danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

Krassus    97

kobys - Grunt że zrozumiałeś o kogo chodziło. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, gdyż taki rodzaj dyskusji nie ma racji bytu.

A Św. Mikołaj potwierdzi że NH TC i Tucano koszą 30 t/godz... Bawią mnie takie teksty.

 

Nikt cię nie namawia do wiary w cokolwiek, sam przyłączyłeś się do tematu, chcialeś się czegoś dowiedzieć, ale skoro wiesz lepiej to chyba nie ma to dalszego sensu.

 

Co do aluzji na temat forum, ludzie wykazują się jakąś wiedzą i doświadczeniem i na podstawie tego można oceniać ich osobowość, a nie na podstawie obecności na którymkolwiek z portali. Twoje próby uczestnictwa na tamtym widziałem (sądzę tak gdyż posługujesz się tym samym nickiem) to chyba raczej nie możesz się pochwalić hucznym wejściem i przyjęciem. Na czacie nikt nie odpisywał na twoje zaczepki, w którymś temacie coś napisałeś co już dawno kilkukrotnie było powiedziane i każdy olał twój wpis. A przychodzisz tu aby rzucać jakieś sugestie: ,,użytkowników tego forum,, gdy sam zosatałeś odebrany za gimbaza właśnie ,,z tego forum,, Hipokryzja w czystej postaci.

 

Jezuuuu, ile masz już teczek pozakładanych na ludzi?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianzbr no dobrze nie przejmuj się tak tym ;)

@Arek rozumiem, też tak uważam, ale w tej kwestii wierzyłem również dlatego że kolega @DF24 ma takie tucano i twierdzi podobnie.

 

EDIT

P.s śledczego nie potrzebuje żeby sprawdzał gdzie co pisze ..

Właśnie ktoś wstawił na drugim forum zdjęcie NH TC 5080 (czym on się różni od 5070, inna ma wydajność bo nie bardzo się orientuję w NH?) i rozwinęła się rozmowa o wydajności tego kombajnu. Jakoś te wartości mają się ni jak do podawanych przez twoich idoli. A to że NH TC5070 jest wydajniejszy od tucana 320 mówią sami użytkownicy clasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

zwykły TC 5070 obrabia bez problemu Tucano 320. Sąsiad ma TC, ja mam Tucano ... ma mniej strat i jedzie szybciej a tucano pluje zaraz do tyłu i trzeba jeździć wolno . Claas przereklamowany, drugi raz bym nie kupił Claasa. Zapłaciłem tylko za markę, wydajność ? nie powala. Poprzednik jego(DF 5485HT) kosztował 100 tyś mniej mniejsza powierzchnia sit, tyle co ratowało to miał turbo separator. Osiągał taką samą wydajność co Tucano, a przedewszystkim spalił 10l mniej. Tyle w temacie :)

@Arek, jakby od tego zaczyna że tc jest lepszy :)

@damianzbr wyluzuj trochę, różnią się raczej tylko mocą, właśnie to próbowałem napisać że tc jest wydajnieszy ale chyba nie tak mnie zrozumiałeś ;) tak czy inaczej nie widzę problemów do kłótni, każdy ma swoje zdanie :) a pod tym zdjęciem pisze 14-15 ton/h więc nie rozumiem jak się mają nijak ? przy rozładunku bez postoju oczywiście.

Edytowano przez Kobys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

Nh cx 5080...14t/h przy stratach nie przekraczajacych 0,2% (dokladnie 0,17%). straty byly mierzone gdy byla chwila czasu w zniwa (deszcz) ramke zbilem tak jak w instrukcji jest napisane i liczylem ziarna ktore lezaly (pokos) w ramce w kilku miejscach na polu. wiec jakbym sobie pozwolil na straty ok. 1% wydajnosc bylaby wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@szerszeń

Co go ograniczało, sita czy wytrząsacze ?

 

@Kobys

tc5070 przerobi 15t/h tylko przy jakich stratach ? Ten tc co był u mnie na testach to chyba jakiś popsuty musiał być bo co tylko chciało się szybciej pojechać to sypał bardzo na wytrząsaczach. Chyba, że ktoś nie patrzy co leci za kombajnem.

Poza tym kiepskie porównanie bo sąsiad ma... Działka działce nie równa.

 

Właśnie ktoś wstawił na drugim forum zdjęcie NH TC 5080 (czym on się różni od 5070, inna ma wydajność bo nie bardzo się orientuję w NH?) i rozwinęła się rozmowa o wydajności tego kombajnu. Jakoś te wartości mają się ni jak do podawanych przez twoich idoli.

 tc5080 ma mocniejszy silnik od 5070, w systemie omłotu i czyszczenia nie ma różnic.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

No fakt lepiej z mniejszą wydajnością więcej skosić niż tylko ściąć i na ziemi zostawić, ale cx ma taką słabą wydajność ? czyli cx to tylko w 6 klawiszach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po pierwsze TC i TC to też duża różnica, przede wszystkim nowsze TC tak ponad 3 lata mają 3 poziomy sit, dodatkowo sita założne  są podobno z CX.

Ja ma TC 5060 RS, czyli z seperatorem, ale ma mniejszy zbiornik zboża, mniej elektroniki i słabszy silnik, i potrafiłem  nim skosić 15 t/h bez postojów. Średnio wyliczam 12 t spokojnie się wyrabiam, ale to też w bardzo dużym stopniu zależy od odmiany pszenicy, bo Muszelki to spokojnie ponad 12, ale Scagena to może z 10 t.

A w nocy to już połykam ha, a nie koszę, po prostu w nocy oz zapierdziela ze kosa nie nadąży niekiedy dokaszać, nie mam pojęcia od czego to zależy.

Na wytrząsaczach nie sypię, czujniki zawsze ma maxa, chyba że mocno coś łyknie, problem mam z sitami, czujniki niekiedy wariują, przeważnie ustawiam na 60%, bynajmniej zielono za nim nie jest, jak potrafiło być za bizonem.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Nie jest niby dostępny

jest 4- klawiszowy hydrostat TC 4.90 zamiast TC5050 ,ale w nowej kabinie 


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ale cx ma taką słabą wydajność ? czyli cx to tylko w 6 klawiszach

 

Nie ma małej tylko normalna, to niektórzy przeceniają możliwości tc.

 

Po pierwsze TC i TC to też duża różnica, przede wszystkim nowsze TC tak ponad 3 lata mają 3 poziomy sit, dodatkowo sita założne  są podobno z CX.

Ja ma TC 5060 RS, czyli z seperatorem, ale ma mniejszy zbiornik zboża, mniej elektroniki i słabszy silnik, i potrafiłem  nim skosić 15 t/h bez postojów. Średnio wyliczam 12 t spokojnie się wyrabiam, ale to też w bardzo dużym stopniu zależy od odmiany pszenicy, bo Muszelki to spokojnie ponad 12, ale Scagena to może z 10 t.

A w nocy to już połykam ha, a nie koszę, po prostu w nocy oz zapierdziela ze kosa nie nadąży niekiedy dokaszać, nie mam pojęcia od czego to zależy.

Na wytrząsaczach nie sypię, czujniki zawsze ma maxa, chyba że mocno coś łyknie, problem mam z sitami, czujniki niekiedy wariują, przeważnie ustawiam na 60%, bynajmniej zielono za nim nie jest, jak potrafiło być za bizonem.

Spróbuj kosić pszenżyto lub jęczmień ozimy, wydajność spadnie dobre 30% i zacznie sypać na wytrząsaczach a nie na sitach.

W nocy można ciąć tylko pszenice, żadne inne zboże nie da się ciąć w nocy jak będzie rosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jęczmieni nie kosiłem praktycznie nic, więc tu nie wypowiem sie. Tylko pszenicę i rzepak koszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

mnie ograniczaly sita w pszenicy. w jeczmieniu wytrzasacze. 14t/h malo? kobys przeczytaj przy jakich stratach mialem wspomniana wydajnosc. niby dopuszczalne straty sa nawet do 1,5%. a ja mialem 0,17%...wiec zalezy jak kto jedzie i jak to uwaza. oczywiscie oproznianie zbiornika na postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

No to inna sprawa w biegu to by było więcej :) No w sumie przy srednim plonie kazdy ma inny więc przyjmę 7 ton daję 2ha/h więc dużo jednak mój błąd, wiadomo przy 10t/ha będzie inaczej. 

 

No w sumie lepiej pojechać wolniej i nie zostawić także uważam, że cx ma w porządku wydajność, a nie wiem jak z tc to w sumie i 12t/h będzie nie realne

Edytowano przez Kobys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

TC możesz zrobić 15t tylko jaki sens jak z tyłu wywali 3-5% ?

Żniwa to jednak nie wyścigi, nie sztuka jest pojechać szybko, sztuką jest pojechać tak żeby zebrać jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Wysoka cena mi oferowali 425 tyś netto z takim wyposazeniem, może podrożały trzeba by zadzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Witam w nowym roku i podsyłam link do dealera Challengera w Polsce:

http://www.mihg.pl/index.php?site=challenger&typ=k

Według mojej opinii aktualnie są to kombajny AGCO w innej barwie:) Kiedyś zamawiałem u nich części do swojego starego kombajnu MF32, wówczas sprzedawali Mf-y ale mieli też Challengera i to Mi zapadło w pamięci. Może akurat ceny lepsze niż na kombajny AGCO. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawmm    2

w przeciągu dwóch tygodni mam zamiar odwiedzić dilerów claasa w sprawie avero 240 oraz nh w sprawie tc 5.70. Jakich cen wyjściowych powinienem się spodziewać a za jakie ceny można kupić takie maszyny żeby nie przepłacić. Wyposażenie jakie mnie interesuje to sieczkarnia, heder ok 4,3 m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam w nowym roku i podsyłam link do dealera Challengera w Polsce:

http://www.mihg.pl/index.php?site=challenger&typ=k

Według mojej opinii aktualnie są to kombajny AGCO w innej barwie:) Kiedyś zamawiałem u nich części do swojego starego kombajnu MF32, wówczas sprzedawali Mf-y ale mieli też Challengera i to Mi zapadło w pamięci. Może akurat ceny lepsze niż na kombajny AGCO. Pozdrawiam:)

 

Dzięki wielkie za linka, jeszcze muszę znaleźć Laverdę, takie Chellengery czy Lavery mogą mieć lepsze ceny niż Fendy czy MF bo są mniej znane a jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

w przeciągu dwóch tygodni mam zamiar odwiedzić dilerów claasa w sprawie avero 240 oraz nh w sprawie tc 5.70. Jakich cen wyjściowych powinienem się spodziewać a za jakie ceny można kupić takie maszyny żeby nie przepłacić. Wyposażenie jakie mnie interesuje to sieczkarnia, heder ok 4,3 m. 

 

Daruj sobie avero 240, sita malutkie jak w bizonie. TC5.70 nie znam dokładnej ceny ale zapewne poniżej 400 (tc5.80 bez wózka i stołu, z hederem 4,5m 410tysi) a wydajnością podobnie jak tucano 320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj