność jd jest większa i przy planach w naszych rejonach ok 7t/h pszenicy - 2ha/h = ok 14t/h i większość rozładunku na postoju. Jeśli ktoś ma wątpliwości to zapraszam w żniwa. Przy wyborze zauważalna była różnica w pow. sit jd - ok 4,8 m, tucano 4,25 m. Z uwagi na któtsze wytrząsacze w jd opcjonalnie wbrew doradcą dealera doszedł tzw. separator nad klawiszami bo skoro jest w w540, czy lexionie to czemu nie tu - i robi swoje, straty na sitach i wytrząsaczach w pszenicy podobnie podchodzą. Największa przepaść między wydajnością widoczna jest w rzepaku, gdzie claas naprawdę zostaje z tyłu. Żeby nie było, że jestem stronniczy to teraz zużycie paliwa i tu jd potrafi wciągnąć do 20l na hektar, a claas wg znajomego ok 4-5 l mniej na hektar co przy ok 200ha w sezonie daje sporo oszczędności.

Teraz rozważam zakup drugiego kombajnu który ma być bardziej wydajny i na ringu pozostał cx 5080, tucano 420 i w540. Z uwagi na koszeone zboża pszenica i rzepak boje się, że w cx będą małe sita - nie mogę znaleźć danych pisze jedynie, że powierzchnia objęta działaniem dmuchawy 4,321, tucano 420 4,70 i jd w którym sita ciągną się przez prawie cały kombajn i łącznie podchodzą chypa pod 6 m- jednak nie ma drógiego bębna. ceny wyjściowe w tys. netto nh 520, claas 535, jd 560 zwracam się do użytkowników z prośbą o podanie przybliżonego spalania i wydajności tych trzech maszyn Inne modele i marki mnie nie interesują. Dodam że interesuje mnie heder vario, którego jd na Polskę nie oferuje - przynajmniej wg mojego dealera. dopłata za vario nh- ok 40 tys. zł, claas ok 75 tus. zł. Co do tematu powyżej w440, sampo comia czy poprzedni df dla mnie to jedno sampo comia i poza kolorami i kabiną niczym się nie różnią, a cena jd 440 wyjściowa zapytana tylko z ciekawości 410 tys. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Wydaje mi się że wybudował wiadomo z jakich względów, tańszych kosztów produkcji ale nie jestem tego pewien. Co do awaryjności mam dopiero 150 godzin pracy, więc dużo nie mogę powiedzieć, jak do tej pory żadnych awarii. Jedynym problemem który dotyczy kombajnów od 2013r czyli weszła nowa norma, silniki już z adblue jest złe umiejscowienie filtra powietrza przez co zaciąga dużo brudu i trzeba go czyścic nawet po paru godzinach pracy czyli wychodziło że 2 razy dziennie co oczywiście nie sprzyja jego trwałości, w starym MFie czyszczony raz na sezon bo nie było potrzeby a tu po połowie dnia pracy czujnik  wyje ze zapchany filtr. Zgłaszane było to do serwisu nie tylko przezemnie ale praktycznie nic z tym nie zrobili a gwarancja sie skonczyla, mam nadzieje że w nowych przenieśli ten filtr w inne miejsce co sam zamierzam również zrobić przed sezonem. Punkty smarowania bardzo przemyślane i rozmieszczone super, są również naklejki ze schematem gdzie znajdują się kalamitki na maszynie. Co do spalania mi wychodzi ok 15l/ha ale u nas są małe działki i mam dużo przejazdów i heder 4,2 (takie pola u nas) więc przy większych areałach bez tylu przejazdów z większym hederem myślę, że do 12 dałoby się zejść, adblue też bardzo mało schodzi. Wydajność średnią jaką pokazuje mi komputer po takim czasie użytkowania to ok 1,75ha/h. Co do omłotu strączkowych to kosiłem groch w mieszance zbożowej i wiadomo trzeba ustawienia wyśrodkować, na początku miałem problem z ustawieniami bo ustawiałem za duże obr wentylatora takie jak w instrukcji dla danej uprawy, po czasie wiem że spokojnie można zejść sporo z obrotami. Jak koszę u ludzi to wielu się dziwi, że zboże tak czyste w zbiorniku więc kombajn czyści ładnie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Po rozmowach z użytkownikami tucano 320, jd 1470 i testach na polu ja wybrałem jd, a mój sąsiad trzy domy dalej tucano. Po przerobionych 4 sezonach i koszeniu głównie pszenicy i rzepaku wynik jest jednoznaczny - wydajność jd jest większa i przy planach w naszych rejonach ok 7t/h pszenicy - 2ha/h = ok 14t/h i większość rozładunku na postoju. Jeśli ktoś ma wątpliwości to zapraszam w żniwa. Przy wyborze zauważalna była różnica w pow. sit jd - ok 4,8 m, tucano 4,25 m. Z uwagi na któtsze wytrząsacze w jd opcjonalnie wbrew doradcą dealera doszedł tzw. separator nad klawiszami bo skoro jest w w540, czy lexionie to czemu nie tu - i robi swoje, straty na sitach i wytrząsaczach w pszenicy podobnie podchodzą. Największa przepaść między wydajnością widoczna jest w rzepaku, gdzie claas naprawdę zostaje z tyłu. Żeby nie było, że jestem stronniczy to teraz zużycie paliwa i tu jd potrafi wciągnąć do 20l na hektar, a claas wg znajomego ok 4-5 l mniej na hektar co przy ok 200ha w sezonie daje sporo oszczędności.

Teraz rozważam zakup drugiego kombajnu który ma być bardziej wydajny i na ringu pozostał cx 5080, tucano 420 i w540. Z uwagi na koszeone zboża pszenica i rzepak boje się, że w cx będą małe sita - nie mogę znaleźć danych pisze jedynie, że powierzchnia objęta działaniem dmuchawy 4,321, tucano 420 4,70 i jd w którym sita ciągną się przez prawie cały kombajn i łącznie podchodzą chypa pod 6 m- jednak nie ma drógiego bębna. ceny wyjściowe w tys. netto nh 520, claas 535, jd 560 zwracam się do użytkowników z prośbą o podanie przybliżonego spalania i wydajności tych trzech maszyn Inne modele i marki mnie nie interesują. Dodam że interesuje mnie heder vario, którego jd na Polskę nie oferuje - przynajmniej wg mojego dealera. dopłata za vario nh- ok 40 tys. zł, claas ok 75 tus. zł. Co do tematu powyżej w440, sampo comia czy poprzedni df dla mnie to jedno sampo comia i poza kolorami i kabiną niczym się nie różnią, a cena jd 440 wyjściowa zapytana tylko z ciekawości 410 tys. netto.

 

CWS 1450/1470 mają duże sita i świetnie sprawdzają się w pszenicy ale przez krótkie wytrząsacze, gorzej sprawdzają się w innych zbożach bo wtedy właśnie wytrzasacze  powodują straty a nie sita. Znajomy ma 1450 i powiedział, ze jeszcze nigdy nie miał wiekszy strat na sitach niż na wytrząsaczach.

CX5080 ma takie same sita jak pięcioklawiszowe TC, więc zostanie w tyle za W540 i Tucano 420. Dodatkowo 4 bębny w CX będą nadmiernie siekać słomę rzepaczaną i dodatkowo obciążać sita.

Powierzchnia sit tucano 420 - 4,7m2, W540 - 4,84m2, wytrząsacze tucano 420 - 4,8m2, W540 - 6,4m2, dodatkowo W540 ma większy zbiornik ziarna 8m3 a w opcji chyba 10m3. Więc sporo na korzyść W540.

Przeciw JD może być spalanie, które wg. użytkowników wynosi 30l/h ale rekompensuje to spora wydajność kombajnu. Ze spalaniem słyszałem to z drugiej ręki więc nie wiem tego dokładnie bo słyszałem historie, że 1470 też potrafi wciągnąć 30l/h.

Nie wiem jak w CX ale przy TC dopłata do hederu varifeed 4,57 jest ok 20 tysi + dodatkowe 20 tysi za kosy boczne do rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj