danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

ralf3635    72

Ktoś zna może cenę TC 5.90 lub kupował jakiegoś  innego NH z serii TC i poda cene.

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
Dnia 6.05.2018 o 13:53, imrahill napisał:

Witam,

Czy ktoś z Was w ostatnim czasie zakupił Claasa Tucano 440? Interesuje mnie ostateczna cena i konfiguracja. Z góry dziękuję za informacje :)

Ja kupiłem Johna W650 a miał być Tucano 450 ale wyszedł 100tys droższy w podobnej konfiguracji i jeszcze finansowanie dużo gorsze. Wydajność pewnie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Kombajn handlowany we wrześniu i październiku. Ceny NH TC dealer nie chciał w ogóle wyliczyć- stara konstrukcja, powoli wygaszają produkcję, wycofali najbardziej chodliwy model i brak możliwości segmentowania klepiska oraz nie zmieniony pas na młocarni (taki sam jak w moim TC56- jest za mały przez 13 sezonów zajechałem 4 a znam ludzi którzy wymieniają co sezon) ale wstępnie mówili o cenie za dobrze wyposażony na poziomie 500 tys. Większość produkcji TC idzie na Turcję, zapotrzebowanie na tego typu kombajny w Europie spadło znacząco.  JD W 540 cena we wrześniu to 670tys.  za dobrze wyposażony bez rolnictwa precyzyjnego do tego stół tucholskiego 15 tys. z kosami mechanicznymi i wózek 3 kołowy około 7 tys., heder 618  od tego trzeba odliczyć rabat  przedsezonowy 30 tys. Ostateczna cena po wizytach JD Polska 650tys z tucholskim stołem kosami elektrycznymi i wózkiem  w dość bogatej specyfikacji ale trzeba go było wykupić u dealera z danego regionu. Na tle innych marek mają bardzo korzystne finansowanie maszyn bez haczyków. Podaję ceny(netto) wyposażenia może komuś się przyda:

wilgotnościomierz 15 tys., dopłata miedzy hederem 616 a 618 to 7 tys. szarpacz premium 7 tys. dopłaty, lepsze sita 6 tys. 

lodówka 7 tys., sita elektryczne 9 tys. Zbiornik ziarna powiększony do 10000l 27 tys. rozrzutnik plew 24 tys,

kopiowanie  hederu 15 tys. czujnik niedomłotów 4 tys. oświetlenie serwisowe 3 tys. listwa domłacająca do jęczmienia 2,5 tys.

dwu zakresowa młocarnia 10 tys. podnośniki wyległego łanu 1400zł, oświetlenie led 7  tys. stół do rzepaku tucholski z kosami elektrycznymi 20 tys., hydrauliczne 22 tys.

Miałem go na testach i komfort pracy super ale ciężko nim zrobić te 20 ton jak mówi, ma tylko jeden bęben młocący(choć większy niż konkurencja i szerszy niż inne 5 klawiszowe), heder Vario dostępny dopiero od 22 stup, deflektor hederu dostępny tylko w szerszych hederach. Porównując z żółtkiem jest lepiej wykonany ma dużo więcej bajerów do wyboru i to przydatnych komfort w kabinie lepszy ale ma DPF, napędy przez przekładnie kątowe, klawisze na klepkach i innego typu podsiewacz. Dopłata do T550 to co najmniej 150-180 tys. tak mnie zapewniali. Testowałem też Rostelmash RSM 161 ale nie wiem czy można w tym temacie pisać tyle o testach, cena taka jak podaje Korbanek w ogłoszeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
a czemu nie, bardzo dobrze że to piszesz, i dobrze że mówisz o tym głośno że 5klawiszowe nie mają takiej wydajności jaka deklaruje diler, nie którzy na forum tutaj cudują ile to oni nie wykoszą hektarów takimi kombajnami czy to claas czy jd. Jeśli mógłbym Ci doradzić jeśli chcesz mieć wydajność od 20t w górę to przetestuj fendta 6275l, case axial flow 5240, claas tucano 440 lub jd w650. Wiadomo że tą są droższe kombajny ale jeśli łapniesz usługe to przez wydajność więcej Ci zostanie kasy niż jakbyś zapłacił za mniejszego i mniej wykosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
PS: Dpf w kombajnie w niczym nie przeszkadza bo ciągle chodzi na najwyższych obrotach także nie ma opcji zapchania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

500 za TC to masakra, ale jak kupować to tylko z rozrzutnikiem plew, to podstawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.01.2019 o 21:26, petro11 napisał:

Ja kupiłem Johna W650 a miał być Tucano 450 ale wyszedł 100tys droższy w podobnej konfiguracji i jeszcze finansowanie dużo gorsze. Wydajność pewnie podobna.

Ile dałeś? Nie za mały silnik?

Ile na godz. może jechać po drodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

850 netto z navi, napędem, wysokowydajne sita hp. Silnik ok.  bo to 9l a moc to nie pamiętam. Wiem że ok 30 kucy więcej niż Tucano ale tam poj. tylko 7,4. Na ha pali mniej niż moja poprzednia Mega 350. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Możesz się pochwalić jaką ilość zboża daje rade odsiać wgodzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

RSM to dobra maszyna i wydajna. Na dużych polach te 40 ton jest w stanie zrobić, problem był z rozdzielaczami łanu- bardzo lipne, obsługa kombajnu jest prosta i jest dużo miejsca wszędzie. Kabina jest bardzo duża ale głośniejsza niż w JD i gorsza jest widoczność na heder. Opony przednie od razu trzeba brać 900 bo 800 są za małe do tej masy. Cena w sierpniu na kombajn z wózkiem 3 kołowym wynosiła ok. 180 tys euro. Ceny w NH CX 5.80 średnio skompletowany we wrześniu kosztował 515 tys. do oddania bez hedera. Zwykły heder w NH to koszt ok 50 tys, Vario kosztuje 100 tys. tylko w tym drugim wózek też jest droższy -3 kołowy kosztuje ok 18 tys. Rozrzutnik plew koszt 18 tys. czujnik wilgotności 4 tys. czujnik przepływu strat na podajniku w standardzie, ogrzewanie 2 tys., tylnie koło 460 z tego co pamiętam aby były większe to trzeba zamówić od razu rozsuwaną tylnią oś a to już spory koszt- dodatkowo plus koła 900 zamiast 800 to łączny kosz katalogowo wynosił 30 tys. Sterowanie elektryczne kierownicami szarpacza to 4,5 tys., kamera cofania oryginał 800 zł, dodatkowy monitor do kamer lub GPS to 8 tys. Mały CX w standardowej kompletacji nie będzie mógł młócić kukurydzy nigdy( na prawie bo przeróbka jest bardzo droga)-  nie ma wyjścia napędu z prawej strony na gardzieli i pas napędzający heder nie jest trzy rzędowy tylko dwu rzędowy, tak samo trzeba skompletować kombajn do hederu Vario- standardowo ma tylko 3 wyjścia hydrauliczne na heder. Kabina jest już fajna owszem gorsza niż w zielonym ale ok tylko tej jojstik- masakra. No widzicie jak to jest z tymi handlami- gdy już miałem kombajn wybrany to Claas chciał mi zaproponować Tucano 440 za 670 tys.(ciekawe co za kompletacja by tam była albo czego by tam nie było). Ja już wybrałem kupiłem CX 6080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
Dnia Sunday, January 06, 2019 o 23:59, ZELKOW napisał:

Możesz się pochwalić jaką ilość zboża daje rade odsiać wgodzine?

Nie liczę bo kombajnista kosi, ale przy średnim plonie 7t ha pszenicy dziennie min 30ha tak od 9tej do 20. Opróżnianie zbiornika na postoju. Heder 6.6m kosa. Zbiornik 9000l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
czyli tak około 20t/h to jak mówj fendt, oczywiście im większa wydajność pszenicy tym większe osiągi odsiewu bo mniej słomy i kłosa na tym samym areale, i niech teraz ktoś mi powie że 5klawiszowy kombajn tyle da rade odsiać ;) marzenia i pierdzielenie głupot chyba że otworzą sita na maksa i ile da rade to pójdziie sitami z kłosi a reszta tyłem na ściernisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Ale zboże różnie się kosi w 8 tonowej pszenicy małym CX jechałem do 5 km/h przy hederze 5m co w przeliczeniu daje 20t/h . W pszenicy 10t jechałem 3 km/h a miejscami 2,5 km/h . W pszenicy 6t jadę nawet do 6 km ale i zdarza się że 4.5 wszystko zależy od stosunku słomy do ziarna , odmiany i tego czy zboże jest już przestane .Np Arkadie bardzo ciężko się kosi a Ozona bardzo fajnie . 

Klepisko duże równe cepy nowe do tego dwa odrzutniki i separator sloma wychodzi jak sieczka nie ma obawy że coś nie domłucone będzie . 

Powiem więcej żeby ziarno było ładne niepokruszone trzeba utrzymać odpowiednią prędkość.

 

W 2013 CX 5080 kosztował że zwykłym hederem i stołem do rzepaku 470 netto A TC 5070 można było kupić za 380

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Cena to już sprawa handlu z resztą mało co pomie ponieważ kombajn jest z placu- w wrześniu w Polsce były jeszcze dostępne dwie sztuki nowych CX 6080. Wyposażenie to heder vario 6m, wózek 3 kołowy, rozrzutnik plew, wilgotnościomierz, sita na pochyłości, system zmiany prędkości wialni na wzniesieniach, zaczep automatyczny, koła 800 a tak to chyba standard. W 2018 szło kupić cx 5.80 w okrojonym wyposażeniu za 550 tys. Laserowe prowadzenie kombajnu kosztuje 24 tys. W maju ma ruszyć produkcja CX w Płocku. 5 klawiszy może zrobić 20 ton ale wszystko zależy od systemu młócącego i sit. W 540 ma tylko jeden bęben i ciężko to zrobić co innego T550 gdzie bębnów jest znacznie więcej. Separatory mają znaczenie z moich porównań TC z separatorem spokojnie zebrał 2 tony pszenicy więcej od tego z jednym bębnem- choć teorie są różne( ostatnio słyszałem że separator to tylko bajer i później jest problem bo trzeba łożyska w nim wymieniać albo teks sprzedawcy aby zbić cenę" separator jest na górzyste tereny, na Mazowszu jest zbyteczny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeleń61    0

Jeśli ktoś myśli nad w540 to tylko w550, u mnie nie ma żadnych górek a muli go niesamowicie przy minimalnym podjeździe obroty spadają, po prostu nie daje rady się uciągnąć.Dobrze że w tym roku kukurydza była sucha bo w takiej 33% by nie ujechał. Poza mocą i spalaniem w kukurydzy jestem raczej zadowolony z w540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Zrób mu mape, odrazu jedno się poprawi a przy tym drugie spadnie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 9.01.2019 o 07:02, Tc56 napisał:

Cena to już sprawa handlu z resztą mało co pomie ponieważ kombajn jest z placu- w wrześniu w Polsce były jeszcze dostępne dwie sztuki nowych CX 6080. Wyposażenie to heder vario 6m, wózek 3 kołowy, rozrzutnik plew, wilgotnościomierz, sita na pochyłości, system zmiany prędkości wialni na wzniesieniach, zaczep automatyczny, koła 800 a tak to chyba standard. W 2018 szło kupić cx 5.80 w okrojonym wyposażeniu za 550 tys. Laserowe prowadzenie kombajnu kosztuje 24 tys. W maju ma ruszyć produkcja CX w Płocku. 5 klawiszy może zrobić 20 ton ale wszystko zależy od systemu młócącego i sit. W 540 ma tylko jeden bęben i ciężko to zrobić co innego T550 gdzie bębnów jest znacznie więcej. Separatory mają znaczenie z moich porównań TC z separatorem spokojnie zebrał 2 tony pszenicy więcej od tego z jednym bębnem- choć teorie są różne( ostatnio słyszałem że separator to tylko bajer i później jest problem bo trzeba łożyska w nim wymieniać albo teks sprzedawcy aby zbić cenę" separator jest na górzyste tereny, na Mazowszu jest zbyteczny"

Zbyteczny jest w suchym zbożu, jak jest trochę wilgoci to każdy dodatkowy bęben coś więcej wytrząśnie z kłosa. Ale z tymi 2 tonami więcej to bajka bo ograniczają go sita chyba, że ktoś kosi zubożę o wilgotności 20% to z separatorem rzeczywiście będzie więcej o te 2t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33
Dnia 16.01.2019 o 00:03, Jeleń61 napisał:

Jeśli ktoś myśli nad w540 to tylko w550, u mnie nie ma żadnych górek a muli go niesamowicie przy minimalnym podjeździe obroty spadają, po prostu nie daje rady się uciągnąć.Dobrze że w tym roku kukurydza była sucha bo w takiej 33% by nie ujechał. Poza mocą i spalaniem w kukurydzy jestem raczej zadowolony z w540.

Odezwij się do firmy Agro Eco Power i Twoje problemy znikną po ich wizycie a dodatkowo będziesz mile zaskoczony z powodu zmniejszenia się apetytu na paliwko Twojej maszyny ;)

Przy okazji ad blue też mogą wyłączyć tak jak u mnie.

Polecam.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Nie opłaca się takich firm brać, bo każdy ogarnięty tuner samochodów Ci to zrobi za 1/4 ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Szczególnie przy kombajnie gdzie hamowni nie da się podłączyć i robi się na ślepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Tak czy inaczej mój tuner mając bardzo duże doświadczenie, jeśli tylko silnik trzyma serie i hamownia to pokaże, to jest w stanie oszacować moc po modyfikacji myląc się o max 10 km i nm. Z mapy da się wyliczyć przybliżoną moc, przy założeniu, że silnik jest sprawny i trzyma serie😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
8 godzin temu, PATr napisał:

Szczególnie przy kombajnie gdzie hamowni nie da się podłączyć i robi się na ślepo

Dziwne bo Robert Pliszka podłącza hamownię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj